sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Druhý doplňkový článek k tématu měsíce o organizaci závodů pochází z pera naší velmi úspěšné parkurové jezdkyně Zuzany Zelinkové. Zeptali jsme se jí, co jí dokáže na závodech rozčílit a zároveň naopak - čím ji pořadatelé umí potěšit. Její příspěvek může jistě (nejen) začínajícím organizátorům pomoci se některých chyb vyvarovat.

Autor: Pavlína Záhorová, Zuzana Zelinková
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 14.3.2010 15:00:00

Bílý, krásný čerstvý sníh nám v pátek opět pokryl brněnskou halu Berthall a její okolí a tak se závěrečné soustředění drezurních jezdců s Emou Jančářovou ukončilo stylově. Taková holt už byla a stále ještě je letošní zima. „Přes všechny těžkosti jsou ohlasy velice příznivé a pro nás jistým povzbuzením do budoucna,“ uvedl provozovatel haly Robert Smékal a dodal: „Zimní sezona Berthall pomalu končí. Před námi už jsou jen dvě akce, 20. – 21. března parkurové závody a 27. března voltižní závody, které nahradily dříve plánované drezurní soutěže. A pak se snad již dočkáme očekávaného jara.“

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 14.3.2010 9:14:55

V úterý 9. března od 17.35 hodin odvysílá stanice Nova Sport 25minutový sestřih toho nejzajímavějšího z průběhu jezdeckého galavečera Český kůň 2009 na Žofíně. Do příštího Jezdectví pro vás chystáme pro změnu podrobnou fotografickou reportáž, z níž se také dozvíte všechny možné perličky, které vám třeba při osobní účasti na Žofíně unikly.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.3.2010 15:13:07

Jak jste si jistě už všimli, aktuální téma měsíce našeho časopisu přináší pohled do zákulisí pořádání závodů. Jelikož se jedná o opravdu rozsáhlou problematiku, přineseme vám v průběhu března ještě tři další doplňující články, abychom vám poskytli co nejúplnější informace. Nicméně bohužel ani jeden z nich nenahradí praxi. Dnes tedy nabízíme krátké seznámení se Všeobecnými pravidly. Jedná se pouze o několik náhledů do tohoto spisu a každému, kdo plánuje do budoucna pořadatelství jezdeckých závodů, doporučujeme důkladně prostudovat nejen Všeobecná, ale také Veterinární pravidla a Pravidla dané disciplíny.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 7.3.2010 17:30:00

V neděli 28. února se uskutečnily v hale Berthall první letošní ZZVJ. Uzavřené a ničím nerušené prostředí, které poskytla krytá hala, umožnilo a zjednodušilo všem 8 novým jezdcům a jezdkyním úspěšně zahájit budoucí možnou závodní dráhu. Úroveň a připravenost ke zkouškám, kdy mnozí plně využili v předcházejících dnech krytou halu k přípravě, byla zkoušejícími panem Trojancem, Emou Jančářovou a Ing.Vojáčkovou dobře hodnocena. Fotografie z průběhu najdete uvnitř článku… Naostro si noví „licencovaní“ jezdci budou moci odzkoušet své schopnosti v nižších soutěžích na halových závodech v Berthall 6. – 7. března.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.3.2010 8:58:09

Česká jezdecká federace důrazně upozorňuje na skutečnost, že jezdci a koně startující na mezinárodních závodech musí být zvlášť registrováni na FEI. Přestože na tuto povinnost již ČJF několikrát upozorňovala, stále někteří jezdci o registraci nepožádali. Každý soutěžící musí o registraci požádat písemně (např. e-mailem), protože se jedná o zpoplatněný úkon. Je nutné zaregistrovat se vždy na každý kalendářní rok. Pokud jezdec startuje na mezinárodních závodech bez registrace, FEI tuto dvojici automaticky diskvalifikuje a tento start není nikde evidován, ani ho nelze dokladovat jako kvalifikaci pro jiné závody. Podrobnosti ve článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.3.2010 7:12:51
Informace ze 73. zasedání VV ČJF

Ve středu 10. února zasedal VV ČJF. Zápis z jeho průběhu čerstvě naleznete na stránkách ČJF. Dozvíte se z něj např. podrobnosti k soustředění s Tjarkem Nagelem v rámci projektu Olympijské solidarity „Rozvoj trenérské struktury“. První dvě soustředění proběhnou 4. – 7. 3. a 15. – 18. 4. 2010. Vedle dalších zajímavostí, které jsou většinou shrnuty jednou větou, je k zápisu přiložena podrobná zpráva z účasti zástupců ČJF na FEI konferenci národních bezpečnostních komisařů všestrannosti. Ta proběhla 16. – 17. 1. ve švédském Malmö. Přímý odkaz na PDF soubor se zápisem najdete ZDE.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 24.2.2010 16:31:35

Tento týden je poslední možnost prodloužení licencí a registrací subjektů na rok 2010, aniž byste byli sankciováni za nedodržení termínu, který je stejně jako každý rok do konce února. Posílejte tedy nyní již bez prodlení seznamy licencí koní a jezdců, žádosti o nové licence, vyplněný formulář „Aktualizace údajů subjektu“, opravenou a doplněnou členskou základnu a zároveň kopii dokladu o zaplacení celkové částky na adresu sekretáře oblasti. Výše poplatků najdete v článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.2.2010 10:20:00

Další soustředění skokových a drezurních jezdců během uplynulého týdne proběhla v brněnské hale Berthall. Obou dvou soustředění se zúčastnilo na dvacet jezdců a koní, kteří pod vedením Emy Jančářové a Zdeňka Žíly ladili formu před nadcházející sezonou. „Příjemným doplňkem pro jezdce i další příznivce byl pak v místní klubovně pečený pstruh či další chutné speciality,“ prozradil provozovatel Berthall Robert Smékal. „A abych neříkal na jaře, že jsem v zimě jenom házel sníh, tak pokračují práce na nových skocích pro sezonu 2010. Průběh současné krize se však projevuje i na nových překážkách, které jsou jednodušší, jednobarevné a dekorace skoků stále více ochabující (jak lze vidět na obrázku) dva staré keříky Smékal a Žíla,“ dodal s úsměvem. Věřme, že bude přece jen lépe a další nové skoky uvidíte na premiéře při Falton Velké ceně Brna 8. – 9. května 2010. :o)

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 15.2.2010 8:17:41

Pokud jste si ještě sami nedohledali sportovní kalendář ČJF pro rok 2010, tam vám jej nabízíme ke stažení v příloze pod tímto článkem. Česká jezdecká federace jej uveřejnila prozatím pouze v PDF formátu s upozorněním, že se jedná o verzi, která ještě prochází kontrolami a je tedy možné, že v ní budou provedeny drobné změny. Přesto si podle něj již můžete udělat orientační představu, kam letos vyrazíte na jezdecké závody.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.2.2010 18:28:36

V úterý 9. února se bude ve švýcarském Lausanne konat shromáždění FEI, na němž se 20 expertů bude znovu zabývat tím, jak dalece a zda je rollkur/hyperflexe přiměřenou tréninkovou metodou. Proti rollkuru je organizována internetová petice. Najdete ji na stránce http://no-rollkur.com a k 8. únoru čítá 18 500 podpisů. Pokud chcete ještě na poslední chvíli podpořit odpůrce rollkuru při tomto důležitém jednání, můžete k této petici připojit i svůj podpis! Její znění vám předkládáme v češtině.

Autor: redakce Jezdectví, Dominika Švehlová
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.2.2010 13:46:48

TJ Moravan Brno a Jezdecká škola Smékal pořádají letos již druhou sérii drezurních a skokových soustředění s Emou Jančářovou, resp. se Zdeňkem Žílou. Drezuristé přijdou na řadu ve dnech 10. – 11. února (přihlášky do 5. února), skokané pak ve dnech 13. – 14. února (přihlášky do 7. února). Třetí série proběhne ve stejné „březnové“ dny. Účastnický poplatek je vždy 1400 Kč (za dvoudenní soustředění). Pro zájemce je zajištěno ustájení za 700 Kč (od pátku do neděle vč. sena a slámy). Závazné přihlášky zasílejte do uvedených termínů na e-maily: info@berthall.cz nebo smekal.j@volny.cz. Podrobnosti najdete na www.berthall.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.2.2010 15:03:54

Včerejší půlnocí skončila možnost zasílat hlasy pro Jezdecké Tipy roku 2009 v disciplínách drezura a skoky. Tato doprovodná anketa široké veřejnosti bude vyhlašována současně s jezdci a koňmi roku 2009 (volených odbornou porotou) při galavečeru jezdeckého sportu Český kůň v pátek 5. března v paláci Žofín (podrobnosti viz odkaz z nadpisu). Moc nás těší, že tato anketa u vás měla výrazně vyšší úspěch, než v loňském roce. Letos totiž dorazilo 3580 SMS zpráv, zatímco v roce 2009 to bylo 2269. To znamená meziroční nárůst o 1311 SMSek! Kdo se stane Jezdeckým Tipem roku, resp. jak se umístili ostatní jezdci, společně s uvedením počtu hlasů a dalších podrobností, se dozvíte již v březnovém čísle časopisu Jezdectví, který vyjde 25. února (tj. cca týden před samotným galavečerem).

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.2.2010 11:50:31

Ještě do 31. ledna máte možnost zasílat SMS hlasy pro Jezdecké Tipy roku 2009. Pokud jste tedy ještě nepodpořili právě toho „svého“ favorita, tak si pospěšte! (Podrobnosti o hlasování najdete v článku.) Pospíšit by si měla také velká část z nominovaných jezdců (20 v drezuře, 40 ve skocíh), kteří mají nárok na 700 Kč z ceny objednaných vstupenek, což znamená, že si mohou bezplatně objednat cca 2 vstupenky do levnějších sektorů, nebo 1 vstupenku do dražšího sektoru. Byla by jistě škoda, kdyby si příp. pro některou z cen museli jít ze zadních řad. Aktuální seznam volných míst najdete v souhrnném článku – viz odkaz z nadpisu. Nově v něm najdete také informaci o tom, že při galavečeru proběhne také charitativní aukce na podporu Koňské záchranky. Chcete vědět, co se bude dražit? Klikněte!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 28.1.2010 9:37:57

Jezdecký galavečer spojený s vyhlašováním nejlepších jezdců a koní se v České republice uskutečnil poprvé před 15 lety. Za tu dobu doznal řady změn a vzniklo také několik jeho obdob pro tzv. menšinové jezdecké disciplíny. Ten největší – pro skoky a drezuru – se konal již šestkrát na pražském Slovanském ostrově v paláci Žofín. Nejinak tomu bude i letos – 5. března 2010 od 18 hodin, ovšem s tím rozdílem, že 16. ročník se odehraje ve znamení zcela nové symboliky slavnostního ceremoniálu... Detailní informace najdete uvnitř článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 5.1.2010 10:00:00
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020