Články Dostihy

Ve Velké Chuchli v neděli začne nová sezona, v květnu bude závodit i kompletní reprezentační tým pro OH

Již v neděli v Chuchle Areně Praha odstartují první dostihy letošní sezony, na něž následně od čtvrtka navážou čtyřdenní mezinárodní parkurové závody. Celkem se zde letos uskuteční 11 dostihových dnů včetně 100. Ceny prezidenta republiky a 7 parkurových závodů. Na těch budou soutěžit jak mezinárodní jezdci, tak třeba česká špička mezi dětmi a juniory. Novinkou v Chuchli budou také turnaje v koňském pólu nebo letní kino plánované na srpen a září.

Je rozhodnuto, sezona v Pardubicích odstartuje 22. května

Letošní dostihová sezona je znovu ovlivněna pandemií Covid-19, která zasahuje do příprav dostihových dnů. V Pardubicích proto bude sezona odstartována až 22. května, a to rovnou první ze čtyř kvalifikací na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

Slavia pojišťovna podpoří Velkou pardubickou jako titulární partner i v dalších letech

Slavia pojišťovna, ryze česká pojišťovna, bude pokračovat v podpoře Velké pardubické, nejstaršího a nejtěžšího dostihu kontinentální Evropy, jako její titulární partner i v následujících letech. Zástupci obou stran se dohodli na pokračování spolupráce až do roku 2023 s možností opce do roku 2024.

Překážky na Pardubickém závodišti čekají úpravy, zvýší se jejich bezpečnost

Zimní přestávku na Pardubickém závodišti pořadatel zdejších dostihů využil k údržbě a renovacím vybraných překážek. Největší změny ale Dostihový spolek teprve chystá. Představenstvo společnosti na základě výstupů z jednání expertní skupiny a České asociace steeplechase rozhodlo o úpravách vybraných skoků, včetně Taxisova příkopu.

Dostihová sezona v Pardubicích začíná dostávat konkrétní obrysy

I přes stále komplikovanou pandemickou situaci jsou přípravy na sezonu 2021 v plném proudu. Záměrem Dostihového spolku je uspořádat na Pardubickém závodišti deset dostihových dnů a v září k nim připojit třiadvacátý ročník výstavy Koně v akci. Z jezdeckých soutěží mají své místo v kalendáři závody všestrannosti.

Martin Pecka novým generálním sekretářem Jockey Clubu ČR

Po vzájemné dohodě ukončuje ke dni 15.2.2021 svoje působení ve funkci generálního sekretáře Jockey Clubu ČR Ing. Sandra Dangová.

Expertní skupina zabývající bezpečností dostihů má za sebou první jednání

Na Pardubickém závodišti se v téměř kompletním složení sešla expertní skupina, jejímž úkolem je analyzovat vývoj dostihů v posledních letech a pokusit se navrhnout opatření, která povedou ke zvýšení bezpečností koní a jezdců.

St Leger pro favoritku Vivienne Wells

áročná "covidová" dostihová sezóna 2020 v České republice skončila v sobotu 21. listopadu. Chuchle Arena Praha uspořádala za zpřísněných podmínek a bez diváků závěrečný dostihový den, jehož vrcholem byla poslední, nejdelší klasická zkouška, 75. St Leger.

Zřízení expertní skupiny k problematice Taxisova příkopu

Jubilejní ročník Velké pardubické vyhrál Hegnus se slovenským žokejem Lukášem Matuským

Bez divácké kulisy na závodišti, ale s velkou podporou televizních diváků odstartovala jubilejní 130. Velká pardubická se Slavia pojišťovnou.

1 2 3 4 ... 100

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.