dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… tentokrát jezdec Martin Liška:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 16.2.2015 13:00:00

Návštěvníci pardubického dostihového závodiště se v letošním roce dočkají překvapení. V areálu budou totiž nově naistalovány informační tabule, které diváky uvedenou do historie i současnosti závodiště a pardubických dostihů. A nejen to, tabule budou doplněny interaktivním průvodcem v rámci tzv. geolokační turistické hry GEOFUN.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 15.2.2015 9:00:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… tentokrát žokej Josef Sovka:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 12.2.2015 19:00:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… První "na řadě" je žokej Jaroslav Myška:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 10.2.2015 15:00:00

Pardubice, 2. února 2015 – Právě dnes (2. února 2015) byl zahájen předprodej vstupenek na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Kdo si s nákupem pospíší, získá až padesátiprocentní slevu na vstupném. Slevová akce s týká vstupenek na stání. 

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 2.2.2015 13:30:00

Ministerstvo zemědělství ČR každoročně uvolňuje dotace na pořádání dostihů na českých závodištích. Pořadatelům je přerozděluje Jockey Club ČR. Dotace jsou ministerstvem poskytovány na úhradu příprav, pořádání a organizaci výkonnostních zkoušek. Protože však dochází k nejasnostem o konkrétním účelu jejich využití, rozhodli jsme se problematiku dotací osvětlit.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 29.1.2015 15:00:00

Do startu dostihové sezóny 2015 zbývají sice ještě dva měsíce, ale přípravy na ni jsou již v plném proudu. Všem našim příznivcům si s potěšením dovolujeme oznámit, že jsme opět podepsali smlouvu o spolupráci se společností Conseq, významným subjektem na českém finančním trhu.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 29.1.2015 12:25:00

Radní města Pardubic mají po menších úpravách o svých zástupcích v akciových společnostech, kde dominuje právě statutární město, zcela jasno. V Dostihovém spolku, a. s., ve kterém má město Pardubice majoritní podíl, by jeho zájmy měl hájit náměstek primátora Jan Řehounek. Předpoklady k tomu jako vystudovaný zemědělec se zaměřením na ekonomii má.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 23.1.2015 13:45:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, v Prostějově byli v sobotu v rámci XX. Galavečera českého turfu vyhlášeni čeští nejúspěšnější koně minulého roku podle anket JCČR. Mezi vyhlášenými nedošlo k žádným velkým překvapením, a titul Koně roku 2014 patří obhájkyni stejné pocty z roku 2013, Orphee des Blins, která je zároveň steeplerem roku 2014.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 21.1.2015 9:00:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, problémy dostihového provozu v USA v poslední době poněkud zmizely ze stránek světových médií, ustupující slávu dostihového sportu v jeho největší baště západního světa však nyní opět připomněl konec dalšího tamního závodiště. V Atlantic City končí dostihový provoz ke dni 16. ledna. Atlantic City sice nehostilo žádný významný dostih poslední doby, v roce 1959 bylo ale prvním závodištěm, na kterém se dostihů zúčastnil velikán Kelso, a na přelomu šedesátých a sedmdesátých let tu zaznamenali stotisícové návštěvy.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 15.1.2015 14:35:00
Termínová listina dostihových mítinků na první půlku sezóny

Jockey Club umístil na své internetové stránky termínovou listinu pro první polovinu letošního roku. Sezónu zahájí dostihovými mítinky pražská Velká Chuchle v neděli 5. a 12. dubna. Kompletní termínová listina zde.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 8.1.2015 12:55:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, závodiště, na kterém se konal historický první ročník Breeders´Cupu, je jen vzpomínkou. Americký Hollywood Park v souladu s developerskými plány zavřel navždy své brány už předloni a dnes už se zdá být jasné, co na planině v kalifornském Inglewoodu vyroste. Mělo by jít o stadion pro tým fotbalové National Football League. Los Angeles žádný klub nejvyšší ligy amerického fotbalu nehostí už přes dvacet let, nyní by ale mělo dojít ke změně situace.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 7.1.2015 19:15:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, žokej Filip Minařík se zřejmě nedočká žádné další jízdy v sedle „nejlepšího koně, na kterém kdy seděl“. Reprezentant hřebčína Schlenderhahn, Ivanhowe, s kterým loni vyhrál Minařík dva dostihy grupy 1 a zúčastnil se s ním i Japan Cupu, byl z Německa prodán do Austrálie. Tradiční německý hřebčín za nezveřejněnou částku opouští hvězdný vytrvalec v těchto dnech a po třítýdenní karanténě v Británii ho čeká cesta do Austrálie.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 3.1.2015 15:50:00

S trochu jinou koncepcí dostihové sezony 2015 přichází Dostihový spolek a.s. Plánuje sice tradičních deset dostihových mítinků, některé však nabídnou novou strukturu jednotlivých dostihů. Největší změnou bude pravděpodobně výměna rovinových dostihů za překážkové o „velkopardubickém“ víkendu.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 2.1.2015 13:00:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, Václav Janáček je potřetí v řadě španělským šampionem. Český žokej se titulu dočkal poté, co je dnes už jasné, že  plánované prosincové dostihy na závodišti Dos Hermanas u Sevilly  se pro cvalové koně neuskuteční a jeho náskok před druhým v pořadí, Jose Luisem Martínezem, už tak je rozhodující. Janáček tak může slavit třetí španělský titul v situaci, kdy jej čeká operace ramene, která jeho kariéru o několik týdnů zřejmě pozdrží. Už jste hlasovali pro nejlepší dostihové jezdce v anketě (zde)?

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 22.12.2014 10:35:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020