sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Rada České jezdecké federace schválila 9. prosince na svém zasedání mj. nový Disciplinární a aktualizovaný Registrační řád ČJF (oba platné od 1. 1. 2010). Nyní je společně se zápisy Rady i Výkonného výboru uveřejnila na svém webu. Jelikož jde o důležité dokumenty, s jejichž zněním by měla být širší jezdecká veřejnost působící v rámci ČJF seznámena, uveřejňujeme je i na našem portálu – najdete je v příloze pod článkem... Zápisy z jednání VV a Rady najdete na stránkách ČJF – Dokumenty ČJF – zápisy z jednání VV a Rady.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.1.2010 14:26:22

Česká jezdecká federace uveřejnila nová veterinární pravidla. „Toto vydání veterinárních pravidel je platné jako pravidla jezdeckého sportu České jezdecké federace, o.s. od 1. 1. 2010. Všechna dřívější pravidla, směrnice či jiné texty, týkající se shodných předmětů, vydané před tímto datem, ztrácejí platnost. Pravidla jsou obsahovým překladem mezinárodních pravidel FEI Veterinary Regulations, jejich 11. vydání platného od 1.1. 2009 a musí být chápány v souvislosti se Stanovami FEI, Všeobecnými a speciálními pravidly jezdeckého sportu a dále Stanovami a Disciplinárním řádem ČJF.“ Jejich znění najdete v příloze pod článkem...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 18.12.2009 3:10:37

V sobotu 12. prosince se v sále kulturního domu v Radkově Lhotě konal další slavnostní galavečer - vyhodnocení jezdecké sezóny v rámci mikroregionu Moštěnka. Smyslem seriálu bylo hned v úvodu dát příležitost jezdeckého zápolení těm nadšencům tohoto krásného sportovního vyžití, kteří například jezdeckou licenci nevlastní. Více již Milan Foukal...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 16.12.2009 3:57:31
Koňský týden na Eurosportu

Tento týden se fanoušci Jezdectví mohou plně nasytit sledováním Eurosportu. Dnes je na programu od 19.15 hod. dvouhodinový záznam pětihvězdového CSI v Pařízi z minulého týdne - soutěž Top-Ten a Velká cena. Poté bude následovat první přenos z londýnské Olympia Horse Show - tentokrát živý přenos Grand Prix Kür - SP v drezuře. V pátek od 22.00 hod. je na programu živý přenos londýnského skoku mohutnosti, v sobotu potom od 23.00 hod. záznam The Santa Stakes - klasické soutěže 160 cm s rozeskakováním. V neděli Vás čeká nejprve hodinový záznam rámcové skokové soutěže (od 21 hod.) a poté živý přenos soutěže Světového poháru ve skákání. V pondělí budou závody ukončeny Velkou cenou Londýna, kterou bude Eurosport vysílat v 90minutovém záznamu od 23.15 hod.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 16.12.2009 1:14:08

Každý rok před Vánocemi vychází L´Année Hippique – největší a nejznámější světová ročenka jezdeckého sportu, která nabízí přehled toho nejzajímavějšího, co se během roku v rámci akcí pod hlavičkou Mezinárodní jezdecké federace odehrálo. Na 44 tisíc kopií L´Année Hippique je každoročně rozesíláno do osmi desítek zemí z celého světa. Být uveden v této ročence je tak vysoce prestižní záležitostí. Nestává se příliš často, aby se v ní objevil také český jezdec. V minulosti jsme tam mohli najít snad jen Jiřího Pecháčka a Aleše Opatrného. Díky účasti ve finále Světového seriálu mládeže SIEC-WYS 2009 v Turecku jsou v aktuálním vydání na společném snímku také čeští jezdci. Navíc Barbora Tomanová, jakožto nejlepší zahraniční jezdec závodů, má na této „trojstraně“ samostatnou fotografii s Carefulem. Ukázku tohoto článku z L´Année Hippique 2009/2010 najdete ve článku. Pokud byste chtěli získat svůj výtisk této výjimečné ročenky, můžete si jej objednat na www.lanneehippique.com.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.12.2009 12:04:06

Nejúspěšnější jezdci ve všestrannosti a v překážkových dostizích pardubického závodiště v letošním roce byli dnes odpoledne oceněni při slavnostním zakončení celoroční soutěže. Vítězi hlavních kategorií se stali Jaroslav Hatla a Jan Faltejsek. Účastník posledních dvou olympijských her Jaroslav Hatla zvítězil v absolutním pořadí jezdců ve všestrannosti. V letošní sezoně se mu na pardubickém závodišti dařilo. Vybojoval zde celkem čtyři prvenství. Podrobnosti přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 10.12.2009 5:18:26

Dostihový spolek Pardubice ocení nejlepší jezdce pardubického závodiště za letošní sezonu. Slavnostní vyhlášení se bude konat ve čtvrtek 10. prosince od 15.00 hodin v tiskovém středisku na závodišti. Druhý ročník soutěže ve všestrannosti, do níž se počítaly výsledky z pěti závodů na pardubickém závodišti, vyhrál účastník posledních dvou olympijských her Jaroslav Hatla. Nasbíral 229 bodů. Druhý skončil Petr Myška (153 bodů) a na třetím místě se umístila Lucie Příhodová (144 bodů). Oceněni budou i jezdci v dalších kategoriích. Podrobnosti přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.12.2009 11:11:00
Nejlepší čeští koně dorazí na Žofín přesně za 3 měsíce

Pozorní čtenáři časopisu Jezdectví to již určitě vědí, ale pro ty méně pozorné, resp. pro ty, kteří si ještě nestihli koupit prosincovém číslo, přinášíme informaci, že odedneška za čtvrt roku (v pátek 5. března) se na pražském Žofíně uskuteční od 18 hodin již sedmý ročník galavečera jezdeckého sportu pořádaný naší redakcí. V průběhu večera budou vyhlášeni jezdci a koně roku 2009 v disciplínách drezura a skoky. Jezdci budou rozděleni do kategorií děti, junioři, mladí jezdci a senioři. V příštím čísle (vychází na Silvestra) uveřejníme jména těch, kteří získají nominace od komisí ČJF jednotlivých disciplín, společně s dalšími důležitými informacemi. Předprodej vstupenek zahájíme přesně za měsíc – tj. 5. ledna 2010. Ceny zůstanou ve stejné relaci, jako v loňském roce. Rádi bychom upozornili firmy specializující se (nejen) na hipologické odvětví na možnost prezentace při tomto galavečeru. Pro podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat na e-mailu: galavecer@jezdectvi.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 5.12.2009 9:47:21

ČJF, o.s. deklaruje, že plně podporuje pozastavení platnosti tzv. Progresivního seznamu látek, který byl přijat na listopadové Valné hromadě FEI a který povoluje v definovaných limitech používat některé vyjmenované medikační látky v průběhu jezdeckých závodů. Dne 3. 12. 2009 zaslala ČJF následující stanovisko předsedovi I. FEI skupiny Christianovi Paillotovi (FRA FN), jež by mělo být součástí společné deklarace evropských jezdeckých federací: „Pokud se týká Progresivního seznamu, ČJF podporuje opětovné projednání této záležitosti. Podle našeho názoru seznam nemůže vstoupit v platnost, pokud nebudou zcela jasné eventuální dopady jak z veterinárního, tak legislativního hlediska. V každém případě ČJF zastává stanovisko, že na start jezdecké soutěže může být připuštěn pouze stoprocentně zdravý kůň bez jakéhokoli zdravotního ošetření.“

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.12.2009 1:52:03

Takzvaný „progresivní seznam“, který byl schválen v těsném hlasování na generálním zasedání FEI v Kodani, nebude platit již od 1.1. 2010. Předsednictvo FEI odsouhlasilo jeho odsun na 5.4. 2010, což dává prostor zemím, které nesouhlasí s jeho uplatňováním, k nalezení právních prostředků, jak jeho uvedení do praxe zcela vyloučit. Více v článku.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 2.12.2009 10:25:22
FEI se otřásá v základech – „progressive list“ vyvolal celoevropský odpor

Po rozporuplném odhlasování seznamu zakázaných látek, tzv. "progressive list", na valné hromadě FEI v Kodani postupně vypuká celoevropský odpor vůči tomuto kroku. Na seznamu totiž chybí některé dříve zakázané látky nebo jsou stanoveny jejich limity tak vysoko, že by bylo možné startovat s koněm, který není zcela zdravý. Tento seznam navíc koliduje se zákony na ochranu zvířat v mnoha evropských zemích, například Německu, Švýcarsku, Švédsku, Francii či Velké Británii. Největší pořadatelé německých závodů již oznámili, že za těchto podmínek závody pořádat nemohou, chovali by se protizákonně. Do dalšího čísla Jezdectví chystáme kromě rozhovoru s českým delegátem v Kodani Ing. J. Pecháčkem, také podrobný rozbor událostí, které proběhly a které budou navazovat v nejbližších dnech či týdnech.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 30.11.2009 1:37:14

Mezinárodní jezdecká federace (FEI) vytvořila nový způsob ocenění, na něž může být nominován prakticky kdokoli. Bude se jednat o celkem pět kategorií: Sportovec/kyně roku, Nejlepší dorostenec, Cena za rozvoj jezdeckého sportu, Cena pro nejlepšího handicapovaného jezdce a Chovatel roku. Podrobnosti přinášíme v článku...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 7.10.2009 11:00:00

Na webu České jezdecké federace najdete nově zápis z posledního jednání Rady ČJF (23.9.), kde se např. dozvíte, že Rada zatím nepočítá s přidělením MČR na víceleté období pouze jednomu subjektu. Rada dále projednala návrh Disciplinárního řádu a do 10. 10. k němu zašlou její členové svoje písemné připomínky, po jejich vyhodnocení a event. zapracování bude aktualizovaný návrh předložen ke schválení. V přípravě jsou též veterinární, medikační a antidopingová pravidla. Momentálně jsou zpracovávány připomínky k vet. pravidlům od JUDr. Tomana. Jejich definitivní návrh bude schválen VV s platností k 1. 1. 2010. Nenechte si ujít ani další zajímavosti z uvedeného zápisu, který si můžete stáhnout na uvedeném odkazu...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 5.10.2009 1:36:17

V neděli 23. 8. vyvrcholil 44. ročník finále seriálu závodů Zlaté podkovy. V rámci programu byli oceněni nejlepší koně a jezdci v celkem dvanácti kategoriích včetně vyhodnocení chovatelské soutěže KMK. Vyhodnoceny byly také výsledky Přehlídky výkonných koní plemene Český teplokrevník a byl udělen titul Zlatý kůň Zlaté podkovy. Ve Zlaté podkově ve všestrannosti zvítězil Radko Heidenreich s Tiksi. Další výsledky najdete na www.zlatapodkova.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 23.8.2009 9:39:21

Ve finále 44. ročníku Zlaté podkovy je s 65,17 body ve vedení Radko Heidenreich s Tiksi (JK Loštice), před Barborou Pospíšilovou s Biba Classy (69,98 b.) a Radkou Dvořákovou s Damonem 2 (70,10 b.). Ve stříbrné podkově vede zatím Jaroslav Hatla s koněm Zack, v bronzové podkově pak Markéta Matoušková s Renoir 114 (děti a ml. junioři), resp. Michaela Másilková s Tinou Turner (st. junioři). Kompletní výsledky a další informace (vč. spřežení) najdete na www.zlatapodkova.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 22.8.2009 5:25:08
Aktuální číslo
Obsah čísla 1/2020