Články Chov

Přehlídka dvouletých hřebců a výběr do plemenitby PK CS

V areálu JŠ Equus Kinsky v Hradištku u Sadské se uskuteční přehlídka dvouletých hřebců a výběr do plemenitby PK CS.

Předvýběr hřebců ČT do plemenitby 2021: Dva prémiovaní hřebci na druhém předvýběru

Hřebci moravských chovatelů a majitelů byli předváděni při prvním předvýběru dne 20.1.2020 v Zemském hřebčinci Tlumačov. Hned druhý den, tedy 21. 1. 2020 obdobná akce probíhala v ZH Písek. Druhý předvýběr se uskutečnil v ZH Písek ve dnech 19. – 20. 2. 2021.

Chovatelská ročenka anglického plnokrevníka 2020

Vyšla chovatelská ročenka anglického plnokrevníka 2020. Jak informuje na svém webu Jockey Club České republiky, ročenka bude od letošního roku vycházet pouze v elektronické podobě.

V Národním hřebčíně Kladruby nad Labem přišlo na svět první letošní hříbě

Chvíli po půlnoci, 21. ledna 2021 v Kladrubech nad Labem, poprvé spatřila svět starokladrubská klisnička Abanta-22. Stala se tak prvním hříbětem, které se v tomto roce narodilo v národním hřebčíně.

Národní hřebčín vydal plemennou knihu starokladrubských koní

Nové vydání Plemenné knihy starokladrubských koní, navazující na předchozí vydání z let 2000 a 2010, dokládá vývoj chovu tohoto plemene za uplynulých 10 let.

WBFSH: Světové žebříčky plemeníků 2020

Světová chovatelská organizace WBFSH vydala žebříčky plemeníků za rok 2020. Již čtvrtý rok v řadě se na prvním místě mezi skokovými plemeníky umístil Chacco-Blue. Drezurnímu žebříčku dominuje Johnson a všestrannostnímu Grafenstolz.

Pessoa Auction: Aukce koní legendárního jezdce

Nelson Pessoa, vítěz více než 200 soutěží po celém světě, je žijící legenda skokového ježdění. Ve svém důchodu se stále věnuje trénování. Mnozí ale netuší, že je také úspěšných chovatelem.

RPK ČT založila nový spolek a spouští nový web: Český teplokrevník

Spolek Český teplokrevník byl založen všemi sedmi členy Rady plemenné knihy ČT na základě usnesení většiny oblastních schůzí Svazu chovatelů českého teplokrevníka v roce 2020.

KMK 2020 zahajuje dle plánu

Letošní série KMK začne dle plánu 20. května s drobnou změnou – prvním pořádajícím subjektem nebudou Hořovice, ale Zemský hřebčinec Písek, s.p.o. Druhá kvalifikace proběhne dle plánu v Nových Zámcích u Litovle 27. 5. Novinkou pro letošní rok je KMK ve všestrannosti.

První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

Prvním narozeným hříbětem v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI.

1 2 3 4 ... 69

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.