sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Během víkendu se kromě jihomoravské konaly další tři oblastní konference - do čela oblastí na nich byli zvoleni Ing. Lenka Gotthardová (východočeská), Václav Drbal (středočeská) a Ing. Jiří Mayer (jihočeská). V článku najdete dostupná usnesení a výsledky z těchto schůzí, včetně kandidátů oblastí na prezidenty.

 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.3.2011 20:58:01

Za pouhých pět dní se uskuteční galavečer Český kůň, během něhož budou vyhlášeni nejlepší jezdci a koně roku 2010. A to je opět příležitost vám trošičku poodkrýt, co vás čeká a nemine... Některé to asi potěší, jiné naopak, ale musíme konstatovat, že ženy začínají čím dál tím více v jezdeckém sportu vytlačovat muže z nejvyšších příček. Anketa Jezdec roku by se téměř mohla přejmenovat na Jezdkyně roku – vždyť ženy převezmou většinu těchto titulů. Kolik přesně, to přece jenom neprozradíme. Nedopadne to však určitě hůře, než SMS anketa o Jezdecké Tipy roku, kdy z mužů vyhrál jen Michal Knoflíček (viz březnové Jezdectví). Pokud ještě nemáte na galavečer vstupenky, nezoufejte! Můžete si je rezervovat telefonicky, či e-mailem a vyzvednout osobně v předstihu, nebo až na místě (od 17.30 do 19.30 hodin). Na dobírku se již v tuto chvíli nerozesílají...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.3.2011 0:18:33
Oblastní konference na jihu Moravy: staronový předseda

Velmi malá účast provázela dnešní oblastní konferenci jihomoravské oblasti. Na valnou hromadu přijeli zástupci pouze 24 jezdeckých klubů z celkem přibližně 150. Ve volbě předsedy zvítězil jediný kandidát J. Trojanec (22 hlasů), členy oblastního výboru byli zvoleni P. Koláček, R. Smékal, Hrabálek, Dr. V. Vojáčková. Sekretářkou oblasti je Ema Jančářová. Oblast budou zastupovat na celostátní volební květnové konferenci České jezdecké federace tito delegáti: Dr. Cinerová, Jelínek, Hlavenka, Šedá. Během března proběhne většina oblastních konferencí, o jejich výsledku vás budeme informovat také v regionálním zpravodajství v dubnovém Jezdectví.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.3.2011 21:27:36

Pouhých deset dní zbývá do galavečera Český kůň na Žofíně, kam by měli dorazit také živí koně. Kromě všemi očekávaných koní roku uvidíte již poněkolikáté na Slovanském ostrově hlídkující starokladrubáky Městské policie Praha. Již v tuto chvíli můžeme prozradit, že koněm roku 2010 se v drezuře i ve skocích stane valach hnědé barvy. Tak co, už tušíte, který z nominovaných by to mohl být? :o) Přijďte se na předávání cen podívat osobně – oceňování koní bude před Žofínem přístupné všem i bez vstupenky! Ty jsou stále k mání od 299 do 690 Kč. Rozhodli jsme se též prodloužit akci „5 a více nejlevnějších vstupenek ještě o 20 % levněji“, a to až do pátku 4. března 12.00 hod., kdy je poslední možnost objednávky vstupenek na dobírku. Opozdilci si budou již pak muset lístky vyzvednout osobně. Aktuální seznam volných míst najdete v článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.3.2011 0:00:01

Pouhé dva týdny všechny příznivce drezury a skoků dělí od galavečera jezdeckého sportu Český kůň, který se uskuteční již poosmé na Žofíně. Ode dneška vás budeme pravidelně seznamovat s podrobnostmi, které dosud nebyly publikovány. Tak třeba... – Víte, že jsou již více než 3/4 míst v celém paláci Žofín obsazeny? Ano, v tuto chvíli zbývá jen něco přes 200 vstupenek k sezení. Navíc, do 28. února můžete využít speciální akce na nejlevnější vstupenky. Při koupi 5 a více kusů za ně zaplatíte nikoliv 299, ale jen 239 korun! Pokud na Žofín dorazíte mezi prvními 200 návštěvníky, pak se můžete těšit na welcome drink v podobě sektu, či nealka, který je na účet pořadatele! Tak nezapomeňte, začínáme 11. března již v 18 hodin!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 25.2.2011 0:00:01

Ve středu 16. 2. 2011 proběhlo 84. zasedání Výkonného výboru České jezdecké federace. Vedle dalších záležitostí zde byl projednán dopis MVDr. Cinerové, L. Kloudy i J. Sklenaříkové týkající se postihu nedodržení reprezentačního řádu na WEG 2010 a navíc videozáznam z tréninku v SZeŠ Lanškroun. Zápis včetně příloh najdete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.2.2011 19:29:39

Galavečer Český kůň 2010 na Žofíně pořádaný Pražskou vydavatelskou společností – redakcí Jezdectví se již nezadržitelně blíží. Uskuteční se 11. března od 18 hodin. Pro ty z vás, kteří jste se s přáteli ještě nedomluvili, zda se společně na Žofín vypravíte, máme mimořádnou nabídku! Pokud si objednáte do konce února alespoň 5 vstupenek v nejnižší hodnotě – tj. 299,- Kč, získáte na ně slevu 20 %. Tzn. že místo pěti vstupenek zaplatíte pouze čtyři, resp. za jednu vstupenku zaplatíte o 60 korun méně – tedy 239,- Kč. Objednávku však musíte zaslat nejpozději v pondělí 28. února 23.59 hod. Akce se nevztahuje na vstupenky ve vyšší hodnotě. Podrobnosti najdete v článku (viz odkaz z nadpisu).

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.2.2011 8:31:08

Dostihové závodiště Pardubice, domov Velké pardubické steeplechase má vedle dostihových mítinků na programu také mnoho dalších zajímavých akcí. Během roku 2011 se dočkáme všestrannosti, parkuru, spřežení i chovatelských akcí. V Pardubicích si zkrátka vybere každý...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 28.1.2011 14:53:49

Již jen do neděle 30. ledna máte možnost zaslat své hlasy pro Jezdecké Tipy roku 2010 vyhlašované během galavečera Český kůň společně s jezdci a koňmi roku. Můžete tak získat ZDARMA dvě vstupenky na zmiňovaný galavečer, který se uskuteční v pátek 11. března od 18 hodin v paláci Žofín. Již v tuto chvíli je rozebrána polovina vstupenek, pokud však chcete mít své místo u stolu přímo na velkém sále, pak byste si měli pospíšit, jelikož na něm zbývá pouze třetina volných židlí. Tato informace je důležitá zejména pro nominované jezdce, aby to případně neměli pro své ceny daleko. Navíc mají nárok na slevu 600 Kč z objednaných vstupenek. Současně připomínáme, že do konce ledna je při koupi celého stolu pro 10 osob možné uplatnit slevu 10 %! 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 28.1.2011 11:29:52

Ve středu 19. ledna proběhlo 83. zasedání Výkonného výboru České jezdecké federace. Uvnitř článku naleznete kompletní zápis z tohoto jednání včetně příloh, které si můžete stáhnout tamtéž. Tyto informace jsou k dispozici také na webových stránkách www.cjf.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 27.1.2011 20:10:00

Obzvláště napilno budou mít i na Farmě Heroutice nedaleko Benešova. Akcí na aktuální rok mají naplánováno nespočet a aktivit v jejich kalendáři neustále přibývá. Proto máte-li v úmyslu do Heroutic vyrazit, nezapomeňte se pravidelně o aktuálním dění informovat na jejich webových stránkách. Odkaz i kalendář najdete v článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 26.1.2011 15:54:52

Kdo se zajímá o situaci kolem financování sportu a tím pádem o postavení akciové společnosti Sazka, může se začíst do mimořádného zpravodaje Českého svazu tělesné výchovy. Ten se celý týká Sazky - její historie, současnosti i návrhu řešení cesty z nynější krize. Samozřejmě se celá situace dotkne i jezdeckého sportu a České jezdecké federace, která je členem ČSTV. Jestli se stane také členem Asociace českých sportovních svazů, která by měla vzniknotu, může rozhodnout Výkonný výbor ČJF.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 26.1.2011 10:44:15

Ještě do 30. ledna máte možnost hlasovat v anketě Jezdecký Tip roku, která je vyhlašována v rámci galavečera Český kůň na Žofíně společně s Jezdci a Koňmi roku 2010 v disciplínách drezura a skoky. Stejně jako odborné porotě vám předkládáme seznam nominovaných a za pomocí SMS zpráv můžete poslat hlas těm, kteří mají v dané disciplíně u vás největší sympatie. Připomínáme též nominovaným porotcům, aby nezapomněli odeslat svůj hlas, avšak na jiné telefonní číslo, než je uvedeno v zadání, nýbrž na to, z kterého byli osobně kontaktováni pořadateli... Ve článku pod odkazem z nadpisu máme tu čest vám též představit partnery letošního ročníku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 21.1.2011 11:43:04

Zatím nejnabitější program si na rok 2011 připravili v Jezdeckém klubu Mělník. Prostor tu dávají zejména již tradičním a oblíbeným hobby festivalům, své místo zde však mají i oficiální skokové či drezurní závody. JK Mělník je navíc spolehlivým pořadatelem zkoušek základního výcviku jezdce. Račte se přesvědčit uvnitř článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 17.1.2011 19:40:00

Přelom roků 2010 a 2011 jakoby rozpoutal vlnu smutných událostí. Vše začalo ještě před Vánoci šokující zprávou o úmrtí legendární klisny Ratiny Z (o této "klisně století" pro vás připravujeme článek do únorového Jezdectví). Netrvalo dlouho a dva dny před Silvestrem na věčné pastviny odešla také teprve desetiletá drezurní ryzka Donna Asana Rakušanky Evelyn Haim-Swarowski. Tím ovšem nešťastná série zdaleka nekončí...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 15.1.2011 18:50:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020