chov

Zajímá vás problematika chovu koní? Pak jste tady správně! Tato kategorie má základní rozdělení na následující rubriky: teplokrevníci, plnokrevníci, chladnokrevníci, netradiční plemena, chovatelské přehlídky a dny, chovatelské soutěže, hřebci – testace, svody klisen, výkonnostní zkoušky hřebců, výkonnostní zkoušky klisen, schůze chovatelských svazů, aukce a trhy koní. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<123456789>>>

Milovníci koňské krásy se již jistě nemohou dočkat VIII. národního šampionátu plnokrevných arabských koní, který se bude konat 18. července od 10 hodin v Liberci, v areálu Jezdeckého klubu Junior v Pavlovicích. Plnokrevný arabský kůň je považován za nejstarší a nejčistší plemeno koní na světě. Prvopočátek chovu tohoto plemene sahá až do roku 2500 př.n.l. a je opředen mnoha bájemi a mýty. Díky fanatické víře Beduinských kmenů v čistotu tohoto plemene koní, zůstal arabský plnokrevník uchován v jeho původní podobě a s jeho unikátními schopnostmi, mezi které patří vytrvalost, nenáročnost  a životnost, až do dnešní doby. Stal se dokonce i zakladatelem chovu anglického plnokrevníka, který dnes dominuje na dostihových dráhách. Více již ve článku Jaroslava Laciny.

Autor: redakce Jezdectví, Jaroslav Lacina
Kategorie: chov
/ 16.7.2009 8:00:00
Sobotní chovatelská přehlídka v Jetřichově

Spolek přátel koní Jetřichov o. s. za podpory obce Jetřichov a pod záštitou Svazu chovatelů českomoravského belgického koně zve všechny malé i velké příznivce těchto krásných zvířat na Chovatelskou přehlídku plemenných koní. Ta se uskuteční 11. 7. od 9 hodin na hasičském hřišti v Jetřichově. Na programu je slavnostní nástup, předvedení plemenných hřebců, hodnocení ročních, dvouletých a tříletých klisen a další. Vstupné je dobrovolné a po celý den bude zajištěno občerstvení.

Kategorie: chov
/ 9.7.2009 2:52:32

V neděli 7. června uspořádal Náchodský svaz chovatelů koní (NSCHK) již jubilejní XX. ročník přehlídky plemenných koní. V 10 hodin vjelo na předváděcí obdélník na louce za hypermarketem v Bělovsi u Náchoda několik slavnostně nazdobených spřežení, v čele s kočárem taženým fríským hřebcem, který vezl vlajku NSCHK. Jejím vztyčením byla přehlídka slavnostně zahájena. Reportáž nám zaslala Rita Tučková.

Autor: redakce Jezdectví, Rita Tučková
Kategorie: chov
/ 19.6.2009 8:00:00

V rámci dne koní pořádal v sobotu 13. 6. vrchovanský jezdecký klub ve svém rozlehlém areálu IV. regionální výstavu haflingů, dále svod haflingských klisen, svod ČT klisen, kvalifikaci tažných koní na mistrovství republiky a parkurové závody s různým stupněm obtížnosti. Reportáž s podrobnou fotodokumentací z této zajímavé akce nám zaslala naše stálá spolupracovnice Věra Marková.

Autor: redakce Jezdectví, Věra Marková
Kategorie: chov
/ 17.6.2009 8:00:00
XX. přehlídka plemenných koní v Náchodě

Náchodský svaz chovatelů koní pořádá jubilejní XX. přehlídku plemenných koní. Konat se bude 7. června od 10 hodin v Náchodě – Bělovsi (louka za supermarketem Hypernova). V průběhu hodnocení ročních, dvouletých a tříletých klisen bude pro diváky připraven atraktivní doprovodný program složený z ukázek chovatelské práce, jezdeckého a vozatajského sportu. Součástí programu bude kvalifikace na mistrovství ČR v těžkém tahu. Občerstvení je pořadateli zajištěno. Vstupné: děti od 8 let 20 Kč, dospělí 50 Kč.

Autor: redakce Jezdectví, Rita Tučková
Kategorie: chov
/ 4.6.2009 11:00:00

Nemáte ještě plány na příští sobotu - 9. května? Co takhle vyrazit si na jižní Moravu na Den koní Výcvikové stáje Uhřice? Od dvanácti hodin tu na vás čeká nabitý program, na němž se bude podílet stovka koní nejrůznější plemenné příslušnosti a nebudou samozřejmě chybět ani místní černé perly, fríští koně a starokladrubští vraníci. Více informací a fotografickou pozvánku vám přinášíme v následujícím článku...

Autor: Magda
Kategorie: chov
/ 1.5.2009 9:00:00

Rok 2009 zahájil západočeský chovatelský svaz Jarní přehlídkou plemenných koní ve Svržně na Domažlicku. Ta se koná vždy v počátku března v Mariánských Lázních. Letos pořadateli počasí nepřálo, a tak musela být celá přehlídka přeložena na duben. Jednoduché nebylo ani hledání náhradního areálu. Více již v příspěvku Martiny Kůstkové...

Kategorie: chov
/ 27.4.2009 1:04:25
Výstavní sezóna welsh pony a cob začíná - uzávěrka dnes!

Již tuto sobotu 25.4.2009 se mohou všichni příznivci velšských plemen zúčastnit startovací výstavy letošní výstavní sezony pro velšská plemena pony a cob a welsh part-bred na Řitce - III. Jarní medailové výstavy CBWBC Řitka 2009. V roce 2007 při 1.ročníku vystavovatelé předvedli více než stovku koní a počet zatím došlých letošních přihlášek dává tušit, že opět bude hojná účast! Pro děti jsou připraveny velmi atraktivní speciální výstavní třídy Lead Rein (poník na vodítku), First Ridden (bez vodítka) a Young Handler (mladý vystavovatel). Více info na www.welshclub.cz a www.cbwbc.cz. Uzávěrka přihlášek je již dnes, 21.4. na adresu hřebčína Stonecastle.

Autor: EQCH red.
Kategorie: chov
/ 21.4.2009 6:05:57
<<<123456789>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 8/2020