Česká jezdecká federace si připomíná devadesátileté výročí členství v Mezinárodní jezdecké federaci

Devadesátileté výročí členství v Mezinárodní jezdecké federaci (FEI) si v tomto roce připomíná Česká jezdecké federace. V roce 1927 se tehdejší Československá jezdecká společnost stala členem mezinárodní organizace, jež vznikla o šest let dříve.

Dnes sdružuje FEI 134 národních federací, mezi nimiž má Česká jezdecká federace významné místo. „Jsme rádi, že jsme vnímáni jako tradiční a spolehlivý partner a že se naše vztahy s Mezinárodní jezdeckou federací dále úspěšně rozvíjejí,“ říká Olga Plachá, prezidentka České jezdecké federace.

„Se zástupci Mezinárodní jezdecké federace se opakovaně setkávám na prestižních závodech a velmi oceňuji úspěchy českých jezdců i programy, jimiž jezdectví u nás propagujeme. FEI také oceňuje zvyšující se počet mezinárodních závodů na našem území,“ doplňuje Plachá.

V České republice se příští rok poprvé uskuteční parkurové závody nejvyšší kategorie CSI 5* (prosincový Global Champions League Play Offs v pražské O2 areně), troje mezinárodní skokové závody, dvoje drezurní, dvoje ve spřežení a jedny v disciplínách endurance (vytrvalost), voltiž a reining.

Ve struktuře Mezinárodní jezdecké federace je každá národní organizace samostatným orgánem, který ve své zemi zastřešuje všechny jezdecké disciplíny. FEI ve spolupráci s národními federacemi reguluje a upravuje pravidla pro jednotlivé disciplíny.

Členství ve FEI je přístupné vždy pouze pro jeden národní řídící orgán z jakékoli země, který kontroluje olympijské jezdecké disciplíny, podporované jeho národním olympijským výborem. Federace jsou rozděleny do 9 regionálních skupin, přičemž Česká republika je ve skupině 1.

Zapojením do FEI má národní federace nárok na pořádání mezinárodních závodů ve své zemi v souladu se statutem, všeobecnými a sportovními pravidly FEI. Mohou se účastnit světových a kontinentálních šampionátů, navrhovat změny pravidel nebo předkládat návrhy na nová pravidla prostřednictvím daných technických komisí.

Zároveň také získává právo účastnit se a hlasovat při pravidelném generálním zasedání FEI a těžit z rozvojových programů zaměřených na propagaci tohoto sportu. „Díky členství ve FEI máme možnost přímo ovlivňovat vývoj jezdectví a diskutujeme společně navrhované změny pravidel, kritéria kvalifikací na světové šampionáty i olympijské hry a máme možnost se vyjadřovat ke všem připravovaným změnám na mezinárodní úrovni,“ prozrazuje prezidentka ČJF.

Vychází říjnové číslo časopisu Jezdectví

Českokrumlovská pobočka Kamíru se stěhuje!

Originální skladba Dana Bárty doprovází klip pro záchranu divokých koní

Vychází říjnové číslo časopisu Jezdectví

Českokrumlovská pobočka Kamíru se stěhuje!

Originální skladba Dana Bárty doprovází klip pro záchranu divokých koní