SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ MUZEA KOČÁRŮ

V Čechách pod Kosířem proběhlo dnes 1. dubna 2021 slavnostní otevření muzea kočárů. I přes nelehkou dobu stále trvající pandemie se zahájení uskutečnilo. Diváky čekal různorodý program, jímž je doprovázel zakladatel muzea Václav Obr. Na závěr si všichni mohli poslechnout “Pašijový koncert“ Richarda Pachmana a Dity Horákové.

Diváci měli možnost sledovat celou událost online (dnes od 12 h.) ZDE 

Přenos SE BUDE KONAT I ZÍTRA (2.4.2021), a to od 17 h. ZDE

Video-pozvánka ZDE

Václav Obr je zakladatelem Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. Před třiceti lety začal po republice hledat poslední kočáry, které jako vraky zachraňoval a plnil kamarádům stodoly. Když se rozhodl postavit muzeum,nikdo nevěřil, trvalo pět let, než našel v Olomouckém kraji pozemek, a to v Čechách pod Kosířem. Překrásný kraj, a přes kopec jeho rodné místo Kostelec na Hané.

Dnes muzeum stojí, myšlenka se naplnila, a ti kteří nevěřili dnes dílo obdivují. Obrovskou pomocí a největším partnerem byl a je Olomoucký kraj a jeho hejtmani. V současné době je Václav Obr jako zakladatel a ředitel muzea, restaurátor kočárů, ale i průvodce,který předává své znalosti a zkušenosti návštěvníkům. Když si uvědomíme, jaké úsilí musel člověk za stovky let vynaložit v různých řemeslných odvětvích, zjistíme, že naše předky poháněla kupředu určitá síla vynalézavosti, která přecházela z generace na generaci.

 

Soubory ke stažení

Miloslav Příhoda zvítězil v CCI1* v Strzegomi

Start dostihové sezony v Mostě - zazářila Devoir Rien i hřebec Locomotive

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.