sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

<<<9192>>>

V pondělí 13. července jsem vás informovali o tom, že by se měla VC Mostu (plánovaná na 8. – 9. srpna), která je současně osmým kolem Českého skokového poháru 2009, přesunout ve stejném termínu do Prahy. Její pořadatel – JK Všemily – svým záměrem však narazil u oblastního výboru ČJF v Praze. Ten přesun závodů na tento termín do areálu JS Císařský ostrov zamítl s odůvodněním, že se u sousedící TJ Žižka koná během stejného víkendu jiná jezdecká akce celorepublikového významu (mistrovství ČR v drezuře) a souběh se skokovými závody by mohl průběh šampionátu negativně ovlivnit. Takové zdůvodnění je přinejmenším zarážející vzhledem k tomu, že k podobným termínovým „střetům“, které se jen stěží dají považovat za náhodné, docházelo nejednou již v minulosti... Kdy se tedy nakonec závody ČSP v Praze uskuteční se dozvíte z dnešního článku, který je současně pátečním Tématem pro vás. Budeme rádi za vaše reakce!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 24.7.2009 8:00:00

Pražský Císařský ostrov zažije v letošním roce hned dva jezdecké festivaly! Co tím myslíme? Zkrátka, příznivci jezdeckého sportu si budou moci na jednom místě vybrat ze dvou jezdeckých scén (rozuměno kolbišť), kde budou probíhat významné závody v parkuru a v drezuře. Zatímco o jedné z těchto „divácky příjemných termínových kolizí“ již víme delší dobu – jde o zářijové finále Českého drezurního poháru Chance, drezurních KMK, Českého skokového poháru a Českého šampionátu mladých koní (25. – 27. 9.) – o druhém „festivalu“ (7. – 9. 8.) se rozhodlo teprve před pár dny. VC Všemil proběhne v Praze, kdy se koná v areálu TJ Žižka MČR v drezuře. Informoval nás o tom osobně Ing. Jaroslav Martinec, jehož společnosti jsou pořadateli kvalifikačního kola ČSP za JS Císařský ostrov i JK Všemily. Druhý z uvedených klubů pořádal své závody především kvůli sponzorským zájmům na kolbištích v Hradci Králové a v Mostě. Letos však ČSP generálního sponzora nemá, a tak se vytratil hlavní důvod, proč pořádat závody na pronajatém kolbišti. Pořadatele k tomuto kroku vedly však i další důvody... Které? To vám již prozradíme v samostatném článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 13.7.2009 1:48:39

Jedná se o nejdůležitější jezdeckou událost konající se ve Velké Británii tohoto desetiletí! Je to poprvé, co tyto dvě disciplíny mají své mistrovství na evropské úrovni na jednom a tom samém místě. Okolí hradu Windsor bylo pozměněno do podoby fantastického jezdeckého areálu a ve dnech 25. - 30. srpna, kdy událost proběhne, zde očekávají na 60 000 návštěvníků. Veškeré další informace se dozvíte na www.alltechwindsoreuropeans.com.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 12.7.2009 3:28:30

"Na skok do Skal aneb taková malá koňská show" je podtitulek akce, která se koná v jezdeckém areálu Skály u Rýmařova tento týden, 10. a 11. 7. Zatímco pátek bude patřit koňské show (k vidění budou ukázky všech možných jezdeckých disciplín, ale také taneční vystoupení, agility, slavnostní otevření haly, na programu je i afterparty), sobota bude patřit sportu - od 10 hodin začinají parkurové závody "Skalský pohár". Vypsány jsou tyto soutěže: soutěž se stupňovanou obtížností do 90 cm, dvoufázové skákání 100/110 cm, soutěž st. L*, S** a ST** Memoriál Josefa Kincla. Vstupné je 40 Kč, děti do 120 cm ho mají zdarma. Všichni jste zváni na tuto koňskou show, jejíž plakát naleznete pod článekm.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 9.7.2009 10:12:22

Závodní sezona je v plném proudu a tak není divu, že při takovém množství soutěží se všechny výsledky nemohly do červencového čísla vejít. Ale nezoufejte, nezůstanete o nic ochuzeni. Všechny žebříčky, které jsme měli pro naše čtenáře připraveny (skokové, drezurní i všestrannosti, dále také aktuální pořadí MŠMK 2009 po pátém kole), naleznete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.7.2009 11:00:00
Spousta jezdectví na Eurosportu

Příznivci špičkového jezdeckého sportu budou mít v příštích 14 dnech na sportovním televizním programu Eurosport opravdu žně. Je to hlavně zásluhou jedné z největších sportovních akcí na světě, CHIO Cáchy. Z této německé koňské metropole je připravena ve středu 1. 7. (15.00 - 16.45 hod) živě Cena Evropy. Kateřina Hanušová vás pozve k obrazovkám i v pátek 3. 7. ve stejném čase (15.00 – 16.45) na přímý přenos Ceny Porýní-Vestfálska. V neděli 5. 7. je připraven až noční program - od 23.30 hodin záznam Velké ceny Cách. Do Cách se naposledy vrátíme také ve středu 8. 7. (18.10 - 20.10 hodin), kdy ze záznamu uvidíme Pohár národů v Cáchách. Komu i to bude málo, hned v sobotu 11. 7. následuje přímý přenos z Portugalska, další zastávky série Global Champions Tour v Estorilu (začátek ve 20.30 hodin).

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 29.6.2009 12:59:12

„Weltfest des Pferdesports“, podtitul nejslavnějšího CHIO na světě, se opět skloňuje ve všech pádech. Více v článku!

 

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 29.6.2009 2:08:11
Německý šampionát v Balve

Již posedmé se němečtí skokoví a drezurní jezdci sejdou na německém šampionátu v Balve (11. – 14. června). Národní závody budou letos poprvé vypsány jako tříhvězdičkové, start bude důležitý pro potencionální účastníky CHIO Cáchy a mistrovství Evropy. Němečtí skokoví jezdci soutěží v kategorii seniorů a žen, nově v drezuře v GP Special a GP Kür. Obzvláště se mohou těšit na nové podmínky drezurní jezdci, neboť ve spolupráci s Isabell Werth došlo k úpravě drezurního obdélníku. Celkem se při Balve Otpimum rozdělí 350 000 eur. Německá televize WDR připravila z těchto závodů tři přenosy: pátek od 15 do 16 hodin, sobota 14.30 až 16.25 a neděle 14.25 až 16.55 hodin. Pokud tedy vlastníte satelitní přijímač, můžete být u toho!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.6.2009 1:00:00

Přinášíme vám Výsledkový hiposervis 23. týdne 2009. V článku najdete výsledkové listiny následujících závodů: Heroutice (drezura), Heřmanův Městec (spřežení), Praha - TJ Žižka (drezura - ČDP Chance).

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 7.6.2009 10:47:50

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se konal dvoudenní závod nazvaný Víkend východočeských prodejců jezdeckých potřeb. Na pískovém kolbišti se uskutečnilo celkem třináct soutěží v parkurovém skákání a v drezuře. Dvě z nich byly mistrovstvím Východočeské oblasti ve skocích pony. Podrobnosti přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 7.6.2009 8:46:37

Výkonnostní sport – to je dneska řehole. Platí to samozřejmě i pro skokové jezdectví, kde nestačí nadání, píle a houževnatost. Dobrých výsledků nedosáhnete bez výborného koně, dobrých podmínek a osvíceného trenéra. Laura Helebrantová, trenérka úspěšné mladé jezdkyně Veroniky Krajníkové, o tom ví své. A proto bylo poučné naslouchat jí, jak hovoří nejen o své svěřenkyni, ale i také o trénování obecně a o radostech i starostech našeho parkurového ježdění. S Laurou Helebrantovou připravila článek Irena Šatavová.

Autor: redakce Jezdectví, Irena Šatavová
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 5.6.2009 5:00:00

Na Dostihovém závodišti v Pardubicích se uskuteční dvoudenní mítink v parkurovém skákání a v drezuře. Víkend východočeských prodejců jezdeckých potřeb – skoky a drezura pony se koná v sobotu 6. června a v neděli 7. června. Tyto závody původně nebyly zařazeny v termínové listině pardubického závodiště. „Původní pořadatel ale vypadl a soutěž byla přesunuta k nám,“ uvedl Jaroslav Grodl, sportovní manažer pořádajícího Dostihového spolku Pardubice a stavitel parkuru. Podrobnosti najdete v článku...

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.6.2009 0:00:00

Přinášíme vám první „Výsledkový hiposervis“ portálu Jezdectví.cz. V článku naleznete výsledky následujících závodů, resp. rámcových soutěží: Ruda (spřežení) – výsledky drezury a maratonu, Zduchovice (skoky) - 2. kolo Fitmin Junior Channel Star... Chcete, aby i vaše výsledky byly zahrnuty do našeho hiposervisu? Není nic jednoduššího, než je zaslat „za čerstva“ na adresu: redakce@jezdectvi.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 24.5.2009 2:20:00

Časopis Jezdectví

Redakce: Prokopova 15, Praha 3, 130 00

mail: redakce@jezdectvi.cz; telefon  +420 775 772 747

Zdena Motyginová (šéfredaktorka), Markéta Vopičková (inzerce@jezdectvi.cz), Květa Čermáková (redaktorka, korektorka)


Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 25.4.2009 8:00:00

Také pražská oblast ČJF má již po své konferenci. Ta se uskutečnila ve středu 8. dubna vpodvečer v Praze na Strahově. Sešlo se na ní 23 zástupců klubů z celkového počtu 122 registrovaných subjektů. Jednalo se např. o špatném uplatňování nových rozhodčích, o možném zvýšení poplatků za licence ČJF a mnohém dalším. Přinášíme vám aktuálně stručný přehled zajímavostí z této oblastní konference...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 9.4.2009 10:45:50
<<<9192>>>
Aktuální číslo
Obsah čísla 12/2018