sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Ze zápisu devátého zasedání VV ČJF dne 15. 2. se dozvídáme například novinky týkajících se ZZVJ (nově bude pád jezdce během praktické části vylučovat ze zkoušky), významnou úpravu pravidel ČJF týkající se povinnosti nosit bezpečnostní helmu vždy, když jezdec sedí na koni, nebo také informaci, že finále nově vznikajícího Styl šampionátu proběhne na Ptýrově v rámci MČR dětí a juniorů. Celý zápis najdete v příloze pod článkem.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.2.2012 18:27:05
Poplatky ČJF pouze do 28. února!

Pouze do 28. února mají členové České jezdecké federace možnost platit poplatky! I když by se zdálo, že poplatky mohou být převedeny do konce února, tj. letos do 29., Stanovy v článku 20.1 hovoří jasně:  Členství osob, které jsou členy ČJF dne 31. prosince 2011, zaniká dnem 28. února 2012, ledaže nejpozději do tohoto termínu splní podmínky členství uvedené v ustanovení 4.2. až 4.5. Stanov.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.2.2012 6:00:33

Jak jsme již informovali, některé akce na dostihovém závodišti v Pardubicích byly zrušeny. Podívejte se tedy, s kterými akcemi se v Pardubicích zatím počítá. Najdete je v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 22.2.2012 13:10:04
Rozpis seriálu Zlatá podkova na webu ČJF

Rozpis 47. ročníku seriálu závodů všestrannosti a spřežení - Zlatá podkova byl schválen Výkonným výborem České jezdecké federace a zveřejněn na tomto odkazu. Proběhne celkem sedm kvalifikačních kol ve všestrannosti, čtyři ve spřežení plus jedno kolo z každé disciplíny odstartuje začátkem července na Slovensku. Finále se uskuteční tradičně v Humpolci na konci srpna.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 22.2.2012 11:00:00
Doporučení pro pořadatele hobby závodů

Na stránkách Severočeské oblasti ČJF se objevil zajímavý dokument - jedná se o základní doporučení pro pořadatele hobby závodů. Dočtete se v něm, jaké způsoby hodnocení jsou pro tento typ soutěží vyhovující, kterak zvolit vzhled překážek a trasu parkuru a další praktické informace.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 20.2.2012 14:00:00
Změny ve vedení Slovenské jezdecké federace

Novým prezidentem Slovenské jezdecké federace je Ing. Vladimír Chovan. Na postech místopředsedů SJF působí JUDr. Viera Obšitníková, Prof.Ing. Marko Halo, PhD , Ľubomír Paučo a MVDr. Štefan Karahuta. Ve vedení hospodářsko-marketingové komise stojí Laurie Ashley Farmer, předsedou skokové komise je Zdeno Kuchár a drezurní Michaela Horná. Další obsazení funkcí najdete zde.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 17.2.2012 14:41:47

Již jsme vás informovali o některých výjezdech našich reprezentantů na zahraniční kolbiště, jednalo se však hlavně o ta skoková. Kompletní plán výjezdů nám poskytla Česká jezdecká federace, a podle něj se chystají i čeští drezuristé a vytrvalostní jezdci vyjet ven. Čeští jezdci se tak objeví nejenom ve Wroclavi (tříhvězdové CDI), ale i v Abu Dhabi (President Cup vytrvalosti), Neeroetherenu, Valencii, Vilamoure nebo na národních závodech v Kreuthu (ty jsou již příští víkend). Další informace najdete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 3.2.2012 18:45:15

I když sportovní sezona je za námi, pořadatelé závodů určitě neodpočívají. Do konce listopadu museli nahlásit termíny svých závodů, některé oblasti již mají dokonce hotový kalendář. Nyní Česká jezdecká federace rozeslala na své subjekty i vzorový rozpis závodů. Najdete ho také v článku. Aktualizace 2. 2. 13 HOD: Vloženy nové vzorové rozpisy pro závody skokové, drezurní a všestrannosti.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.2.2012 13:00:00
Dnes probíhá volební valná hromada ČSTV

Právě dnes probíhá valná hromada Českého svazu tělesné výchovy, kde dojde k volbě jednotlivých funkcionářů. Na funkci předsedy je pouze jeden kandidát, předseda basketbalového svazu a známý lobista JUDr. Miroslav Jansta. Svůj pohled na sport a názory na jeho financování uvedl v rozhovoru pro Aktualne.cz. Aktualizace 28. 1. 16:10 HOD: Dr. Jansta vede ode dneška český sport.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 28.1.2012 16:10:00

Minulý týden ve středu zasedal výkonný výbor České jezdecké federace. V článku najdete zápis z tohoto jednání. Dozvíte se například, že mistrovství republiky mladých jezdců se pojede na snížené obtížnosti S**, ST* a ST**, že dochází k posunu jediných domácích mezinárodních skokových závodů ve Zduchovicích nebo že naši sportovci získali pro rok 2012 méně peněz na reprezentaci. Z jednání ČJF v Pardubicích také vyplynulo, že z 90 % se neuskuteční jarní a podzimní závody v Pardubicích...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 27.1.2012 13:18:43

Je vaším snem zúčastnit se mezinárodních závodů? Nyní máte jedinečnou příležitost! Společnost German Horse Center pořádá vůbec první online mezinárodní drezurní i skokové závody a zúčastnit se může opravdu každý! Stačí jen zaslat vaše video prostřednictvím facebookovské stránky.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 18.1.2012 17:00:19

Před Vánoci jsme na Facebooku vyhlásili hlasování o nejlepšího jezdce a koně roku Facebooku, které volili naši fanoušci. Zapojili se hojně, a tak jsme 12. 1. 2012 ve 12:00 hodin mohli hlasování ukončit. Zajímá vás, koho by v březnu na Žofíně rádi viděli v roli oceněných? Pak nahlédněte do článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 15.1.2012 9:00:06

Jak jistě víte, minulý týden ve středu zasedala Rada ČJF hlavně proto, aby schválila nový sazebník poplatků podle nových Stanov ČJF, které vešly v platnost 1. 1. 2012. Dnes byl rozeslán jeho zápis, kde najdete bližší informace. Jeden bod zápisu se týká také nového projektu, Styl šampionátu. Sotva byl schválen systém školení prvních rozhodčích pro tento projekt, již jsou navrhovány změny, a sice zkrátit vzdělávání stylových rozhodčích...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 12.1.2012 18:30:00
Veterinární podmínky pro přesuny koní v roce 2012

Na stránkách České jezdecké federace byly dnes zveřejněny veterinární podmínky pro přesuny koní na svody v roce 2012. Týká se to v podstatě veškerých veřejných akcí, tedy nejen svodů, ale také závodů, hobby závodů, veřejných tréninků, chovatelských akcí a dalších. Nahlédněte do nich zde.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 12.1.2012 17:30:04
Školení rozhodčích ve Východočeské oblasti

V Pardubicích proběhne o víkendu 21.-22. 1. školení nových rozhodčích ve Východočeské oblasti ČJF. Stále jsou volná místa, proto všichni zájemci mohou hledat další informace na www.vco-cjf.cz v sekci Zkoušky.

Autor: redakce Jezdectví, Vladimír Zvěřina
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 12.1.2012 9:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 3/2019