volný čas

Jak název této kategorie napovídá, najdete zde vše, co se týká „volnočasových“ aktivit s koňmi – ať se již jedná o Hubertovy jízdy, jezdecké stezky, jezdecké dny, plesy a galavečery, agroturistiku, koňské tábory, netradiční disciplíny, literaturu, vaše příběhy či soutěže a ankety. Svoji samostatnou rubriku zde má i dětská příloha našeho časopisu – Koníček. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Uběhly opět dva týdny a je tu zpět Koňský fotopátek. V této podobě je to však již naposledy, jelikož od dubna se s naší fotografickou rubrikou budete setkávat jednou do měsíce pod názvem Koňská fotopřehlídka. V předešlém díle jste vybrali jako nejkrásnější snímek „Zase jsme se celý den nehli z místa“ od Adély Švecové ze Zálezlic. Gratulujeme a zasíláme ceny! Tentokrát můžete potěšit své oko pohledem na 11 koňských snímků. Hlasovat můžete přesně týden – tedy do pátku 2. dubna 10.00 hodin. Jako vždy upozorňujeme, že v rámci hlasování formou diskusních příspěvků (zadávat je můžete po přihlášení) má každý uživatel či IP adresa pouze jednu možnost! (Minule se opět dvakrát stalo, že přišel hlas z jedné IP adresy.) Chcete-li mít fotografii svého koně v příštím dílu fotografické rubriky, tak nám jej zašlete taktéž do 2. dubna na e-mail: redakce@jezdectvi.cz a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku!

Kategorie: volný čas
/ 26.3.2010 10:00:00

Společnost Fotogregor, zastoupená fotografem Daliborem Gregorem, vyhlašuje ve spolupráci s Baltskou čtverylkou (jednou z největších evropských přehlídkových formací fríských koní z Německa) mezinárodní fotografickou soutěž pro mládež do 18 let věku pod názvem „Krása fríského koně“. Čtyři nejlepší fotografie budou publikovány v sadě pohlednic, která bude speciálně vyhotovena pro tuto fotografickou soutěž. Každý účastník soutěže může zaslat pouze jeden snímek. Podrobnosti přinášíme ve článku...

Kategorie: volný čas
/ 12.3.2010 13:17:07

Omlouváme se všem, kteří dnes netrpělivě čekají na další díl Koňského fotopátku. Přestože k nám dorazilo za poslední týden hned 18 krásných fotografií, s ohledem na přípravu dnešního galavečera Český kůň 2009 jsme fotogalerii kapacitně nezvládli připravit k publikaci. Pevně věříme, že tuto skutečnost přijmete s pochopením a s mnohými z vás se dnes těšíme na shledání na Žofíně (pokud nemáte ještě vstupenky, můžete si je zakoupit přímo na místě od 17.30 do 21.30 hod.). Neváhejte však a zasílejte své fotografie i nadále. Na příští týden pro vítěze připravíme o to více atraktivní cenu! Dnes alespoň vyhlásíme výherce z minulého dílu. Stala se jím Ingrid Bumbová ze Zbraslavi za snímek č. 4 nazvaný „Se sněhem o závod“. Gratulujeme!

Kategorie: volný čas
/ 5.3.2010 10:00:00

V minulém díle Koňského fotopátku nás po čase opět nějaká spřízněná duše s jedním soutěžícím otestovala, zda kontrolujeme IP adresy hlasujících. Výsledky jsou tak nakonec zcela jiné, než by se mohlo na první pohled zdát. První místo obsadila fotografie č. 8 nazvaná „Vznos“ od Markéty Švábové z Holešova. Gratulujeme! V následující fotogalerii nenajdete zdaleka tolik snímků, kolik v předešlých dílech (NEVÁHEJTE A ZASÍLEJTE SVÉ FOTKY!), ale přesto jsou některé velmi pěkné a jistě si zaslouží vaši pozornost, příp. i nějaký ten hlas. Můžete je zasílat do středy 3. března 10.00 hod. a i tentokrát upozorňujeme, že v rámci hlasování formou diskusních příspěvků (zadávat je můžete po přihlášení) má každý uživatel či IP adresa pouze jednu možnost! Chcete-li mít svůj obrázek již v příštím dílu fotopátku, tak nám jej zašlete na e-mail: redakce@jezdectvi.cz do výše uvedeného data a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku! Děkujeme!

Kategorie: volný čas
/ 26.2.2010 10:00:00

Jsme moc rádi, že se zájem o účast v naší pravidelné rubrice Koňský fotopátek drží poslední týdny na vysokém standardu. Stejně tak nás těší, že se zapojujete více i do hodnocení fotek – a to nejen zasláním hlasu, ale i doprovodného komentáře! Tentokrát můžete vybírat a okomentovat ten nejkrásnější z 18 snímků! Možnost máte do středy 24. února 10.00 hod. Tradičně upozorňujeme, že v rámci hlasování formou diskusních příspěvků (zadávat je můžete po přihlášení) má každý uživatel či IP adresa pouze jednu možnost! Chcete-li mít svůj obrázek již v příštím dílu fotopátku, tak nám jej zašlete na e-mail: redakce@jezdectvi.cz do výše uvedeného data a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku! Autorem vítězného snímku (Zimní válení) z minulého týdne je Adéla Švecová ze Zálezlic. Gratulujeme a zasíláme cenu!

Kategorie: volný čas
/ 19.2.2010 10:00:00

I tento týden nám dorazilo velké množství nádherných snímků, z čehož máme radost. Rekord to sice není, ale i fotopátek s 13 obrázky patří určitě mezi ty „bohatší“. Tentokrát však jejich autoři nesoutěží o dárek od NikonClubu, ale o čepici Jezdectví. Pojďte se tedy podívat do galerie a vybrat nejkrásnější fotku, které dáte svůj hlas! Zasílat je můžete opět do středy – 17. února 10.00 hod. Tradičně upozorňujeme, že v rámci hlasování formou diskusních příspěvků (zadávat je můžete po přihlášení) má každý uživatel či IP adresa pouze jednu možnost! Chcete-li mít svůj obrázek již v příštím dílu fotopátku, tak nám jej zašlete na e-mail: redakce@jezdectvi.cz do výše uvedeného data a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku! Vítězem minulého kola se stal „starý známý“ Petr Vrana ze Zlína, jehož snímek s číslem 3 se jmenoval „Dobré ráno!“. Gratulujeme a zasíláme cenu!

Kategorie: volný čas
/ 12.2.2010 10:00:00

Jestliže jsme před týdnem projevili radost z velkého množství snímků zaslaných do našeho Koňského fotopátku, tak dnes jsme doslova nadšeni! Dorazilo nám jich celkem 22! Velkou zásluhu na tom má partnerství s NikonClubem ČR (www.nikonclub.cz), který vyzval i své členy, aby se zapojili. O krásné snímky tak není nouze a výběr toho nejkrásnějšího bude tentokrát opravdu velmi těžký! Je to jen na vás, komu dáte nejvíce hlasů. Zasílat je můžete opět do středy – 10. února 10.00 hod. Tradičně upozorňujeme, že v rámci hlasování formou diskusních příspěvků (zadávat je můžete po přihlášení) má každý uživatel či IP adresa pouze jednu možnost! Chcete-li mít svůj obrázek již v příštím dílu fotopátku, tak nám jej zašlete na e-mail: redakce@jezdectvi.cz do výše uvedeného data a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku! Vítězem minulého kola se stala Hanka Kočová z Prachatic se snímkem Zamyšlení. Gratulujeme a zasíláme krásnou zimní čepici!

Kategorie: volný čas
/ 5.2.2010 10:00:00

Tak takové množství fotek, které dorazilo za uplynulý týden, jsme tu již dlouho neměli! Jsme moc rádi, že vás motivovaly ceny od nového patrona soutěže, kterým se stal NikonClub ČR (www.nikonclub.cz). O krásnou černou zimní čepici s hrubým úpletem se utká celkem 14 snímků! Kdo ji vyhraje, o tom budete rozhodovat opět VY – do středy 3. února 10.00 hod.! Tradičně upozorňujeme, že v rámci hlasování formou diskusních příspěvků (zadávat je můžete po přihlášení) má každý uživatel či IP adresa pouze jednu možnost! Chcete-li mít svůj obrázek již v příštím dílu fotopátku, tak nám jej zašlete na e-mail: redakce@jezdectvi.cz do výše uvedeného data a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku! Abychom nezapomněli – žlutou kšiltovku od nás získává za minulý díl již několikanásobný výherce Petr Vrana ze Zlína. Gratulujeme!

Kategorie: volný čas
/ 29.1.2010 10:00:00

Úvod roku 2010 je co do počtu účastníků v Koňském fotopátku poměrně vlažný. I tentokrát k nám dorazilo jen šest snímků, což nás mrzí. Vždyť sněhová nadílka přímo vybízí k tomu vyrazit někam fotit koně v překrásně bílém pozadí. Věříme, že vás snad budou více motivovat ceny od nového patrona soutěže, kterým se nejméně pro následující tři díly stává NikonClub ČR (www.nikonclub.cz). Pro tentokrát věnoval žlutou kšiltovku a napříště se mohou soutěžící utkat o krásnou černou zimní čepici s hrubým úpletem (obě ve značkách NikonClubu). Nyní se však vraťme k předešlému dílu. V něm vás nejvíce zaujal snímek Zlatý podvečer od dvanáctileté autorky Terezy Edlové z Prahy 6. Získává tedy kšiltovku Jezdectví. Gratulujeme! A kdo získá jako první čepici NikonClubu? O tom můžete rozhodovat VY – do středy 27. ledna 10.00 hod.! Tradičně upozorňujeme, že v rámci hlasování formou diskusních příspěvků (zadávat je můžete po přihlášení) má každý uživatel či IP adresa pouze jednu možnost! Chcete-li mít svůj obrázek již v příštím dílu fotopátku, tak nám jej zašlete na e-mail: redakce@jezdectvi.cz do výše uvedeného data a nezapomeňte uvést své jméno, věk, adresu, resp. potvrzení, že jste autorem snímku!

Kategorie: volný čas
/ 22.1.2010 10:00:00

Petr Vrana ze Zlína se stal vítězem jak v posledním „klasickém“ fotopátku roku 2009, tak v prvním roku 2010. Tentokrát vás oslovila jeho fotografie nazvaná „Počkej kamaráde!“ Uvidíme, zda uloví v této soutěži svůj „hattrick“, protože ani v následující fotogalerii jeho snímek nechybí. Spolu s ním se bude ucházet o vaši přízeň dalších pět autorů. Jsme sami zvědavi, komu dáte svůj hlas... Posílat je můžete v diskuzi pod článkem do středy 20. ledna 10.00 hod. Tradičně upozorňujeme, že v rámci hlasování má každý uživatel či IP adresa pouze jednu možnost! Autor vítězné fotografie od nás získá opět čepici Jezdectví. Pokud chcete získat podobnou a mít svůj obrázek již v příštím dílu fotopátku, tak nám jej zašlete na e-mail: redakce@jezdectvi.cz do výše uvedeného data.

Kategorie: volný čas
/ 15.1.2010 10:00:00

(Opětovně zadáno po výpadku serveru) Celých deset dní jste měli na to, abyste vybírali nejkrásnější snímek z vánočního speciálu Koňského fotopátku, který měl podtitul Koně na sněhu. Nejvíce vás upoutal nakonec ten s číslem 3 – Koňská vánoční idylka od Ing. Hany Kočové z Prachatic (28 let). Jak jsme slíbili, výherce od nás získá knihu Stupnice vzdělání koně (cenu zašleme po Novém roce). I nadále nám můžete zasílat fotky koní do naší pravidelné rubriky, která bude pokračovat (již ve standardním formátu) v pátek 8. ledna 2010. Naše adresa je redakce@jezdectvi.cz. Bez zajímavých fotogalerií však dlouho nezůstanete. Na Silvestra a na Nový rok jsme si pro vás připravili poutavé série snímků od našich fotoreportérů. Těšte se!

Kategorie: volný čas
/ 31.12.2009 6:58:43

Pokud jste nás sledovali minulý pátek, tak již jistě víte, že dnes (na Boží hod vánoční) vás nový díl Koňského fotopátku nečeká. Až do pondělka (28. 12. 10.00 hod.) totiž můžete hlasovat pro nejkrásnější snímek ze speciálního vánočního vydání s tématem „Koně na sněhu“. Autor fotografie, který od vás získá nejvíce hlasů, vyhraje knihu Stupnice vzdělání koně. Pokud jste tedy ještě nehlasovali, máte možnost! Jako vždy upozorňujeme, že v rámci hlasování má každý uživatel či IP adresa pouze jednu možnost!

Kategorie: volný čas
/ 25.12.2009 10:00:00

Hlasování v Koňském fotopátku z 50. týdne bylo opět napínavé. Ač by se mohlo na první pohled zdát, že zvítězil o jeden jediný hlas obrázek č. 7 nad fotografií s č. 6, opak je pravdou. I tentokrát se v jednom případě stalo, že „dva“ hlasující měli shodnou IP adresu, což je v rozporu s pravidly soutěže. Navíc další fanoušek snímku č. 7 zadal hlas více jak sedm hodin po oficiální uzávěrce. Cenu tak od nás získává fotografie č. 6 od Petra Vrany ze Zlína, kterou nazval Vláček. Gratulujeme a zasíláme cenu! Další „normální“ díl (vyjma dnešního vánočního speciálu) naší fotografické rubriky připravujeme na 2. týden roku 2010 (8. ledna). Do té doby můžete fotografovat koně na sněhu, i na blátě – prostě tak, jak chcete VY! Těšíme se na vaše snímky do středy 6. ledna. Nezapomeňte však vždy připsat kromě popisku své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži...

Kategorie: volný čas
/ 18.12.2009 9:59:59

Připomínáme, že již pro nadcházející pátek 18. prosince chystáme vánoční speciál Koňského fotopátku na téma „Koně na sněhu“, v němž čeká na vítěze speciální cena! Tou bude kniha „Stupnice vzdělání koně“. Neváhejte tedy, zalistujte ve svých archivech a zapojte se! Zatím dorazilo pouze pár zasněžených snímků, takže šance na výhru jsou více než velké... (Ostatně sněhu ještě letos moc nenapadlo.) Na vaše fotografie čekáme do středeční půlnoci, uveřejněny budou tradičně v pátek od 10.00 hodin a hlasovat se bude mimořádně celých deset dní – tedy až do pondělka 28. prosince (10.00 hod.). Další fotopátek by vyšel přesně Na nový rok a tak vám raději dáme více času pro pořizování nových snímků. Namísto toho vám již ve čtvrtek 31. 12. dopoledne přineseme fotogalerii s názvem „Silvestr 2009 s Jezdectvím, aneb veselé snímky, které se do časopisu nevešly“. Ve stejný den totiž vyjde i lednové číslo časopisu Jezdectví a v právě v něm najdete celých šest stran zábavy nejen pro poslední den roku 2009. Máte se tedy na co těšit...

Kategorie: volný čas
/ 14.12.2009 11:44:56

Předešlý díl se nás „jeden“ uživatel ze Sedlčan rozhodl otestovat, zda skutečně kontrolujeme při sčítání hlasů IP adresy vašich počítačů. Ano, kontrolujeme! Alžběta Slancová se tak rozhodně z výhry radovat nebude, přestože se může na první pohled zdát, že dostala nejvíce hlasů... Skutečně nejvíce hlasujících označilo za nejkrásnější snímek ten s číslem 6 (Hříva) od Jany Pechlátové ze Dvora Králové nad Labem. Gratulujeme a zasíláme cenu! Následujících 5 dní (tj. do středy 16. 12. 10.00 hod.) můžete vybírat i tentokrát ze sedmi fotografií. Připomínáme, že chystáme také speciální vánoční vydání Koňského fotopátku na téma „Koně na sněhu“, v němž čeká na vítěze speciální cena! Neváhejte tedy a zapojte se! Nezapomeňte vždy připsat kromě popisku své jméno, adresu, věk a potvrzení, že jste autorem snímku, příp. že osoba na snímku souhlasí s uveřejněním v soutěži... I tentokrát upozorňujeme, že v rámci hlasování má každý uživatel či IP adresa pouze jeden hlas!

Kategorie: volný čas
/ 11.12.2009 10:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020