sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Dnes máme pro vás trochu neobvyklou pozvánku. Zvát vás totiž nebudeme na žádnou hipologickou akci, nýbrž na jubilejní 20. ročník mezinárodního festivalu rekordů a kuriozit. Ten se koná v Pelhřimově – městě rekordů od pátku 11. do soboty 12. června. Právě v sobotu tam bude probíhat obří autogramiáda rekordmanů a při této příležitosti bude mít na náměstí svoji prezentaci i redakce časopisu Jezdectví. Nenechali jsme se sice do České knihy rekordů zapsat jako nečtenější časopis s koňskou tématikou, evidován je však Pohár Jezdectví, který udílí naše redakce již 41. let nejlepším skokovým, resp. drezurním jezdcům. Jeho výška je 140 cm a díky ní se stal největší sportovní trofejí udílenou v individuálních disciplínách. Kdo si jej tedy chce prohlédnout zblízka, příp. si i předplatit náš časopis za zvýhodněnou cenu, nechť dorazí v sobotu na náměstí do Pelhřimova! Uvnitř článku najdete podrobnější program...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 10.6.2010 11:06:40

Světovým drezurním jezdectvím otřásá jedna šokující zpráva za druhou. Nejen, že se Anky van Grunsven nezúčástní letošních Světových her kvůli nedoléčenému zranění Salinera, ale obrovské překvapení představuje informace, že ani v jednom z reprezentačních družstev Německa nefiguruje jméno Isabell Werth. Nicméně cesta do Kentucky je pro Isabell stále ještě otevřená. Pojďte s námi do článku nahlédnout na další o něco odlehčenější zprávy z dějiště letošních Světových jezdeckých her.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.6.2010 12:30:00

Tisková zpráva ČJF: Dne 2. 6. 2010 uzavřela ČJF, o.s. smlouvu o spolupráci s Dance and Jump jakožto oficiálním dodavatelem reprezentačního vybavení. Co všechno tato smlouva přináší se můžete dočíst v tiskovém prohlášení. Ke znění smlouvy měly možnost vyjádřit se komise disciplín a dokument rovněž připomínkovala nově ustavená Česká asociace parkurových jezdců. Kromě toho ČJF, o.s. vypracovala dokument Marketingové využití loga Czech Team, který definuje, jakým způsobem mohou další potencionální partneři spojit své jméno s českým reprezentačním týmem. Společně s těmito dokumenty byl aktualizován Reprezentační řád a materiál Povinné vybavení české reprezentace. Uváděné dokumenty najdete v přílohách článku... Další zajímavé informace k tomuto tématu najdete též v červnovém čísle časopisu Jezdectví. AKTUALIZACE: 2. 6. 16.15 HOD.: vloženy následující dokumenty - zápisy z jednání Výkonného výboru ČJF (19.5.) a Rady ČJF (26.5.), dále Jednací řád ČJF a Sazebník poplatků ČJF...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.6.2010 15:27:34
Ve středu zasedá Rada České jezdecké federace

Ve středu, tj. 26. května, zasedá Rada ČJF, tedy nejvyšší orgán České jezdecké federace hned po Konferenci ČJF. A co by mohla mít na programu jednání? Z posledního zápisu z VV ČJF vyplývá, že by se mělo jednat o odsouhlasení třeba tohoto návrhu středočeské oblasti: při neprodloužení licence jezdce/funkcionáře její doplacení za minulé roky při obnovení registrace. Mluvit by se mělo i o loňském rozpočtu a snad přijde řeč i na Czech Team, o němž poslední, prosincová Rada, ještě nejednala. Víte, kdo je váš zástupce v Radě? A jak při jednání hlasuje? Zajímejte se o dění v České jezdecké federaci, je to vaše organizace!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 24.5.2010 20:48:58

Na druhý pokus vydala Česká jezdecká federace k 20. květnu tiskové prohlášení o sponzoringu českého reprezentačního týmu (napoprvé bylo zveřejněno na stránkách ČJF, potažmo na našem webu, v poněkud „neoficiálním“ znění 30. 4., avšak obratem bylo staženo). Generální sekretář Ing. František Lomský v něm zdůvodňuje postup při výběru partnera pro letošní ročník. Tiskové prohlášení uveřejňujeme v plném znění uvnitř článku, kde též najdete odpovědi na otázky zaslané generálnímu sekretáři naší redakcí již 26. března, z nichž jsme vycházeli při zpracování příspěvku do květnového Jezdectví - str. 34 - 35. Další informace k tomuto tématu (vč. znění nabídek obou společností ucházejících se o partnerství a vyjádření České asociace parkurových jezdců ze dne 20. května) najdete v červnovém Jezdectví...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 21.5.2010 10:49:57

Čtvrté kolo seriálu kritéria mladých koní hostil 19. května Jezdecký klub Tachov - Oldřichov, kde sídlí obchodní stáj Ing. Milana Pěchoučka. Komisařem byl Alois Starosta, který zmokl stejně jako všichni jezdci. Rozumně se ke koním i  k divákům zachoval sbor rozhodčích, který pod vedením Evy Mentlíkové závody neprotahoval zbytečnými přestávkami. Reportáž ze závodů společně s fotogalerií zaslala Martina Kůstková...

Autor: redakce Jezdectví, Martina Kůstková
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 20.5.2010 11:00:37

Jak jsme vás s předstihem informovali, Česká televize připravila z obou hlavních jezdeckých událostí uplynulého víkendu zkrácené záznamy. Můžete se tak nyní i prostřednictvím internetového vysílání podívat zpětně na průběh úvodního kola Českého skokového poháru 2010 – Velké ceny Prahy nebo na CAI Kladruby nad Labem – Rudolfův pohár. Přímé odkazy jsou umístěny v uvedených názvech závodů... Z nadpisu se pak dostanete na celou kategorii JEZDECTVÍ.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 27.4.2010 16:59:42

Poslední den, kdy si můžete zakoupit dubnové číslo časopisu Jezdectví vám přinášíme poslední „ochutnávku“ z jeho obsahu. Naposled se tímto vrátíme ke galavečeru Český kůň pořádaném naší redakcí, který se stal tradiční zlatou tečkou za uplynulou jezdeckou sezonou v disciplínách drezura a skoky. Právě v dubnovém čísle z něj najdete podrobnou fotoreportáž. A jelikož fotek pořídila Magda Straková na Žofíně stovky, tak dnes jako bonus k Ochutnávce z Jezdectví přikládáme fotogalerii ze čtyř desítek snímků, které ještě nebyly publikovány...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 27.4.2010 12:29:32
O víkendu státní smutek za polskou tragédii i na jezdeckých akcích

Zdroj web ČJF: Na sobotu 17. a neděli 18. dubna vyhlásila česká vláda dny smutku v České republice. Jedná se o reakci na nedávnou leteckou tragédii, při které zahynul polský prezident a řada politických představitelů našeho severního souseda. Vláda ČR doporučuje, aby organizátoři sportovních a kulturních akcí vhodným způsobem uctili památku obětí tragédie. Není nutno však předem plánované akce rušit. Ministr zahraničí ČR Jan Kohout: „Vyzýváme všechny obyvatele České republiky, aby v tyto dny v poledne uctili minutou ticha památku obětí polské letecké katastrofy. Vláda nenařizuje tyto akce rušit. Předpokládám, že v těchto dnech organizátoři akcí na jejich začátku vyhlásí minutu ticha." Více najdete na celoplošných zpravodajských webech.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 13.4.2010 15:31:41

Z důvodů špatného počasí, které má za důsledek rozměklý a tudíž nevhodný terén, bylo v Národním hřebčíně Kladruby rozhodnuto, že parkurové (ZM – L*) a drezurní (Z – L) závody plánované na dny 17. a 18. 4. 2010 se ruší. Pořadatelé tímto děkují za pochopení a těší se na viděnou o týden později na mezinárodních závodech spřežení CAI-A 1, 2, 4, 2P.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 13.4.2010 14:15:32
Na stojáka do Kentucky za výhodnou cenu!

V pátek 16. dubna si budete moct od 10 hodin prostřednictvím webu www.ticketmaster.com objednat vstupenky bez umístění na FEI Světové jezdecké hry v Kentucky, jež se konají od 25. září do 10. října tohoto roku. Proč právě teď? Do konce května máte totiž jedinečnou šanci zakoupit si tyto vstupenky za zvýhodněnou cenu 20 $ na den! Od června je seženete již pouze za 25 $, proto neváhejte a podívejte se na kompletní přehled vstupenek již nyní. Klikněte zde, abyste se dozvěděli více o programu na jednotlivé dny a tady najdete různé kategorie vstupenek.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 7.4.2010 14:10:00

Nárazový vítr urychlil demontáž plachtové haly Berthall a jako domino ji během několika vteřin položil. Nebral v úvahu, že je v hale montážní plošina, kterou spadlá konstrukce značně poničila a také poranila jednoho pracovníka. „Mimo poškození vlastní konstrukce haly k žádným dalším škodám či zranění osob nedošlo. Škoda se teprve bude vyčíslovat,“ uvedl Robert Smékal, který též zaslal několik dokumentačních fotografií (viz článek). Hodno dodat, že i v Praze na Císařském ostrově již byla sněhem zničená plachtová hala demontována.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.4.2010 9:31:04
Zápis z Výkonného výboru České jezdecké federace

Na webu České jezdecké federace byl zveřejněn zápis ze zasedání Výkonného výboru, konkrétně ze dne 10. března, kdy byli přítomni také manažeři jednotlivých disciplín. Přílohou zápisu je také podrobný zápis zakládající schůze Evropské jezdecké federace tak, jak ho zaznamenal přítomný prezident ČJF Ing. Jaroslav Pecháček.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.3.2010 13:35:45

Třetí a zároveň poslední doplňující článek k březnovému tématu měsíce zpracovala Ing. Pavlína Bůžková z jezdeckého areálu na Ptýrově, kde se v loňském roce konalo Mistrovství ČR v parkurovém skákání seniorů a mladých jezdců. Zkušenosti s organizací jezdeckých závodů má vskutku bohaté. Dnes se tedy můžete podívat doslova do zákulisí závodů.

Autor: Pavlína Záhorová, Ing. Pavlína Bůžková
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 20.3.2010 17:00:00
Na hobíky do Mělníku

První letošní Hobby festival se koná v mělnickém areálu Na podkově již tuto sobotu, 20. března. V 8.30 hodin začnou drezury (Z1, Z2, Z3 a L8) a od 12 hodin skákání na výškách od 60 do 120 cm. Více informací na www.jkmelnik.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 16.3.2010 14:54:48
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020