RUŠENÍ ZÁVODŮ POKRAČUJE – aktualizace ohledně vážné nákazy koní

FEI s okamžitou platností do 28. března 2021 zrušilo mezinárodní akce v 10 zemích v Evropě. Důvodem je nekontrolovatelné šíření neuorologické formy viru herpes simplex (EHV-1), který vypukl ve Valencii.

V místech, kde se konaly Tour – Vejer de la Frontera, Vilamoura, San Giovanni v Marignano a Gorla Minore jsou zavedena přísná opatření. Ti jezdci, kteří aktuálně startují na nějaké Tour, mohou závody dokončit. Než kůň opustí daný stát musí projít veterinární prohlídkou a mít platné osvědčení, že není infikovaný. Nicméně, než se podařilo tato opatření zavést, již nějací koně z různých státu v Evropě odjeli na cestu domů. Tito koně nebyli ošetřeni, a proto musíme být obezřetní, jelikož mohou být potenciálními přenašeči. FEI důrazně doporučuje, aby dotčené členské federace také zrušili své národní závody.

Mezinárodní závody jsou dále zrušeny v Olivě Nově (Středozemní jezdecké turné III.) či v belgickém Opglabbeeku. Již více zemí včetně Francie zrušilo všechny své jezdecké akce na území státu. Platná rozhodnutí, která postihují především následující státy: Francie, Španělsko, Portugalsko, Belgie, Itálie, Rakousko, Polsko, Nizozemsko, Německo, Slovensko, jsou v souladu s obecnými předpisy Mezinárodní jezdecké federace.

Rozhodnutí zablokovat sportovní akce v kontinentální Evropě nebylo pro FEI snadné. Ale herpes virus se rychle šíří a ohnisko EHV-1 je nejzávažnější, které jsme v Evropě dosud měli. V důsledku toho je nutné zavést všechna tato epidemiologická opatření, protože musíme udržet naše koně v bezpečí.

Původní vyjádření:

https://cms.1webit.cz/cms/files/jezdectvi.cz/2316/FEI-cancels-European-mainland-events-due-to-EHV-1-neurological-form-1March2021.pdf/

Den starokladrubského koně 2022

Prague Lions jedenáctí v obtížné soutěži GCL v Miami

Vstupenky na celou sezonu jsou v prodeji, na Velkou pardubickou se slevou

Den starokladrubského koně 2022

Prague Lions jedenáctí v obtížné soutěži GCL v Miami

Vstupenky na celou sezonu jsou v prodeji, na Velkou pardubickou se slevou

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.