sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Na stránkách České jezdecké federace se dnes objevil zápis z Výkonného výboru ČJF konaného dne 14. listopadu. Přílohou by mělo být i znění o úpravě pravidel ohledně dalšího pořádání hobby závodů, na které čeká celá jezdecká veřejnost již od července. Tato příloha však chybí. Najdete v něm však třeba rozhodnutí o dalším uplatnění stylových rozhodčích, kteří složili v neděli zkoušku ve Svinčicích. Manažerka voltižní komise zase žádá VV o informaci, jakým způsobem má ukončit činnost manažera a jak postupovat při výběru nového manažera komise. V článku najdete celý zápis.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.11.2012 23:06:25

Ing. Jiří Kejval, kterého jste mimo jiné měli možnost vidět na finále Skokového poháru ČP, byl jediným kandidátem na post předsedy Českého olympijského výboru. Volby do této organizace proběhly 1. listopadu. Podle dalších plánů ČSTV a ČOV má být právě ČOV příjemcem financí určených do sportu a má je dále přerozdělovat. Aktualizace 1. 11. 14:40 HOD: Ing. Kejval byl zvolen předsedou 85 hlasy z 90 delegátů. Místopředsedou pro sport je předseda ČSTV JUDr. Miroslav Jansta. 23. 11. 12:40 HOD: Výkonný výbor ČOV dnes schválil nový Organizační a Jednací řád, jmenování olympijského zmocněnce pro regiony a vytvoření osmi komisí. Dále pak Martin Doktor představil Rozvojový olympijský program pro roky 2013-2016. Celý zápis v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.11.2012 12:40:00
Novinky z generálního shromáždění FEI

Na nedávném generálním shromáždění Mezinárodní jezdecké federace (FEI), které se konalo na začátku listopadu v Istanbulu, se probralo mnoho zajímavých témat. Například už je schválen a zveřejněn kalendář akcí na rok 2013 (najdete ho ZDE). Nezapomeňte také, že počínaje prvním lednem 2013 musí být všichni koně, kteří jsou prvně registrování u FEI, opatřeni mikročipem (více info ZDE). FEI navíc schválila pravidlo, že pokud se jezdec, kůň nebo funkcionář registrovaný u FEI zúčastní závodu a/nebo akce, která není v kalendáři FEI, v kalendáři národní federace či závodu a/nebo akce, která je národní federací výslovně nepovolena, nebude mu počínaje tímto datem dovolen start na oficiálních národních i mezinárodních akcích/závodech po dobu šesti měsíců.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.11.2012 11:39:42

Populární německé závody Stuttgart German Masters jsou v plném proudu. Událost věnovaná koním, která každoročně přitáhne tisíce diváků, bude letos hostovat Světový pohár v drezuře, ve skocích a ve spřežení a také voltižní soutěže. Indoor-Derby, terénní jízdu pod střechou, vyhrála ve čtvrtek Ingrid Klimke (Hale Bob). Aktualizace 18. 11. 17 HOD: Ve velmi napínavém rozeskakování o jednu setinu sekundy zvítězil a automobil vyhrál Kevin Staut se Silvanou! Předjel těsně Marcuse Ehninga s Noltes Küchengirl.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 18.11.2012 17:00:30

V tureckém Istanbulu od 5. do 8. listopadu proběhne generální zasedání Mezinárodní jezdecké federace. Kromě představení on-line systému přihlašování na mezinárodní závody se bude jednat o změnách pravidel jezdeckého sportu, o mezinárodních závodech a dalších důležitých aspektech nutných k chodu této organizace. Za ČJF odcestovali generální sekretářka L. Spiwoková a prezident Ing. Jaroslav Pecháček. Aktualizace 7. 11. 13 HOD: Pohár národů má od roku 2013 nového sponzora, za 4 roky v něm bude rozděleno 16 mil eur. 9. 11. 9:45 HOD: Na galavečeru bylo vyhlášeno pět kategorií FEI Awards.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 9.11.2012 9:45:40

Zatímco na mezinárodní jezdecké závody všech disciplín musí hlásit všechny startující oficiální orgán, v našem případě Česká jezdecká federace a existuje tak centrální evidence, na zahraniční národní závody se mohou jezdci po dohodě s pořadatelem přihlašovat sami. Připravili jsme tedy informativní souhrnný článek, kde budeme tyto starty evidovat, a upozorníme také na zajímavé výsledky. Prosíme jezdce, aby nám zasílali odkazy na výsledky, které u skoků a drezury též slouží k započítávání do Pavo Poháru Jezdectví. Aktualizace 3. 11. 20 HOD: Na národních závodech v Padebornu startují B. Tomanová a D. Turková. 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 3.11.2012 19:50:00

Mimořádně zasedal ve středu 31. října výkonný výbor České jezdecké federace. Zápis z tohoto zasedání najdete v článku, stejně jako zápis ze zasedání Rady ČJF, která proběhla následně. Jednání se týkala hlavně čerpání rozpočtu na rok 2012. Zajímavý je jistě návrh na zavedení identifikačních karet členů ČJF nebo schválení mimořádného příspěvku pořadatelům mistrovství republiky.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.11.2012 19:33:57

Dne 17. 10. se v Humpolci konala schůze OV Zlaté podkovy, kde byly určeny termíny kvalifikačních kol a finále pro následující rok a dále pak stanoveny sportovně technické podmínky. Rovněž bylo odhlasováno, že účast ve finále 48. ročníku mají zajištěnou letošní vítězové finále. Projednány byly i další kvalifikační podmínky.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 25.10.2012 18:37:09

Na posledním zasedání Výkonného výboru České jezdecké federace se jednalo například o závěrečných zkouškách stylových rozhodčích, spolupráci s německých rozhodčím a trenérem H. H. Mayerem Zu Strohen v oblasti práce s mladými koňmi a rovněž byly schváleny nové podmínky pro složení drezurní Zkoušky základního výcviku jezdce. Uchazeči o drezurní licenci již nebudou muset absolvovat skokovou část.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 18.10.2012 10:30:00

Jezdecká sezona se pomalu, ale jistě blíží ke svému závěru – alespoň pokud jde o venkovní závody. Od listopadu se totiž veškeré dění přesune do jezdeckých hal. Jsou ovšem disciplíny, které se v hale zabydlují podstatně dříve. Paradrezurní i paravoltižní mistrovství České republiky se např. pod střechou konají zcela standardně. Připomeňme, že z tomboly posledního galavečera Koně na Žofíně, který pořádal časopis Jezdectví, bylo paradrezurní mistrovství republiky podpořeno částkou 50 000 Kč. Aktualizace 16. 10. 16:15 HOD: Vydařené mistrovství České republiky v paravoltiži

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 16.10.2012 16:15:00

V letošním roce zřídila FEI na svém portálu platformu pro věcnou diskusi. Jejím předmětem je záměr inovovat model soutěže elitních národních skokových družstev Super League. Jaké okolnosti přiměly FEI k tomuto kroku? Důvodů je pravděpodobně větší počet. K těm nejvýznamnějším nepochybně patří nezbytnost zajistit finanční zázemí movitým sponzorem. Jak vyplynulo z diskuse na sportovním fóru organizovaném FEI od 30. 4. do 2. 5. letošního roku v Ženevě, nebude pravděpodobně finanční problém jediným.

Autor: redakce Jezdectví, Doc. Ing. Drahoslav Misař, CSc.
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 16.10.2012 12:00:00

Výkonný výbor České jezdecké federace na svém jednání 10. října 2012 schválil definitivní verzi kalendáře mezinárodních závodů a mistrovství České republiky v roce 2013. Následně proběhlo ještě sladění dalších významných akcí, a tak je nyní k dispozici ucelený přehled všeho podstatného, co se nejen na českých kolbištích v příští jezdecké sezoně odehraje.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 12.10.2012 12:00:00

Celkem desatery mezinárodní jezdecké závody se budou konat v roce 2013 v České republice. Pouze jedny však budou v nejrozšířenější disciplíně, skoky, a to ve Zduchovicích. Naopak troje se mají uskutečnit v disciplínách vytrvalost a spřežení. Do Brna - Panské Líchy přibydou k drezurním ještě ve všestrannosti. A co mistrovství? To skokové seniorské zamíří na Ptýrov, pro juniory a děti pro změnu do Martinic. Seznam všech závodů najdete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 28.9.2012 11:48:04

Na webu České jezdecké federace byl zveřejněn zápis z 15. zasedání Výkonného výboru ze dne 18. 9. a rovněž ze zasedání Rady ze dne 19. 9. Dočtete se tak o osudu návrhu třístranné smlouvy ČJF, JK Ptýrov a JS Equitana Martinice, která by mohla jmenovaným pořadatelům zajistit smluvně pořádání MČR do r. 2016, o budoucnosti hobby závodů a mnohem více. Oba dokumenty najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 27.9.2012 18:00:00

Ve středu 22. 8. začíná v Cáchách Univerzitní MS v jezdeckých disciplínách, kterého se zúčastní i české družstvo ve složení Michaela Šínová, Lenka Vachutková a Luboš Kozák na vylosovaných koních. Jezdci pojedou jak drezuru, tak parkur. Program najdete uvnitř článku. Aktualizace 27. 8. 12:15 HOD: Češi se umístili na 13. místě z celkem 26 týmů.

Autor: Pavlína Záhorová, Michaela Šínová
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 27.8.2012 12:15:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67