Finále Zimního poháru bude o štěstí a nervech, říká Darina Hochmanová

Zimní jezdecký pohár má za sebou kompletní kvalifikační část parkurových závodů. Do finále v Královicích bude ve velké túře nastupovat jako favorit Darina Hochmanová, která vyhrála v této sezoně již podruhé. „Měla jsem víc štěstí než rozumu,“ uvedla.

V sobotu 5. března se v Královicích u Slaného konalo čtvrté kolo skokové části seriálu Zimní jezdecký pohár. Ve velké túře postupovalo do finále sedm dvojic. Dvě ho však nakonec nedokončily. Tři chyby pak inkasovala Petra Tvrdíková s Dracarou a skončila pátá. 

Čtvrté i třetí místo patřilo Kláře Hlaváčkové. S Machare Bono obdržela osm trestných bodů, s valachem Cascudem Bono žádný, ale měla z bezchybných nejpomalejší čas. Od druhého Jana Bardona s hřebcem Concoretem ji dělilo sedm a půl sekundy. Podstatně menší rozdíl byl mezi Bardonem a vítězkou Darinou Hochmanovou s Chiquitou-LS. Její čas v cíli byl 42,66, což bylo jen o 37 setin méně. 

„Dnes to nebylo vůbec snadné. Stavitel kurzů Zdeněk Krpela již přitvrdil a bylo to poznat. Já měla dnes víc štěstí než rozumu. Netuším, kde jsem na Jana Bardona nabrala ty necelé čtyři desetiny. Zadrhla jsem se na šestce a sedmičce. Proto jsem myslela, že budu pomalejší. Ale vyšlo to a jsem šťastná, že to takto dopadlo. Kobyla se dnes moc snažila a podržela mě. Při finále za dva týdny to bude super sport a moc se na to těším. Bude to podle mě o štěstí a o nervech. Já štěstí dnes měla, ale třeba ho nebudu mít příště,“ konstatovala v rozhovoru krátce po skončení závodů Darina Hochmanová.

Jelikož Hochmanová zvítězila již při první kvalifikaci Zimního jezdeckého poháru, do finále si ponese plný počet dvaceti bodů. O bod méně má Miloslav Příhoda, který se tentokrát do finálové části kvalifikační soutěže neprobojoval. Třetí je s patnácti body Klára Hlaváčková. Reálné šance na celkové vítězství si drží ještě Jan Bardon, Kateřina Matušková, Dagmar Becáničová, Lukáš Sojka, ale i někteří další. Kvalifikovalo se dohromady patnáct jezdců, ostatní se budou moci účastnit otevřených soutěží, které jsou též na třetí březnový víkend v Královicích vypsané. 

Ve stejné pozici, jako je Darina Hochmanová ve velké túře, je Miloslav Příhoda v té malé. Dvacet bodů nasbíral v prvním a druhém kole seriálu. Do třetice bral sedm bodů za čtvrté místo s Kristiánem, ale ty se mu jako nejhůře bodovaný výsledek škrtaly. Se sedmnácti body je druhá Klára Hlaváčková, jež byla tentokrát třetí se Skipem. Jan Bardon a Concoreto byli druzí, brali tedy devět bodů a ty je vynesly na průběžný třetí řádek tabulky. Čtvrtý je nejčerstvější vítěz z Královic Miloslav Vítek. Na prvenství v soutěži L** dosáhl s Bonne Chance-2. Po deseti bodech pak mají Kristýna Koutná a Lukáš Sojka. Mezi kvalifikovanými v malé túře je dvacet jmen, o dvě méně je pak v pony túře pro děti.

Ještě před finálovým mítinkem se uskuteční poslední kvalifikace Zimního jezdeckého poháru vozatajů. Hostit ji bude v sobotu 12. března hala Veterinární univerzity v Brně. Podrobnosti o celém seriálu jsou na adrese www.jezdeckypohar.cz.  

Den starokladrubského koně 2022

Prague Lions jedenáctí v obtížné soutěži GCL v Miami

Vstupenky na celou sezonu jsou v prodeji, na Velkou pardubickou se slevou

Den starokladrubského koně 2022

Prague Lions jedenáctí v obtížné soutěži GCL v Miami

Vstupenky na celou sezonu jsou v prodeji, na Velkou pardubickou se slevou

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.