sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Ode dneška na všech oficiálních jezdeckých závodech pořádaných pod hlavičkou ČJF platí, že startující kůň musí být v okamžiku, kdy opustí v místě sportovního dění vozík (či stáj), označen identifikačním číslem. Ohledně tohoto nového pravidla jsme si povídali s předsedou legislativně-právní komise ČJF, Ing. Janem Metelkou.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.4.2011 10:06:54

Jednotlivé oblastní konference České jezdecké federace jsou za námi a do čela oblastí po volbách zasedli noví či staronoví předsedové. Pro přehled si pojďme všech jedenáct ve stručnosti shrnout.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 30.3.2011 9:39:51
Návrh nového znění Stanov ČJF, o. s.

Na webových stránkách České jezdecké federace byl zveřejněn návrh nového znění Stanov. Jedná se zatím pouze o pracovní verzi, která teprve bude připomínkována Radou ČJF. Nahlédnout do tohoto návrhu můžete na tomto odkazu.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 29.3.2011 15:59:57

Na Žofíně se v pátek 11. března vyhlašovali již poosmé nejlepší jezdci a koně roku 2010 v olympijských disciplínách drezura a skoky. Stalo se tak v rámci tradičního galavečera jezdeckého sportu Český kůň pořádaného redakcí časopisu Jezdectví.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.3.2011 21:31:51

Pražský Žofín v pátek 11. března hostil již poosmé galavečer jezdeckého sportu Český kůň spojený s vyhlašováním nejúspěšnějších jezdců a koní v olympijských disciplínách drezura a skoky. Koně přišli na řadu netradičně jako první – krátce po půl sedmé, a to v rámci předprogramu na prostranství před vstupem do paláce.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.3.2011 19:29:50

Již zítra se chovatelé, jezdci a vůbec příznivci koní a jezdeckého sportu sejdou v Praze na Slovanském ostrově v paláci Žofín, aby se zde potkali se známými tvářemi a vzdali čest oceněným. Jak dopadl verdikt odborné komise, se dozvíte až při slavnostním ceremoniálu, nyní vám však můžeme prozradit výsledky ankety Jezdecký tip roku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 10.3.2011 19:32:40

Galavečer Český kůň 2010 je doslova za dveřmi! Přípravy vrcholí a vše nasvědčuje tomu, že půjde o ročník nejen o ročník s rekordním počtem udělených cen, ale také o ročník s mimořádným zájmem jezdecké veřejnosti i celoplošných médií. Aktuálně nám mnoho z vás telefonuje, zda by bylo možné zakoupit vstupenky „bez umístění“ i v pozdějších hodinách. Proto jsme se rozhodli vyhovět a do paláce se dostanou i ti, kteří na Žofín dorazí až po skončení oficiálního ceremoniálu, kdy bude probíhat plesová část a diskotéka. Nic méně – společenský oděv je samozřejmostí i v pozdních hodinách! Vstupenky navíc budou za stejnou cenu, jako na počátku – tedy od 299,- Kč. Vřele proto doporučujeme dorazit již od 18 hodin a kromě sledování programu si zakoupit alespoň jeden lístek do tomboly, v níž je připravena stovka velmi atraktivních cen. V prodeji bude jen 500 losů!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 9.3.2011 22:37:12

Během víkendu se kromě jihomoravské konaly další tři oblastní konference - do čela oblastí na nich byli zvoleni Ing. Lenka Gotthardová (východočeská), Václav Drbal (středočeská) a Ing. Jiří Mayer (jihočeská). V článku najdete dostupná usnesení a výsledky z těchto schůzí, včetně kandidátů oblastí na prezidenty.

 

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.3.2011 20:58:01

Za pouhých pět dní se uskuteční galavečer Český kůň, během něhož budou vyhlášeni nejlepší jezdci a koně roku 2010. A to je opět příležitost vám trošičku poodkrýt, co vás čeká a nemine... Některé to asi potěší, jiné naopak, ale musíme konstatovat, že ženy začínají čím dál tím více v jezdeckém sportu vytlačovat muže z nejvyšších příček. Anketa Jezdec roku by se téměř mohla přejmenovat na Jezdkyně roku – vždyť ženy převezmou většinu těchto titulů. Kolik přesně, to přece jenom neprozradíme. Nedopadne to však určitě hůře, než SMS anketa o Jezdecké Tipy roku, kdy z mužů vyhrál jen Michal Knoflíček (viz březnové Jezdectví). Pokud ještě nemáte na galavečer vstupenky, nezoufejte! Můžete si je rezervovat telefonicky, či e-mailem a vyzvednout osobně v předstihu, nebo až na místě (od 17.30 do 19.30 hodin). Na dobírku se již v tuto chvíli nerozesílají...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 6.3.2011 0:18:33
Oblastní konference na jihu Moravy: staronový předseda

Velmi malá účast provázela dnešní oblastní konferenci jihomoravské oblasti. Na valnou hromadu přijeli zástupci pouze 24 jezdeckých klubů z celkem přibližně 150. Ve volbě předsedy zvítězil jediný kandidát J. Trojanec (22 hlasů), členy oblastního výboru byli zvoleni P. Koláček, R. Smékal, Hrabálek, Dr. V. Vojáčková. Sekretářkou oblasti je Ema Jančářová. Oblast budou zastupovat na celostátní volební květnové konferenci České jezdecké federace tito delegáti: Dr. Cinerová, Jelínek, Hlavenka, Šedá. Během března proběhne většina oblastních konferencí, o jejich výsledku vás budeme informovat také v regionálním zpravodajství v dubnovém Jezdectví.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.3.2011 21:27:36

Pouhých deset dní zbývá do galavečera Český kůň na Žofíně, kam by měli dorazit také živí koně. Kromě všemi očekávaných koní roku uvidíte již poněkolikáté na Slovanském ostrově hlídkující starokladrubáky Městské policie Praha. Již v tuto chvíli můžeme prozradit, že koněm roku 2010 se v drezuře i ve skocích stane valach hnědé barvy. Tak co, už tušíte, který z nominovaných by to mohl být? :o) Přijďte se na předávání cen podívat osobně – oceňování koní bude před Žofínem přístupné všem i bez vstupenky! Ty jsou stále k mání od 299 do 690 Kč. Rozhodli jsme se též prodloužit akci „5 a více nejlevnějších vstupenek ještě o 20 % levněji“, a to až do pátku 4. března 12.00 hod., kdy je poslední možnost objednávky vstupenek na dobírku. Opozdilci si budou již pak muset lístky vyzvednout osobně. Aktuální seznam volných míst najdete v článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.3.2011 0:00:01

Pouhé dva týdny všechny příznivce drezury a skoků dělí od galavečera jezdeckého sportu Český kůň, který se uskuteční již poosmé na Žofíně. Ode dneška vás budeme pravidelně seznamovat s podrobnostmi, které dosud nebyly publikovány. Tak třeba... – Víte, že jsou již více než 3/4 míst v celém paláci Žofín obsazeny? Ano, v tuto chvíli zbývá jen něco přes 200 vstupenek k sezení. Navíc, do 28. února můžete využít speciální akce na nejlevnější vstupenky. Při koupi 5 a více kusů za ně zaplatíte nikoliv 299, ale jen 239 korun! Pokud na Žofín dorazíte mezi prvními 200 návštěvníky, pak se můžete těšit na welcome drink v podobě sektu, či nealka, který je na účet pořadatele! Tak nezapomeňte, začínáme 11. března již v 18 hodin!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 25.2.2011 0:00:01

Ve středu 16. 2. 2011 proběhlo 84. zasedání Výkonného výboru České jezdecké federace. Vedle dalších záležitostí zde byl projednán dopis MVDr. Cinerové, L. Kloudy i J. Sklenaříkové týkající se postihu nedodržení reprezentačního řádu na WEG 2010 a navíc videozáznam z tréninku v SZeŠ Lanškroun. Zápis včetně příloh najdete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.2.2011 19:29:39

Galavečer Český kůň 2010 na Žofíně pořádaný Pražskou vydavatelskou společností – redakcí Jezdectví se již nezadržitelně blíží. Uskuteční se 11. března od 18 hodin. Pro ty z vás, kteří jste se s přáteli ještě nedomluvili, zda se společně na Žofín vypravíte, máme mimořádnou nabídku! Pokud si objednáte do konce února alespoň 5 vstupenek v nejnižší hodnotě – tj. 299,- Kč, získáte na ně slevu 20 %. Tzn. že místo pěti vstupenek zaplatíte pouze čtyři, resp. za jednu vstupenku zaplatíte o 60 korun méně – tedy 239,- Kč. Objednávku však musíte zaslat nejpozději v pondělí 28. února 23.59 hod. Akce se nevztahuje na vstupenky ve vyšší hodnotě. Podrobnosti najdete v článku (viz odkaz z nadpisu).

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.2.2011 8:31:08

Dostihové závodiště Pardubice, domov Velké pardubické steeplechase má vedle dostihových mítinků na programu také mnoho dalších zajímavých akcí. Během roku 2011 se dočkáme všestrannosti, parkuru, spřežení i chovatelských akcí. V Pardubicích si zkrátka vybere každý...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 28.1.2011 14:53:49
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020