Anketa Nejkrásnější kůň 2011: westernová plemena - hlasování ukončeno

Anketa Nejkrásnější kůň České republiky odstartovala do II. ročníku. Po malých, chladnokrevných a historických plemenech se jako další představují reprezentanti westernových plemen. Koně jsou nominováni jednotlivými chovatelskými organizacemi. O postupu do finále rozhodnete svými hlasy: vítěz této divize má účast zaručenou, ale počet preferencí může zařadit mezi 10 nejlepších i umístěné na dalších místech.

Aktualizace 30. 6. 21:00 HOD: Hlasování ukončeno. Celkem hlasovalo 559 čtenářů. Nejvíce hlasů (272) získal quarter horse (American Quarter Horse) 1522 Great Little Step.

Hlasování ukončeno!

Výsledky ankety Nejkrásnější kůň 2011: westernová plemena

 

 

Aktualizace 28. června 10:00 HOD: Upozornění: Anketa westernových plemen končí 30.6.

Na webu se postupně představí zástupci 25 nejpopulárnějších a nejrozšířenějších plemen, chovaných v České republice. Prezentace je připravena po divizích (skupinách): po této přijdou ještě na řadu orientální a sportovní teplokrevná plemena.

Portréty koní každé divize se „zdrží“ na webu stejnou dobu (15 dní) a hlasovat o nich půjde jedině kliknutím.


westernová plemena- kandidáti divize:

 

appaloosa
1113 Besanson Behistom
Hřebec, strakoš (leopard), nar. 2004
Chovatel: Alena Homolová, Hříměždice
Majitel: Jindřich Volný, Karlovy Vary

Hřebec v typu moderního sportovního AQH, specializován pro nekontaktní dobytkářské discipliny. Reserve International High Point 2010, finalista International Top Ten 2006, 2010, 2 x Grand Champion Stallions EU ApHC Congress,1x Reserve Champion Stallions EU ApHC Congress, Grand Champion Stallions 2010 CZ, Champion Most Colorfull At Halter Open CZ, ApHC Champion CZ 2007, 2008, 2010, ApHC CZ Champion Cattle Horse 2008, 6 x 1. místo Halter Stallions EU ApHC Congress, 3 x 1. místo Halter Stallions Open, 2 x 1. místo Most Colorfull At Halter Open.

1113 Besanson Behistom

 

paint horse (American Paint Horse)
1393 Emphys Dancing King
Hřebec, strakoš (tobiano), nar. 2007
Chovatel: Dr. Angelika Freitag (Německo)

Majitel: Petra Svejkovská, Ranč Radana,Veselé
Mladý hřebec importovaný z Německa si teprve buduje svou sportovní a chovatelskou kariéru. U tří různých amerických rozhodčích byl oceněn velmi vysoko v hodnocení exteriéru, a v letech 2009 a 2010 se stal nositelem titulu Amateur Grand Champion Stallion.

1393 Emphys Dancing King

 


quarter horse (American Quarter Horse)
1522 Great Little Step
Hřebec, isabela (palomino), nar. 2007
Chovatel: Larry & Lesli Woods, Edmond, Oklahoma (USA)
Majitel: Roman a Eliška Zimmermannovi, Zalešanský mlýn, Zalešany

Hřebec se všemi typickými znaky plemene, představitel současné moderní reiningové linie.
Jeho otec Wimpys Little Step dosáhl dosud nejvyššího skóre v historii NRHA Futurity USA, sestra Wimpys Little Chic jako jediná v historii NRHA získala Trojkorunu (vítěz Futurity, Derby a NRBC) a dosud vede žebříček výher v NRHA USA.

AQHA Grand Champion Stallion (2011) – AQHA World Show Qualifier,  3 x 1. místo AQHA Halter Yearling Stallion (2008), 1. místo ČJF Reining Futurity (2010), 1. místo AQHA Halter Aged Stallion Open (2011), 1. místo AQHA SB/ Hackamore Open Reining (2011). V chovu působí od letošního roku.

1522 Great Little Step

 

Upozornění:
Czech Quarter Horse Association se rozhodla reprezentanta plemene neurčit a doporučila pořadatelům ankety, aby kontaktovali chovatele koní sami, podle vlastního uvážení.


Svůj jediný hlas udělte ZDE

 

Kromě tohoto serveru lze hlasovat i na stránkách Equichannel.cz.

Do finále postoupí 10 koní – ti nejlepší z divizí a čtyři další koně s nejvyššími preferencemi (počtem získaných hlasů). O pořadí finalistů pak rozhodnou opět hlasy uživatelů internetu.

Vítěz ankety a koně umístění na 2. – 4. místě budou představeni a dekorováni v Pardubicích na výstavě Koně v akci. Stane se tak v sobotu 3. září.
Anketu pořádají Asociace svazů chovatelů koní a Dostihový spolek, a. s., Pardubice.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.