sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Dne 12. května 2011 se uskutečnila v Humpolci konference ČJF. Již po čtvrté byl zvolem prezidentem České jezdecké federace ing. Jaroslav Pecháček. Získal 66 hlasů z 88 možných (počet přítomných delegátů).

AKTUALIZACE 04. 6. 08 HOD: Co se do Jezdectví nevešlo - zvukový záznam volebních řečí Václava Drbala, Jiřího Skřivana a Ing. Milana Theimera.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.6.2011 8:00:57

ilustrační fotoEurosport International nabízí opět jezdecký sport. V sobotu 4. června ve 21:45 je na programu Global Champions Tour v Hamburku. ČT4 Sport odvysílá v pátek 3. června v 19:40 reportáž z IV. kola Skokového poháru ČP - VC Kolína. Předchozí kola spolu s dalšími pořady jsou již k vidění na internetu. Zajímavá videa nabízí také YouTube účet Jezdectví. Aktualizace 3. 6. 14 HOD: Doplněna videa z VC Kolína - Aleš Suchánek v Equiservis Amater Tour , Jiří Skřivan - Kallisto, Jiří Hruška - Radek a Jiří Luža - Ronaldo S v sobotním ST** Více...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 3.6.2011 14:00:00

Prošvihli jste jeden z dílů pořadu Barvy života, jehož součástí byl mimo jiné portrét pana Václava Opatrného?  Nebo jste chtěli vidět záznam z mezinárodních závodů spřežení - Rudolfův pohár v Kladrubech nad Labem či první kolo Skokového poháru České pojišťovny – VC Martinic? To vše nabízí archiv České televize.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.5.2011 11:00:00

Na 14. ročník veletrhu Partner Pferd do Lipska přijeli ti nejlepší zástupci čtyř disciplín, aby při finále Světového poháru v parkuru, drezuře, spřežení a voltiži porovnali své síly. Během pěti programem nabitých dní se v lipských výstavních halách předvedlo 81 finalistů z 31 zemí na 139 koních! Aktualizace 1. 5. 6:50 HOD: Bramborová medaile ve voltižním Světovém poháru pro Lukáše Kloudu! 1. 5. 17.33 HOD: Přidáno zpravodajství Kateřiny Hanušové - voltiž, spřežení, páteční a sobotní soutěže, přidán odkaz na fotogalerii 2. kola skokové soutěže a kür. 1. 5. 20.35 HOD: Infarktové finále skokového SP pro Ahlmanna!

Autor: redakce Jezdectví, Kateřina Hanušová
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.5.2011 20:35:32

V článku vám přinášíme výsledky ze závodů druhého dubnového víkendu v čele s Cenou hejtmana Pardubického kraje. Snímky z Opřetic, Poděbrad či veřejného tréninku na Suché najdete v sekci Fotogalerie. Aktualizace 10. 4. 21:18 V sekci Fotogalerie najdete přes čtyřicet snímků Martiny Kůstkové ze závodů v Plzni Borech a v příloze pod článkem konečné výsledky Ceny hejtmana Pardubického kraje. Aktualizace 12. 4. 10:00 Přidány výsledky z Plzně a Poděbrad. Aktualizace 12. 4. 12:00 V sekci Fotogalerie byly přidány snímky z Pardubic.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 12.4.2011 12:00:02

Ode dneška na všech oficiálních jezdeckých závodech pořádaných pod hlavičkou ČJF platí, že startující kůň musí být v okamžiku, kdy opustí v místě sportovního dění vozík (či stáj), označen identifikačním číslem. Ohledně tohoto nového pravidla jsme si povídali s předsedou legislativně-právní komise ČJF, Ing. Janem Metelkou.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.4.2011 10:06:54

Jednotlivé oblastní konference České jezdecké federace jsou za námi a do čela oblastí po volbách zasedli noví či staronoví předsedové. Pro přehled si pojďme všech jedenáct ve stručnosti shrnout.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 30.3.2011 9:39:51
Návrh nového znění Stanov ČJF, o. s.

Na webových stránkách České jezdecké federace byl zveřejněn návrh nového znění Stanov. Jedná se zatím pouze o pracovní verzi, která teprve bude připomínkována Radou ČJF. Nahlédnout do tohoto návrhu můžete na tomto odkazu.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 29.3.2011 15:59:57

Na Žofíně se v pátek 11. března vyhlašovali již poosmé nejlepší jezdci a koně roku 2010 v olympijských disciplínách drezura a skoky. Stalo se tak v rámci tradičního galavečera jezdeckého sportu Český kůň pořádaného redakcí časopisu Jezdectví.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.3.2011 21:31:51

Pražský Žofín v pátek 11. března hostil již poosmé galavečer jezdeckého sportu Český kůň spojený s vyhlašováním nejúspěšnějších jezdců a koní v olympijských disciplínách drezura a skoky. Koně přišli na řadu netradičně jako první – krátce po půl sedmé, a to v rámci předprogramu na prostranství před vstupem do paláce.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.3.2011 19:29:50

Již zítra se chovatelé, jezdci a vůbec příznivci koní a jezdeckého sportu sejdou v Praze na Slovanském ostrově v paláci Žofín, aby se zde potkali se známými tvářemi a vzdali čest oceněným. Jak dopadl verdikt odborné komise, se dozvíte až při slavnostním ceremoniálu, nyní vám však můžeme prozradit výsledky ankety Jezdecký tip roku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 10.3.2011 19:32:40

Galavečer Český kůň 2010 je doslova za dveřmi! Přípravy vrcholí a vše nasvědčuje tomu, že půjde o ročník nejen o ročník s rekordním počtem udělených cen, ale také o ročník s mimořádným zájmem jezdecké veřejnosti i celoplošných médií. Aktuálně nám mnoho z vás telefonuje, zda by bylo možné zakoupit vstupenky „bez umístění“ i v pozdějších hodinách. Proto jsme se rozhodli vyhovět a do paláce se dostanou i ti, kteří na Žofín dorazí až po skončení oficiálního ceremoniálu, kdy bude probíhat plesová část a diskotéka. Nic méně – společenský oděv je samozřejmostí i v pozdních hodinách! Vstupenky navíc budou za stejnou cenu, jako na počátku – tedy od 299,- Kč. Vřele proto doporučujeme dorazit již od 18 hodin a kromě sledování programu si zakoupit alespoň jeden lístek do tomboly, v níž je připravena stovka velmi atraktivních cen. V prodeji bude jen 500 losů!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 9.3.2011 22:37:12

Během víkendu se kromě jihomoravské konaly další tři oblastní konference - do čela oblastí na nich byli zvoleni Ing. Lenka Gotthardová (východočeská), Václav Drbal (středočeská) a Ing. Jiří Mayer (jihočeská). V článku najdete dostupná usnesení a výsledky z těchto schůzí, včetně kandidátů oblastí na prezidenty.

 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.3.2011 20:58:01

Za pouhých pět dní se uskuteční galavečer Český kůň, během něhož budou vyhlášeni nejlepší jezdci a koně roku 2010. A to je opět příležitost vám trošičku poodkrýt, co vás čeká a nemine... Některé to asi potěší, jiné naopak, ale musíme konstatovat, že ženy začínají čím dál tím více v jezdeckém sportu vytlačovat muže z nejvyšších příček. Anketa Jezdec roku by se téměř mohla přejmenovat na Jezdkyně roku – vždyť ženy převezmou většinu těchto titulů. Kolik přesně, to přece jenom neprozradíme. Nedopadne to však určitě hůře, než SMS anketa o Jezdecké Tipy roku, kdy z mužů vyhrál jen Michal Knoflíček (viz březnové Jezdectví). Pokud ještě nemáte na galavečer vstupenky, nezoufejte! Můžete si je rezervovat telefonicky, či e-mailem a vyzvednout osobně v předstihu, nebo až na místě (od 17.30 do 19.30 hodin). Na dobírku se již v tuto chvíli nerozesílají...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.3.2011 0:18:33
Oblastní konference na jihu Moravy: staronový předseda

Velmi malá účast provázela dnešní oblastní konferenci jihomoravské oblasti. Na valnou hromadu přijeli zástupci pouze 24 jezdeckých klubů z celkem přibližně 150. Ve volbě předsedy zvítězil jediný kandidát J. Trojanec (22 hlasů), členy oblastního výboru byli zvoleni P. Koláček, R. Smékal, Hrabálek, Dr. V. Vojáčková. Sekretářkou oblasti je Ema Jančářová. Oblast budou zastupovat na celostátní volební květnové konferenci České jezdecké federace tito delegáti: Dr. Cinerová, Jelínek, Hlavenka, Šedá. Během března proběhne většina oblastních konferencí, o jejich výsledku vás budeme informovat také v regionálním zpravodajství v dubnovém Jezdectví.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.3.2011 21:27:36
Aktuální číslo
Obsah čísla 4/2020