sport

V této kategorii najdete zajímavosti ze všech disciplín jezdeckého sportu – tj. drezura, parajezdectví, pony, reining, skoky, spřežení, voltiž, všestrannost a vytrvalost. Pokud máte informace, které zde nejsou uvedeny a mohly by zajímat i ostatní čtenáře našeho serveru, neváhejte nás kontaktovat na e-mailu: redakce@jezdectvi.cz. Rádi vaše příspěvky zpracujeme a zveřejníme.

Další soustředění skokových a drezurních jezdců během uplynulého týdne proběhla v brněnské hale Berthall. Obou dvou soustředění se zúčastnilo na dvacet jezdců a koní, kteří pod vedením Emy Jančářové a Zdeňka Žíly ladili formu před nadcházející sezonou. „Příjemným doplňkem pro jezdce i další příznivce byl pak v místní klubovně pečený pstruh či další chutné speciality,“ prozradil provozovatel Berthall Robert Smékal. „A abych neříkal na jaře, že jsem v zimě jenom házel sníh, tak pokračují práce na nových skocích pro sezonu 2010. Průběh současné krize se však projevuje i na nových překážkách, které jsou jednodušší, jednobarevné a dekorace skoků stále více ochabující (jak lze vidět na obrázku) dva staré keříky Smékal a Žíla,“ dodal s úsměvem. Věřme, že bude přece jen lépe a další nové skoky uvidíte na premiéře při Falton Velké ceně Brna 8. – 9. května 2010. :o)

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 15.2.2010 8:17:41

Pokud jste si ještě sami nedohledali sportovní kalendář ČJF pro rok 2010, tam vám jej nabízíme ke stažení v příloze pod tímto článkem. Česká jezdecká federace jej uveřejnila prozatím pouze v PDF formátu s upozorněním, že se jedná o verzi, která ještě prochází kontrolami a je tedy možné, že v ní budou provedeny drobné změny. Přesto si podle něj již můžete udělat orientační představu, kam letos vyrazíte na jezdecké závody.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.2.2010 18:28:36

V úterý 9. února se bude ve švýcarském Lausanne konat shromáždění FEI, na němž se 20 expertů bude znovu zabývat tím, jak dalece a zda je rollkur/hyperflexe přiměřenou tréninkovou metodou. Proti rollkuru je organizována internetová petice. Najdete ji na stránce http://no-rollkur.com a k 8. únoru čítá 18 500 podpisů. Pokud chcete ještě na poslední chvíli podpořit odpůrce rollkuru při tomto důležitém jednání, můžete k této petici připojit i svůj podpis! Její znění vám předkládáme v češtině.

Autor: redakce Jezdectví, Dominika Švehlová
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.2.2010 13:46:48

TJ Moravan Brno a Jezdecká škola Smékal pořádají letos již druhou sérii drezurních a skokových soustředění s Emou Jančářovou, resp. se Zdeňkem Žílou. Drezuristé přijdou na řadu ve dnech 10. – 11. února (přihlášky do 5. února), skokané pak ve dnech 13. – 14. února (přihlášky do 7. února). Třetí série proběhne ve stejné „březnové“ dny. Účastnický poplatek je vždy 1400 Kč (za dvoudenní soustředění). Pro zájemce je zajištěno ustájení za 700 Kč (od pátku do neděle vč. sena a slámy). Závazné přihlášky zasílejte do uvedených termínů na e-maily: info@berthall.cz nebo smekal.j@volny.cz. Podrobnosti najdete na www.berthall.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.2.2010 15:03:54

Včerejší půlnocí skončila možnost zasílat hlasy pro Jezdecké Tipy roku 2009 v disciplínách drezura a skoky. Tato doprovodná anketa široké veřejnosti bude vyhlašována současně s jezdci a koňmi roku 2009 (volených odbornou porotou) při galavečeru jezdeckého sportu Český kůň v pátek 5. března v paláci Žofín (podrobnosti viz odkaz z nadpisu). Moc nás těší, že tato anketa u vás měla výrazně vyšší úspěch, než v loňském roce. Letos totiž dorazilo 3580 SMS zpráv, zatímco v roce 2009 to bylo 2269. To znamená meziroční nárůst o 1311 SMSek! Kdo se stane Jezdeckým Tipem roku, resp. jak se umístili ostatní jezdci, společně s uvedením počtu hlasů a dalších podrobností, se dozvíte již v březnovém čísle časopisu Jezdectví, který vyjde 25. února (tj. cca týden před samotným galavečerem).

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 1.2.2010 11:50:31

Ještě do 31. ledna máte možnost zasílat SMS hlasy pro Jezdecké Tipy roku 2009. Pokud jste tedy ještě nepodpořili právě toho „svého“ favorita, tak si pospěšte! (Podrobnosti o hlasování najdete v článku.) Pospíšit by si měla také velká část z nominovaných jezdců (20 v drezuře, 40 ve skocíh), kteří mají nárok na 700 Kč z ceny objednaných vstupenek, což znamená, že si mohou bezplatně objednat cca 2 vstupenky do levnějších sektorů, nebo 1 vstupenku do dražšího sektoru. Byla by jistě škoda, kdyby si příp. pro některou z cen museli jít ze zadních řad. Aktuální seznam volných míst najdete v souhrnném článku – viz odkaz z nadpisu. Nově v něm najdete také informaci o tom, že při galavečeru proběhne také charitativní aukce na podporu Koňské záchranky. Chcete vědět, co se bude dražit? Klikněte!

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 28.1.2010 9:37:57

Jezdecký galavečer spojený s vyhlašováním nejlepších jezdců a koní se v České republice uskutečnil poprvé před 15 lety. Za tu dobu doznal řady změn a vzniklo také několik jeho obdob pro tzv. menšinové jezdecké disciplíny. Ten největší – pro skoky a drezuru – se konal již šestkrát na pražském Slovanském ostrově v paláci Žofín. Nejinak tomu bude i letos – 5. března 2010 od 18 hodin, ovšem s tím rozdílem, že 16. ročník se odehraje ve znamení zcela nové symboliky slavnostního ceremoniálu... Detailní informace najdete uvnitř článku.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 5.1.2010 10:00:00

Rada České jezdecké federace schválila 9. prosince na svém zasedání mj. nový Disciplinární a aktualizovaný Registrační řád ČJF (oba platné od 1. 1. 2010). Nyní je společně se zápisy Rady i Výkonného výboru uveřejnila na svém webu. Jelikož jde o důležité dokumenty, s jejichž zněním by měla být širší jezdecká veřejnost působící v rámci ČJF seznámena, uveřejňujeme je i na našem portálu – najdete je v příloze pod článkem... Zápisy z jednání VV a Rady najdete na stránkách ČJF – Dokumenty ČJF – zápisy z jednání VV a Rady.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 4.1.2010 14:26:22

Česká jezdecká federace uveřejnila nová veterinární pravidla. „Toto vydání veterinárních pravidel je platné jako pravidla jezdeckého sportu České jezdecké federace, o.s. od 1. 1. 2010. Všechna dřívější pravidla, směrnice či jiné texty, týkající se shodných předmětů, vydané před tímto datem, ztrácejí platnost. Pravidla jsou obsahovým překladem mezinárodních pravidel FEI Veterinary Regulations, jejich 11. vydání platného od 1.1. 2009 a musí být chápány v souvislosti se Stanovami FEI, Všeobecnými a speciálními pravidly jezdeckého sportu a dále Stanovami a Disciplinárním řádem ČJF.“ Jejich znění najdete v příloze pod článkem...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 18.12.2009 3:10:37

V sobotu 12. prosince se v sále kulturního domu v Radkově Lhotě konal další slavnostní galavečer - vyhodnocení jezdecké sezóny v rámci mikroregionu Moštěnka. Smyslem seriálu bylo hned v úvodu dát příležitost jezdeckého zápolení těm nadšencům tohoto krásného sportovního vyžití, kteří například jezdeckou licenci nevlastní. Více již Milan Foukal...

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 16.12.2009 3:57:31
Koňský týden na Eurosportu

Tento týden se fanoušci Jezdectví mohou plně nasytit sledováním Eurosportu. Dnes je na programu od 19.15 hod. dvouhodinový záznam pětihvězdového CSI v Pařízi z minulého týdne - soutěž Top-Ten a Velká cena. Poté bude následovat první přenos z londýnské Olympia Horse Show - tentokrát živý přenos Grand Prix Kür - SP v drezuře. V pátek od 22.00 hod. je na programu živý přenos londýnského skoku mohutnosti, v sobotu potom od 23.00 hod. záznam The Santa Stakes - klasické soutěže 160 cm s rozeskakováním. V neděli Vás čeká nejprve hodinový záznam rámcové skokové soutěže (od 21 hod.) a poté živý přenos soutěže Světového poháru ve skákání. V pondělí budou závody ukončeny Velkou cenou Londýna, kterou bude Eurosport vysílat v 90minutovém záznamu od 23.15 hod.

Autor: KatkaH
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 16.12.2009 1:14:08

Každý rok před Vánocemi vychází L´Année Hippique – největší a nejznámější světová ročenka jezdeckého sportu, která nabízí přehled toho nejzajímavějšího, co se během roku v rámci akcí pod hlavičkou Mezinárodní jezdecké federace odehrálo. Na 44 tisíc kopií L´Année Hippique je každoročně rozesíláno do osmi desítek zemí z celého světa. Být uveden v této ročence je tak vysoce prestižní záležitostí. Nestává se příliš často, aby se v ní objevil také český jezdec. V minulosti jsme tam mohli najít snad jen Jiřího Pecháčka a Aleše Opatrného. Díky účasti ve finále Světového seriálu mládeže SIEC-WYS 2009 v Turecku jsou v aktuálním vydání na společném snímku také čeští jezdci. Navíc Barbora Tomanová, jakožto nejlepší zahraniční jezdec závodů, má na této „trojstraně“ samostatnou fotografii s Carefulem. Ukázku tohoto článku z L´Année Hippique 2009/2010 najdete ve článku. Pokud byste chtěli získat svůj výtisk této výjimečné ročenky, můžete si jej objednat na www.lanneehippique.com.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 11.12.2009 12:04:06

Nejúspěšnější jezdci ve všestrannosti a v překážkových dostizích pardubického závodiště v letošním roce byli dnes odpoledne oceněni při slavnostním zakončení celoroční soutěže. Vítězi hlavních kategorií se stali Jaroslav Hatla a Jan Faltejsek. Účastník posledních dvou olympijských her Jaroslav Hatla zvítězil v absolutním pořadí jezdců ve všestrannosti. V letošní sezoně se mu na pardubickém závodišti dařilo. Vybojoval zde celkem čtyři prvenství. Podrobnosti přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 10.12.2009 5:18:26

Dostihový spolek Pardubice ocení nejlepší jezdce pardubického závodiště za letošní sezonu. Slavnostní vyhlášení se bude konat ve čtvrtek 10. prosince od 15.00 hodin v tiskovém středisku na závodišti. Druhý ročník soutěže ve všestrannosti, do níž se počítaly výsledky z pěti závodů na pardubickém závodišti, vyhrál účastník posledních dvou olympijských her Jaroslav Hatla. Nasbíral 229 bodů. Druhý skončil Petr Myška (153 bodů) a na třetím místě se umístila Lucie Příhodová (144 bodů). Oceněni budou i jezdci v dalších kategoriích. Podrobnosti přináší Dušan Korel.

Autor: Dušan Korel
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 8.12.2009 11:11:00
Nejlepší čeští koně dorazí na Žofín přesně za 3 měsíce

Pozorní čtenáři časopisu Jezdectví to již určitě vědí, ale pro ty méně pozorné, resp. pro ty, kteří si ještě nestihli koupit prosincovém číslo, přinášíme informaci, že odedneška za čtvrt roku (v pátek 5. března) se na pražském Žofíně uskuteční od 18 hodin již sedmý ročník galavečera jezdeckého sportu pořádaný naší redakcí. V průběhu večera budou vyhlášeni jezdci a koně roku 2009 v disciplínách drezura a skoky. Jezdci budou rozděleni do kategorií děti, junioři, mladí jezdci a senioři. V příštím čísle (vychází na Silvestra) uveřejníme jména těch, kteří získají nominace od komisí ČJF jednotlivých disciplín, společně s dalšími důležitými informacemi. Předprodej vstupenek zahájíme přesně za měsíc – tj. 5. ledna 2010. Ceny zůstanou ve stejné relaci, jako v loňském roce. Rádi bychom upozornili firmy specializující se (nejen) na hipologické odvětví na možnost prezentace při tomto galavečeru. Pro podrobnější informace nás neváhejte kontaktovat na e-mailu: galavecer@jezdectvi.cz.

Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
/ 5.12.2009 9:47:21
Aktuální číslo
Obsah čísla 7/2020