dostihy

V této kategorii najdete zajímavosti o dostizích – ať se již jedná o klusácké, rovinové nebo překážkové. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Jak informuje dostihovy-svet.cz, nedělní start v sedle Sang Jang při „World Snow Hurdle“ byl posledním životním dostihovým startem žokeje Jana Korpase. Podle německého serveru galopponline.de se dvaačtyřicetiletý český rodák už nehodlá vrátit při dostizích do sedla za žádnou cenu a chystá se na pokračování kariéry jako asistent trenéra. Několikanásobný německý překážkový šampion má na kontě i šampionský titul na Slovensku a v Německu si nejlépe vedl jako svěřenec trenéra von der Reckeho. Na Slovensku v sedle Saitensohna dokonce vyhrál v roce 2001 tamní derby, což považuje za vrcholný úspěch své dostihové kariéry.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 19.2.2015 10:30:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… tentokrát žokej Josef Bartoš:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 18.2.2015 15:10:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… tentokrát jezdec Martin Liška:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 16.2.2015 13:00:00

Návštěvníci pardubického dostihového závodiště se v letošním roce dočkají překvapení. V areálu budou totiž nově naistalovány informační tabule, které diváky uvedenou do historie i současnosti závodiště a pardubických dostihů. A nejen to, tabule budou doplněny interaktivním průvodcem v rámci tzv. geolokační turistické hry GEOFUN.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 15.2.2015 9:00:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… tentokrát žokej Josef Sovka:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 12.2.2015 19:00:00

Dostihová sezona se blíží. Připravují se na ni nejen v tréninkových střediscích, ale také na závodišti v Pardubicích. Zahajovací dostihy se tu uskuteční v tradičním termínu 8. května. Těší se na ně jezdci? A co mají nebo naopak nemají rádi v Pardubicích? Zeptali jsme se za vás… První "na řadě" je žokej Jaroslav Myška:

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 10.2.2015 15:00:00

Pardubice, 2. února 2015 – Právě dnes (2. února 2015) byl zahájen předprodej vstupenek na 125. Velkou pardubickou s Českou pojišťovnou. Kdo si s nákupem pospíší, získá až padesátiprocentní slevu na vstupném. Slevová akce s týká vstupenek na stání. 

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 2.2.2015 13:30:00

Ministerstvo zemědělství ČR každoročně uvolňuje dotace na pořádání dostihů na českých závodištích. Pořadatelům je přerozděluje Jockey Club ČR. Dotace jsou ministerstvem poskytovány na úhradu příprav, pořádání a organizaci výkonnostních zkoušek. Protože však dochází k nejasnostem o konkrétním účelu jejich využití, rozhodli jsme se problematiku dotací osvětlit.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 29.1.2015 15:00:00

Do startu dostihové sezóny 2015 zbývají sice ještě dva měsíce, ale přípravy na ni jsou již v plném proudu. Všem našim příznivcům si s potěšením dovolujeme oznámit, že jsme opět podepsali smlouvu o spolupráci se společností Conseq, významným subjektem na českém finančním trhu.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 29.1.2015 12:25:00

Radní města Pardubic mají po menších úpravách o svých zástupcích v akciových společnostech, kde dominuje právě statutární město, zcela jasno. V Dostihovém spolku, a. s., ve kterém má město Pardubice majoritní podíl, by jeho zájmy měl hájit náměstek primátora Jan Řehounek. Předpoklady k tomu jako vystudovaný zemědělec se zaměřením na ekonomii má.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 23.1.2015 13:45:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, v Prostějově byli v sobotu v rámci XX. Galavečera českého turfu vyhlášeni čeští nejúspěšnější koně minulého roku podle anket JCČR. Mezi vyhlášenými nedošlo k žádným velkým překvapením, a titul Koně roku 2014 patří obhájkyni stejné pocty z roku 2013, Orphee des Blins, která je zároveň steeplerem roku 2014.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 21.1.2015 9:00:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, problémy dostihového provozu v USA v poslední době poněkud zmizely ze stránek světových médií, ustupující slávu dostihového sportu v jeho největší baště západního světa však nyní opět připomněl konec dalšího tamního závodiště. V Atlantic City končí dostihový provoz ke dni 16. ledna. Atlantic City sice nehostilo žádný významný dostih poslední doby, v roce 1959 bylo ale prvním závodištěm, na kterém se dostihů zúčastnil velikán Kelso, a na přelomu šedesátých a sedmdesátých let tu zaznamenali stotisícové návštěvy.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 15.1.2015 14:35:00
Termínová listina dostihových mítinků na první půlku sezóny

Jockey Club umístil na své internetové stránky termínovou listinu pro první polovinu letošního roku. Sezónu zahájí dostihovými mítinky pražská Velká Chuchle v neděli 5. a 12. dubna. Kompletní termínová listina zde.

Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 8.1.2015 12:55:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, závodiště, na kterém se konal historický první ročník Breeders´Cupu, je jen vzpomínkou. Americký Hollywood Park v souladu s developerskými plány zavřel navždy své brány už předloni a dnes už se zdá být jasné, co na planině v kalifornském Inglewoodu vyroste. Mělo by jít o stadion pro tým fotbalové National Football League. Los Angeles žádný klub nejvyšší ligy amerického fotbalu nehostí už přes dvacet let, nyní by ale mělo dojít ke změně situace.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 7.1.2015 19:15:00

Jak informuje dostihovy-svet.cz, žokej Filip Minařík se zřejmě nedočká žádné další jízdy v sedle „nejlepšího koně, na kterém kdy seděl“. Reprezentant hřebčína Schlenderhahn, Ivanhowe, s kterým loni vyhrál Minařík dva dostihy grupy 1 a zúčastnil se s ním i Japan Cupu, byl z Německa prodán do Austrálie. Tradiční německý hřebčín za nezveřejněnou částku opouští hvězdný vytrvalec v těchto dnech a po třítýdenní karanténě v Británii ho čeká cesta do Austrálie.

Autor: Tisková informace, Petr Guth
Kategorie: dostihy
Rubrika: ostatní
/ 3.1.2015 15:50:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020