zajímavosti

V zajímavostech najdete širokou škálu informací o péči a výcviku, výstavách a show, veterině a zdraví, výživě, vybavení, hipoterapii, vzdělávání, historii, dále reportáže, pozvánky a tiskové zprávy. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Ohavný útok na koně se odehrál v pondělí 24. dubna v anglickém Bristolu. Neznámí útočníci zde pořezali koně a pak je nechali uhořet ve stáji. Naštěstí požár zmírnila voda z kohoutku, který se žárem roztekl, a tak z něj mohla tryskat voda.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 27.4.2017 19:10:00

V Rybníčku na Pelhřimovsku sídlí farma, která se věnuje přípravě koní pro účely natáčení filmů. Kromě výcviku čtyřnohých filmových hvězd tam také od září loňského roku funguje jezdecký a chovatelský kroužek pro děti, kde se školáci učí pečovat o koně a také na nich jezdí. „V současné době kroužky navštěvuje více než tucet dětí, a protože jsme stáj filmových koní, chceme jim umožnit poznat také svět před kamerou i za kamerou. Proto jsme pro ně vymysleli projekt, který připravujeme od podzimu a realizace by se měl dočkat do konce tohoto školního roku,“ říká Nela Kyselová, jednatelka Jezdeckého klubu Stáj FILMKO, z.s., který kroužek v Rybníčku provozuje.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 7.4.2017 15:00:00

Charita na ochranu a prevenci před týráním zvířat (RSPCA) řešila v únoru v Anglii velice zajímavý případ. Mnoho telefonátů upozorňovalo na černého koně s dekou, maskou a bez sítě na seno jedoucího z Birminghamu do Cambridge. Všechny nohy koně měly být přivázány k rohům vozíku, zatímco popruh přes záda koně jej přidržoval na místě.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 1.4.2017 19:15:00

Ministerstvo zemědělství na základě § 1, § 2 a § 2d zákona č. 252/1997 Sb., o zemědělství, ve znění pozdějších předpisů v souladu s usnesením Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky č. 1569 z 55. schůze konané dne 23. února, vydalo Zásady, kterými se stanovují podmínky pro poskytování dotací pro rok 2017. Celý text najdete zde.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 18.3.2017 12:00:00

Ve čtvrtek odpoledne přijali strážníci z Prahy 5 oznámení, že u radotínské lávky se pohybuje osedlaný kůň bez jezdce. Hlídka na místě nalezla oznamovatelku, která již koně odchytla. Žena však měla obavu o zdraví jezdkyně, kterou nemohla nikde najít. Strážníkům předala telefonický kontakt. Po několika pokusech se hlídce podařilo dovolat.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.3.2017 11:00:00

Policie v Anglii vyšetřuje hrůzostrašně vypadající nehodu auta a dvou koní. Celou nehodu zachytila bezpečnostní kamera. Incident se odehrál 3. března ve Witcham, Cambridgeshire. Na videu je vidět, jak dva jezdci na koních přijíždí k zatáčce, když náhle proti nim v protisměru vyjede auto, které se s dvojicí srazí. VIDEO uvnitř.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 8.3.2017 19:00:00

V neděli  5. března 2017 v 16:00 hod. bude do pražského kostela sv. Havla převezen nový zvon „Václav“.  Který byl věnován na památku bývalého prezidenta Václava Havla. Slavnostní průvod pojede Nerudovou ulicí přes Karlův most na Staré Město do kostela sv. Havla na Havelském tržišti v Praze. Tam bude ještě týž večer usazen a mělo by zaznít také jeho první zvonění.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 4.3.2017 7:00:00

Policejní prezidium nakoupilo tři nové koně, kteří posílí pražskou jízdní jednotku. Hřebce pro práci v extrémních podmínkách, například při zásazích proti demonstrantům, našla v Maďarsku. Jde o plemeno Nonius. Jejich předek byl ukořistěn v době napoleonských válek ve Francii a převezen právě do Maďarska.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 3.3.2017 17:15:00

Dnes oslaví své životní jubileum paní Ing. Olga Plachá, prezidentka České jezdecké federace. Chtěli bychom jí tímto za celou ČJF popřát vše nejlepší, zdraví, optimismus a sílu do dalších let v řadách fanoušků jezdectví. Redakce jezdectví se připojuje k blahopřání!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 20.2.2017 12:00:00

Jak informuje Národní Hřebčín Kladruby nad Labem na svém facebookovém profilu, výjimečná příležitost se může v dnešních dnech přihodit všem, kteří navštíví Kladruby nad Labem. Po více jak sedmiletém čekání bohatá sněhová nadílka dovolila zapřáhnout kočárové sáně. Pro zimní královnu je vše připraveno. Na fotografie z projížďky se můžete podívat zde.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 2.2.2017 10:10:00

Dvadsiaty ročník oceňovania najvýznamnejších osobností Slovenska, Krištálové krídlo, sa nezadržateľne blíži. Známi sú laureáti mimoriadnej ceny za celoživotné dielo. Tú si v tomto ročníku prevezmú geniálny hudobník Marián Varga a úspešný manažér, športovec a filantrop Andrej Glatz.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 26.1.2017 18:40:00

V pátek 13. ledna byli profesionální hasiči z Trutnova a dobrovolní hasiči z Hostinného přivoláni k záchraně koně, který spadl ze srázu v místní části Karlovka v Chotěvicích na Trutnovsku. Zvíře skončilo zraněné zhruba šest metrů pod srázem v potoce. Hasiči upevnili koně do popruhů a za využití traktoru místního občana ho vytáhli z potoka. Zraněné zvíře prohlédl přivolaný veterinář, který rozhodl o jeho utracení.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 19.1.2017 19:30:00

V anglickém Chalfont St Giles v Buckinghamshire byla potvrzena nákaza herpes virem 1 (EV-1) a 4 (EV-4). Jedná se již o druhé ohnisko za poslední měsíce, když v listopadu museli být utraceni čtyři koně ve stáji na hranicích Hertfordshire a Bedfordshire. Nelze však určit, zda existuje mezi oběma ohnisky nějaká souvislost.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 17.1.2017 19:10:00

Povánoční slevy jsou i v Jezdectví od pátku 20. ledna do neděle 22. ledna 2017! Stačí zakoupit aktuální lednové číslo Jezdectví, vystřihnout kupon na slevu a vydat se na nákupy. Kupon předejte obsluže u pokladny při placení a sleva je Vaše. V případě nákupu v e-shopu postupujte podle pokynů na kuponu. Přejeme příjemné nákupy!

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 17.1.2017 15:35:00

V pátek 23. prosince odhalili v anglickém Peebles, rodném městě Scotta Brashe, sochu na počest svého nejslavnějšího rodáka. “Vždycky jsem byl hrdý na to, odkud pocházím,” říká Brash. Sám se ceremoniálu odhalování jeho sochy take účastnil, i když nyní žije ve West Sussex.

Kategorie: zajímavosti
Rubrika: ostatní
/ 11.1.2017 7:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019