novinky

V této sekci serveru Jezdectví.cz se vám snažíme přinášet maximální množství aktuálních informací ze světa koní, přesto nemůžeme být všude. Pokud tedy máte takové informace, které by mohly zajímat i ostatní čtenáři našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme v nejkratším možném termínu.

Ve dnech 7. až 18. září 2016 se v Riu de Janeiro uskuteční paralympijské hry. Mezi disciplíny těchto her patří také paradrezura, v níž bude mít Česká republika svou zástupkyni Anastasju Vištalovou a klisnu Latu Brandis.  Přečtěte si v zářijovém Jezdectví o klisně Latě Brandis, její majitelce hraběnce Kinské a Nastě / Lata Brandis dorazila do Ria / V pondělí první trénink / Ve čtvrtek trénink na závodní aréně / V pondělí se česká dvojice postaví na start / Po prvním kole 69,391% a 13. místo / Ve čtvrtek čeká dvojici druhý start / Soutěž jednotlivců dokončila česká dvojice za 67,652% na 16. místě.

Kategorie: sport
Rubrika: parajezdectví
/ 15.9.2016 23:00:00

Jezdecký areál Rozálka v Pezinku připravil pro rok 2016 hned několik skokových závodů, je také pořadatelem skokového mistrovství Slovenska. Ve dnech 9. až 11. září se konají mezinárodní závody O Malokarpatský strapec. Jak se daří českým a slovenským jezdcům? Další zprávy ze slovenské scény v každém Jezdectví ve sportovním speciálu!

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 11.9.2016 18:25:00

Pravidelná soutěž s výrobky Nutrihorse se tentokrát týká výrobku Detox. Zadání najdete na straně 4 - správné odpovědi můžete zasílat do dnešní 24. hodiny na adresu redakce@jezdectvi.cz.

Kategorie: zajímavosti
/ 9.9.2016 9:09:09

Charlie Brown, top-kůň české reprezentantky Emmy Augier de Moussac byl prodán do USA. Jedenáctiletý syn Diamanta de Semilly úspěšně startoval v Pohárech národů a byl oporou týmu, vloni startoval i na ME v Cáchách. "Každou minutu s ním jsem si užila, velmi mnoho mi přinesl a díky němu mám nezapomenutelné vzpomínky."

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 7.9.2016 23:03:29

Posmutnělý poslední prázdninový den vám může prozářit nové, "bronzové" Jezdectví! Jistě jste v létě na slunci nachytali bronz - a "bronzově" září i titulka září! Evropským bronzem se tu totiž chlubí Eva Vavříková, a světe, div se, získala ho v tak obtížné disciplíně, jako je drezura... Se zářivým úsměvem na tváři se představí čerství olympijští šampioni, zářný příklad práce s koněm předvede Bent Branderup, a připomeneme příběh, který dojal svět - hvězda Hannah Francis nikdy nepřestane zářit. Zkrátka nové Jezdectví obsahuje mnoho článků a fotografií na prozáření nejenom dne, ale i celého měsíce. A nakonec důkaz, že můžete zářit i v noci, přinese třeba Marek Klus coby vítěz nočního Ptýrova...  

Kategorie: zajímavosti
/ 31.8.2016 1:01:01

Už máte doma srpnové číslo? Pakliže ne, zbývají vám pouhé dva dny, neboť na stáncích bude jen do úterý 30. srpna! "Umělecké" číslo (protože na obálce je Bent Branderup, opravdový jezdec-umělec) je plné zajímavostí, novinek a informací pro všechny, kdo koňmi žijí... Poslední den prázdnin si pak můžete velmi zpříjemnit společností nového, zářijového, pracovně nazvaného "bronzového" čísla. Pojďte nahlédnout do obsahu srpnového čísla!

Kategorie: zajímavosti
/ 29.8.2016 12:12:12

Dne 4. srpna se konala ve Velkém Rybníku schůze předsednictva SCHČT zvoleného na červnové konferenci tohoto svazu. Na schůzi byli přítomni také garanti oblastí, členové Rady plemenné knihy, Kontrolní a Rozhodčí komise. Předsednictvo ustanovilo členem pověřeným dočasným zastupováním svazu a řízením svazu Ing. Rostislava Zicha. Zápis přiložen pod článkem.

Kategorie: chov
/ 27.8.2016 11:11:11

Seriál Stylšampionát je pro rok 2016 rozdělen na dvě kategorie - A, B. Kategorie B začala již 26. března na Mělníku, kategorie A o měsíc později na Velké ceně Martinic. Závody jsou určeny pro jezdce kategorie děti a junioři (12-18 let), obtížnost L*-S* (A) a ZL-L (B). Aktualizace 23. 8. 15:00 HOD: Termín finálového kola seriálu Styl šampionát dětí a juniorů na velkých koní byl změněn. Více uvnitř.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 23.8.2016 15:00:00

O pořádání seniorského skokového mistrovství ČR v roce 2017 mají nakonec zájem hned čtyři subjekty, i když v srpnovém Jezdectví jste našli jméno pouze jednoho. Kromě letošního pořadatele Equitany Martinice tedy také JO La Bohéme Zduchovice, Ranč Opatrný Hořovice a zájem projevil také Jezdecký klub Farma Ptýrov, který připravuje novinky. Ty budou částečně využity již při srpnové "pohárové" Velké noční ceně eLed Ptýrov.  

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 5.8.2016 22:22:22

Mistrovství České republiky ve všestrannosti se poprvé koná pro všechny kategorie společně, a to v termínu 28. až 31. července na dostihovém závodišti v Pardubicích. / Víte, že každé číslo Jezdectví se věnuje všestrannosti a přináší i český žebříček Pavo Pohár Jezdectví všestrannosti? / Celkové výsledky: děti - B. Vaňková a Lipton Sinaj, pony ZL - A. Kozojedová a Charlotte 7, pony L - M. Haderková a Alpinhorse Midnight Princess, družstva - Oblast Praha, ml. junioři - K. Kačírková a Dantés, st. junioři - V. Pechanová a Rosa-P, ml. jezdci - E. Orctová a Bonus 1, senioři - M. Příhoda a Lord 27. Aktualizace 4. 8. 13:45 HOD: Jaké bylo mistrovství? A co na výkony „svých“ jezdců říká předsedkyně východočeské oblasti České jezdecké federace a předsedkyně jednoho ze sborů rozhodčích Markéta Kvapilová?

 

Kategorie: sport
Rubrika: všestrannost
/ 4.8.2016 13:45:00

Spolu se srpnovým číslem můžete vyhrát NutriHorse Chondro tablety pro vašeho koně v hodnotě 1000 Kč. Soutěž najdete na straně 4 a odpovědi můžete zasílat až do 7. srpna!

Kategorie: zajímavosti
/ 1.8.2016 10:10:10

Mistrovství Evropy dětí, juniorů a mladých jezdců se v roce 2016 koná v irském Millstreetu, a to ve dnech 26. až 31. července. Aréna Green Glens je v majetku rodiny Duggan a patří k těm nejvybavenějším, již 30 let se v ní pořádají mezinárodní závody. Pořadatelé zvou na přímé přenosy. 26. 7. První kolo dětí - A. L. Novak a Taveta HS bezchybně. 28. 7. II. kolo Anna Kellnerová a Classic 8 tr. b. Podle sdělení vedoucí ekipy dál nepokračuje. / Výsledky dětí zde, A. Lani Novak končí 46. / Francesca Kolowrat-Krakowská jako jediná do finále / Obě kola finále bezchybná! / Francesca Kolowrat-Krakowská s bílou Frascati obsadily 15. místo. Celkové výsledky zde.

Kategorie: sport
Rubrika: skoky
/ 31.7.2016 19:45:00

A už je to tady - ode dneška se můžete zastavit na stánku a koupit si nové Jezdectví! Srpnové číslo má opět kontroverzní obálku, protože jezdec opět nemá helmu! Škoda, že si ji Bent Branderup na focení s Christiane Slawik neopatřil...:-) Jako omluvu pro naše čtenáře dovolí tento celosvětově uznávaný jezdec, trenér a pedagog nahlédnout pod pokličku jezdeckého umění - a to stojí za to, co myslíte? Ovšem to je jen 6 stran z konečných 82, také ty jsou nabité zajímavými články, nevěříte? 

Kategorie: zajímavosti
/ 27.7.2016 7:07:07

Českou i zahraniční sportovní scénu pro vás mapujeme ve Sportovním speciálu! Celou sezonu bude na více než 20 stranách Jezdectví vycházet přehledně to nejdůležitější, co se v jezdeckém, westernovém a dostihovém sportu odehraje včetně velkého počtu fotografií, komentářů a rozhovorů. Příznivci i hlavní aktéři sportu si přijdou na své - a uznejte, který jiný časopis píše každý měsíc o sportu?

Kategorie: zajímavosti
/ 25.7.2016 13:13:13

Již ve středu s krásným datem 27. 7. vystřídá červencové číslo to srpnové! Těšte se na spoustu zajímavých článků o koních a lidech kolem nich! A jestli ještě nemáte doma to červencové, pozor, už jen dva dny máte možnost si ho zakoupit a strávit nad jeho stránkami příjemné chvíle! Co najdete v obsahu?

Kategorie: zajímavosti
/ 25.7.2016 12:12:12
Aktuální číslo
Obsah čísla 2/2020