chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456789>>>
XX. přehlídka plemenných koní v Náchodě

Náchodský svaz chovatelů koní pořádá jubilejní XX. přehlídku plemenných koní. Konat se bude 7. června od 10 hodin v Náchodě – Bělovsi (louka za supermarketem Hypernova). V průběhu hodnocení ročních, dvouletých a tříletých klisen bude pro diváky připraven atraktivní doprovodný program složený z ukázek chovatelské práce, jezdeckého a vozatajského sportu. Součástí programu bude kvalifikace na mistrovství ČR v těžkém tahu. Občerstvení je pořadateli zajištěno. Vstupné: děti od 8 let 20 Kč, dospělí 50 Kč.

Autor: redakce Jezdectví, Rita Tučková
Kategorie: chov
/ 4.6.2009 11:00:00

Nemáte ještě plány na příští sobotu - 9. května? Co takhle vyrazit si na jižní Moravu na Den koní Výcvikové stáje Uhřice? Od dvanácti hodin tu na vás čeká nabitý program, na němž se bude podílet stovka koní nejrůznější plemenné příslušnosti a nebudou samozřejmě chybět ani místní černé perly, fríští koně a starokladrubští vraníci. Více informací a fotografickou pozvánku vám přinášíme v následujícím článku...

Autor: Magda
Kategorie: chov
/ 1.5.2009 9:00:00

Rok 2009 zahájil západočeský chovatelský svaz Jarní přehlídkou plemenných koní ve Svržně na Domažlicku. Ta se koná vždy v počátku března v Mariánských Lázních. Letos pořadateli počasí nepřálo, a tak musela být celá přehlídka přeložena na duben. Jednoduché nebylo ani hledání náhradního areálu. Více již v příspěvku Martiny Kůstkové...

Kategorie: chov
/ 27.4.2009 1:04:25
Výstavní sezóna welsh pony a cob začíná - uzávěrka dnes!

Již tuto sobotu 25.4.2009 se mohou všichni příznivci velšských plemen zúčastnit startovací výstavy letošní výstavní sezony pro velšská plemena pony a cob a welsh part-bred na Řitce - III. Jarní medailové výstavy CBWBC Řitka 2009. V roce 2007 při 1.ročníku vystavovatelé předvedli více než stovku koní a počet zatím došlých letošních přihlášek dává tušit, že opět bude hojná účast! Pro děti jsou připraveny velmi atraktivní speciální výstavní třídy Lead Rein (poník na vodítku), First Ridden (bez vodítka) a Young Handler (mladý vystavovatel). Více info na www.welshclub.cz a www.cbwbc.cz. Uzávěrka přihlášek je již dnes, 21.4. na adresu hřebčína Stonecastle.

Autor: EQCH red.
Kategorie: chov
/ 21.4.2009 6:05:57
<<<123456789>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 9/2019