sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

CT4V drezuře, skocích, všestrannosti i vytrvalosti jsou mistrovské medaile rozdány. Další neméně významné jezdecké a dostihové akce, jako například Zlatý okruh, či Oaks příp. Světový pohár v závodech spřežení Nebanice to vše a mnohem více již nabízí internetový archiv České televize. Všechny záznamy najdete na tomto odkazu.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.8.2011 9:35:52

O. SemerádPrvní srpnový den letošního roku se stal bohužel posledním dnem v dlouhém životě aktivního jezdce, funkcionáře jezdeckého sportu a velkého příznivce koní pana Oldřicha Semeráda z Brandýsa nad Labem a ze Staré Boleslavi. Po krátké nemoci zemřel ve věku 88 let...

Autor: redakce Jezdectví, Šárka Kitnerová, JK Stará Boleslav
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.8.2011 22:12:49
Jezdecký sport v televizi již dnes

ikonaDnes 20. července večer bude televizní obrazovka patřit koním. Mimo reportáže z MČR v parkurovém skákání na Ptýrově vysílané ve 23:30 na ČT 4 Sport, nabídne televize od 20:10 velmi pestrý program na Eurosportu. Ve 20:10 bude k vidění  Nations Cup Series ve Falsterbo, ve 21:10 Nations Cup Series v Cáchách a ve 22:10 World Dressage Masters v Mnichově. Ani ve čtvrtek 21. července však televize nebude pozadu. V 8:30 vysílá Eurosport opět Nations Cup Series v Cáchách a v 9:30 Nations Cup Series ve Falsterbo. O víkendu můžete krom doplněného archivu ČT (zde) sledovat v sobotu 23. července taktéž na Eurosportu ve 22:00 Global Champions Tour v Chantilly.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 20.7.2011 9:40:59

Před červencovou přestávkou zasedal dne 29. června výkonný výbor České jezdecké federace. Přinášíme zápis, v němž si přečtete třeba o schválení mimořádných příspěvků pro olympijskou přípravu, o návrhu zřízení fondu pomoci, o oficiálním zrušení CSIO, o nutnosti přítomnosti komisaře na opracovišti na všech závodech a další informace, včetně dalšího postupu viceprezidentky ČJF Dr. Říhové k ochraně práv její osobnosti.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.7.2011 9:55:14

ČJFDne 29. června vyhlásil výkonný výbor České jezdecké federace výběrové řízení na manažery olympijských disciplín (parkur, drezura, všestrannost). Požadováno je min. středoškolské vzdělání, odborné jezdecké vzdělání (min. cvičitel), znalost cizího jazyka a znalost práce na PC. Nutné je také předložit vizi fungování disciplíny na 4 leté období, tedy předložit cíle, které chce uchazeč s disciplinou dosáhnout a jak jich dosáhne. Pro neolympijské disciplíny se výběrové řízení nevypisuje. Více...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.7.2011 17:44:08

MČR DSPrvní víkend v červenci bude Zemský hřebčinec v Písku hostit nejlepší jezdkyně v dámském sedle.  Pátý ročník mistrovství České republiky nabídne laické i odborné veřejnosti neopakovatelnou podívanou. Příznivci jezdeckého sportu, fotografové, nadšení kameramani, milovníci pohádek a historie si první červencový víkend přijdou „na své.“  Aktualizace 1. 7. 10 HOD: Přidán program závodů.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.7.2011 10:00:00

ilustrační fotoI tento týden nabízí televize jezdecký a dostihový sport. Česká televize má na programu záznam Světového poháru CDI-W/CDIJ na Panské Líše. K vidění bude během tohoto týdne na ČT4 Sport v reprízách a nyní je již k vidění i na internetu. Eurosport International v sobotu 25. června odvysílá ve 20:30 živý přenos z Global Champion Tour v Monaku.  Navíc se chystá přímý přenos z vrcholu rovinové dostihové sezony v Praze - Velké Chuchli, kterým je České derby. Archiv České televize na internetu navíc skrývá mnoho záznamů...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 21.6.2011 12:00:00

V sobotu 18. června pořádá JS Brunnerová v obci Pšovlky závody chladnokrevných koní. V současné době je přihlášeno 12 soutěžících a přibližně 20 koní. „Jedná se o kvalifikační kolo středočeského kraje, proto většina soutěžících je z této oblasti, ale máme přihlášené i soutěžící ze západočeského kraje,“ komentovala organizátorka Jitka Vostrá. Favoritkou ve formanské jízdě je jednoznačně zatím Jana Míčová - Šůsová z Plzně se svými norickými klisnami Bajkou a Palmou. Všechny soutěže kromě soutěže č. 4 a 5 budou probíhat v náročném a nerovném terénu. Více

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 17.6.2011 14:09:01

První den měsíce června se sešel ke svému jednání Výkonný výbor ČJF. V jeho řadách nově zasedli i Ing. Milan Theimer (viceprezident pro sport) a JUDr. Kateřina Říhová (viceprezident pro vzdělávání) - s oběma funkcionáři připravujeme rozhovor do červencového Jezdectví. A o čem se jednalo? Viceprezident pro ekonomiku například navrhl vyčlenit finance z rozpočtu ČJF na olympijskou přípravu (všestrannost a skoky) nebo na příspěvek pro pořadatele mezinárodních závodů 2011. Jestli tyto návrhy byly či nebyly schváleny, se dozvíte přímo ze zápisu z tohoto zasedání. Pro zájemce o posty manažerů disciplín (skoky, všestrannost, drezura) obsahuje tento zápis informaci o ukončení výběrového řízení, což je 31. 7.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 15.6.2011 13:07:23
Web České jezdecké federace - zdroj mnoha důležitých informací

Nejen pro každého aktivního člena České jezdecké federace by měly být její webové stránky nepostradatelným pomocníkem. Kromě kontaktů nebo zpráv o činnosti jejích orgánů totiž poskytuje informace o výsledcích závodů a kariérách jezdců a koní, a to krásně přehlednou formou. Potřebujete si ověřit, jestli kůň, kterého kupujete, má opravdu slibovanou výkonnost? Na www.cjf.cz se to dozvíte. Potřebujete vědět, o čem se hovořilo na posledním zasedání jejích orgánů? Podívejte se do sekce "dokumenty". Nenašli jste výsledky závodů u nás na webu? Pořadatelé mají povinnost je odesílat na ČJF, takže na jejích stránkách by měly být zveřejněny všechny. Naučte se využívat web ČJF ke svému prospěchu!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 12.6.2011 8:01:55

Po severočeské oblasti vyhlašuje také severomoravská oblast výběrové řízení na oblastního sekretáře. Zatímco Severočeši měli uzávěrku do 31. května, sever Moravy čeká na nabídky do 24. června. V článku najdete požadavky na uchazeče o tuto funkci. Podle našich informací se připravují další výběrová řízení, tentokrát na funkce manažerů některých komisí ČJF.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 10.6.2011 14:40:50

Dne 12. května 2011 se uskutečnila v Humpolci konference ČJF. Již po čtvrté byl zvolem prezidentem České jezdecké federace ing. Jaroslav Pecháček. Získal 66 hlasů z 88 možných (počet přítomných delegátů).

AKTUALIZACE 04. 6. 08 HOD: Co se do Jezdectví nevešlo - zvukový záznam volebních řečí Václava Drbala, Jiřího Skřivana a Ing. Milana Theimera.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.6.2011 8:00:57

ilustrační fotoEurosport International nabízí opět jezdecký sport. V sobotu 4. června ve 21:45 je na programu Global Champions Tour v Hamburku. ČT4 Sport odvysílá v pátek 3. června v 19:40 reportáž z IV. kola Skokového poháru ČP - VC Kolína. Předchozí kola spolu s dalšími pořady jsou již k vidění na internetu. Zajímavá videa nabízí také YouTube účet Jezdectví. Aktualizace 3. 6. 14 HOD: Doplněna videa z VC Kolína - Aleš Suchánek v Equiservis Amater Tour , Jiří Skřivan - Kallisto, Jiří Hruška - Radek a Jiří Luža - Ronaldo S v sobotním ST** Více...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 3.6.2011 14:00:00

Prošvihli jste jeden z dílů pořadu Barvy života, jehož součástí byl mimo jiné portrét pana Václava Opatrného?  Nebo jste chtěli vidět záznam z mezinárodních závodů spřežení - Rudolfův pohár v Kladrubech nad Labem či první kolo Skokového poháru České pojišťovny – VC Martinic? To vše nabízí archiv České televize.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.5.2011 11:00:00

Na 14. ročník veletrhu Partner Pferd do Lipska přijeli ti nejlepší zástupci čtyř disciplín, aby při finále Světového poháru v parkuru, drezuře, spřežení a voltiži porovnali své síly. Během pěti programem nabitých dní se v lipských výstavních halách předvedlo 81 finalistů z 31 zemí na 139 koních! Aktualizace 1. 5. 6:50 HOD: Bramborová medaile ve voltižním Světovém poháru pro Lukáše Kloudu! 1. 5. 17.33 HOD: Přidáno zpravodajství Kateřiny Hanušové - voltiž, spřežení, páteční a sobotní soutěže, přidán odkaz na fotogalerii 2. kola skokové soutěže a kür. 1. 5. 20.35 HOD: Infarktové finále skokového SP pro Ahlmanna!

Autor: redakce Jezdectví, Kateřina Hanušová
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.5.2011 20:35:32
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020