sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Poslední den, kdy si můžete zakoupit dubnové číslo časopisu Jezdectví vám přinášíme poslední „ochutnávku“ z jeho obsahu. Naposled se tímto vrátíme ke galavečeru Český kůň pořádaném naší redakcí, který se stal tradiční zlatou tečkou za uplynulou jezdeckou sezonou v disciplínách drezura a skoky. Právě v dubnovém čísle z něj najdete podrobnou fotoreportáž. A jelikož fotek pořídila Magda Straková na Žofíně stovky, tak dnes jako bonus k Ochutnávce z Jezdectví přikládáme fotogalerii ze čtyř desítek snímků, které ještě nebyly publikovány...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 27.4.2010 12:29:32
O víkendu státní smutek za polskou tragédii i na jezdeckých akcích

Zdroj web ČJF: Na sobotu 17. a neděli 18. dubna vyhlásila česká vláda dny smutku v České republice. Jedná se o reakci na nedávnou leteckou tragédii, při které zahynul polský prezident a řada politických představitelů našeho severního souseda. Vláda ČR doporučuje, aby organizátoři sportovních a kulturních akcí vhodným způsobem uctili památku obětí tragédie. Není nutno však předem plánované akce rušit. Ministr zahraničí ČR Jan Kohout: „Vyzýváme všechny obyvatele České republiky, aby v tyto dny v poledne uctili minutou ticha památku obětí polské letecké katastrofy. Vláda nenařizuje tyto akce rušit. Předpokládám, že v těchto dnech organizátoři akcí na jejich začátku vyhlásí minutu ticha." Více najdete na celoplošných zpravodajských webech.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 13.4.2010 15:31:41

Z důvodů špatného počasí, které má za důsledek rozměklý a tudíž nevhodný terén, bylo v Národním hřebčíně Kladruby rozhodnuto, že parkurové (ZM – L*) a drezurní (Z – L) závody plánované na dny 17. a 18. 4. 2010 se ruší. Pořadatelé tímto děkují za pochopení a těší se na viděnou o týden později na mezinárodních závodech spřežení CAI-A 1, 2, 4, 2P.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 13.4.2010 14:15:32
Na stojáka do Kentucky za výhodnou cenu!

V pátek 16. dubna si budete moct od 10 hodin prostřednictvím webu www.ticketmaster.com objednat vstupenky bez umístění na FEI Světové jezdecké hry v Kentucky, jež se konají od 25. září do 10. října tohoto roku. Proč právě teď? Do konce května máte totiž jedinečnou šanci zakoupit si tyto vstupenky za zvýhodněnou cenu 20 $ na den! Od června je seženete již pouze za 25 $, proto neváhejte a podívejte se na kompletní přehled vstupenek již nyní. Klikněte zde, abyste se dozvěděli více o programu na jednotlivé dny a tady najdete různé kategorie vstupenek.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 7.4.2010 14:10:00

Nárazový vítr urychlil demontáž plachtové haly Berthall a jako domino ji během několika vteřin položil. Nebral v úvahu, že je v hale montážní plošina, kterou spadlá konstrukce značně poničila a také poranila jednoho pracovníka. „Mimo poškození vlastní konstrukce haly k žádným dalším škodám či zranění osob nedošlo. Škoda se teprve bude vyčíslovat,“ uvedl Robert Smékal, který též zaslal několik dokumentačních fotografií (viz článek). Hodno dodat, že i v Praze na Císařském ostrově již byla sněhem zničená plachtová hala demontována.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.4.2010 9:31:04
Zápis z Výkonného výboru České jezdecké federace

Na webu České jezdecké federace byl zveřejněn zápis ze zasedání Výkonného výboru, konkrétně ze dne 10. března, kdy byli přítomni také manažeři jednotlivých disciplín. Přílohou zápisu je také podrobný zápis zakládající schůze Evropské jezdecké federace tak, jak ho zaznamenal přítomný prezident ČJF Ing. Jaroslav Pecháček.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.3.2010 13:35:45

Třetí a zároveň poslední doplňující článek k březnovému tématu měsíce zpracovala Ing. Pavlína Bůžková z jezdeckého areálu na Ptýrově, kde se v loňském roce konalo Mistrovství ČR v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců. Zkušenosti s organizací jezdeckých závodů má vskutku bohaté. Dnes se tedy můžete podívat doslova do zákulisí závodů.

Autor: Pavlína Záhorová, Ing. Pavlína Bůžková
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 20.3.2010 17:00:00
Na hobíky do Mělníku

První letošní Hobby festival se koná v mělnickém areálu Na podkově již tuto sobotu, 20. března. V 8.30 hodin začnou drezury (Z1, Z2, Z3 a L8) a od 12 hodin skákání na výškách od 60 do 120 cm. Více informací na www.jkmelnik.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 16.3.2010 14:54:48

Druhý doplňkový článek k tématu měsíce o organizaci závodů pochází z pera naší velmi úspěšné parkurové jezdkyně Zuzany Zelinkové. Zeptali jsme se jí, co jí dokáže na závodech rozčílit a zároveň naopak - čím ji pořadatelé umí potěšit. Její příspěvek může jistě (nejen) začínajícím organizátorům pomoci se některých chyb vyvarovat.

Autor: Pavlína Záhorová, Zuzana Zelinková
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 14.3.2010 15:00:00

Bílý, krásný čerstvý sníh nám v pátek opět pokryl brněnskou halu Berthall a její okolí a tak se závěrečné soustředění drezurních jezdců s Emou Jančářovou ukončilo stylově. Taková holt už byla a stále ještě je letošní zima. „Přes všechny těžkosti jsou ohlasy velice příznivé a pro nás jistým povzbuzením do budoucna,“ uvedl provozovatel haly Robert Smékal a dodal: „Zimní sezona Berthall pomalu končí. Před námi už jsou jen dvě akce, 20. – 21. března parkurové závody a 27. března voltižní závody, které nahradily dříve plánované drezurní soutěže. A pak se snad již dočkáme očekávaného jara.“

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 14.3.2010 9:14:55

V úterý 9. března od 17.35 hodin odvysílá stanice Nova Sport 25minutový sestřih toho nejzajímavějšího z průběhu jezdeckého galavečera Český kůň 2009 na Žofíně. Do příštího Jezdectví pro vás chystáme pro změnu podrobnou fotografickou reportáž, z níž se také dozvíte všechny možné perličky, které vám třeba při osobní účasti na Žofíně unikly.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.3.2010 15:13:07

Jak jste si jistě už všimli, aktuální téma měsíce našeho časopisu přináší pohled do zákulisí pořádání závodů. Jelikož se jedná o opravdu rozsáhlou problematiku, přineseme vám v průběhu března ještě tři další doplňující články, abychom vám poskytli co nejúplnější informace. Nicméně bohužel ani jeden z nich nenahradí praxi. Dnes tedy nabízíme krátké seznámení se Všeobecnými pravidly. Jedná se pouze o několik náhledů do tohoto spisu a každému, kdo plánuje do budoucna pořadatelství jezdeckých závodů, doporučujeme důkladně prostudovat nejen Všeobecná, ale také Veterinární pravidla a Pravidla dané disciplíny.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 7.3.2010 17:30:00

V neděli 28. února se uskutečnily v hale Berthall první letošní ZZVJ. Uzavřené a ničím nerušené prostředí, které poskytla krytá hala, umožnilo a zjednodušilo všem 8 novým jezdcům a jezdkyním úspěšně zahájit budoucí možnou závodní dráhu. Úroveň a připravenost ke zkouškám, kdy mnozí plně využili v předcházejících dnech krytou halu k přípravě, byla zkoušejícími panem Trojancem, Emou Jančářovou a Ing.Vojáčkovou dobře hodnocena. Fotografie z průběhu najdete uvnitř článku… Naostro si noví „licencovaní“ jezdci budou moci odzkoušet své schopnosti v nižších soutěžích na halových závodech v Berthall 6. – 7. března.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.3.2010 8:58:09

Česká jezdecká federace důrazně upozorňuje na skutečnost, že jezdci a koně startující na mezinárodních závodech musí být zvlášť registrováni na FEI. Přestože na tuto povinnost již ČJF několikrát upozorňovala, stále někteří jezdci o registraci nepožádali. Každý soutěžící musí o registraci požádat písemně (např. e-mailem), protože se jedná o zpoplatněný úkon. Je nutné zaregistrovat se vždy na každý kalendářní rok. Pokud jezdec startuje na mezinárodních závodech bez registrace, FEI tuto dvojici automaticky diskvalifikuje a tento start není nikde evidován, ani ho nelze dokladovat jako kvalifikaci pro jiné závody. Podrobnosti ve článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.3.2010 7:12:51
Informace ze 73. zasedání VV ČJF

Ve středu 10. února zasedal VV ČJF. Zápis z jeho průběhu čerstvě naleznete na stránkách ČJF. Dozvíte se z něj např. podrobnosti k soustředění s Tjarkem Nagelem v rámci projektu Olympijské solidarity „Rozvoj trenérské struktury“. První dvě soustředění proběhnou 4. – 7. 3. a 15. – 18. 4. 2010. Vedle dalších zajímavostí, které jsou většinou shrnuty jednou větou, je k zápisu přiložena podrobná zpráva z účasti zástupců ČJF na FEI konferenci národních bezpečnostních komisařů všestrannosti. Ta proběhla 16. – 17. 1. ve švédském Malmö. Přímý odkaz na PDF soubor se zápisem najdete ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 24.2.2010 16:31:35
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2019 ročník: 67