Články Dostihy

Dostihy předznamenají olympiádu

V sobotu 17. července se od 14 hodin v Chuchle Areně Praha uskuteční letní dostihový den, který divákům nabídne devět dostihů, jejichž vrcholem bude Cena tříletých klisen (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč).

Legendy Velké pardubické se sešly na Pardubickém závodišti

Už je tradicí, že se na Pardubickém závodišti každoročně scházejí vítězové Velké pardubické z let minulých. Nejinak tomu bylo letos, kdy se v rámci červnového mítinku potkala řada legend, jejichž jméno je s náročným dostihem spjato. A ke každému se váže nějaká zajímavost.

Evžen složil reparát a zvítězil ve druhé kvalifikaci na letošní Velkou pardubickou

Startovní pole v pořadí druhé kvalifikace na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou bylo méně početné, přesto atraktivní. Letošní premiéru měl naplánovanou loňský vítěz Velké pardubické Hegnus, o kvalifikaci usilovali také vítěz Gran Premio Merano Mazhilis nebo vítěz Zlatého poháru Mustamir a spravit si chuť z minulé kvalifikace chtěl nadějný Evžen.

101. CPIPG ČESKÉ DERBY

Nejprestižnější dostih roku, 101. CPIPG České Derby se na závodišti Chuchle Arena Praha uskuteční v neděli 27. června a představí se v něm čtrnáct tříletých hřebců a dvě klisny. S celkovou cenou 2,000.000 Kč je České Derby nejbohatším rovinovým dostihem Střední Evropy. Program dne nabídne celkem osm dostihů, první z nich odstartuje ve 12.30 hodin. Samotné České Derby se poběží jako pátá položka ve 14.35 hodin.

Loňský vítěz Velké pardubické Hegnus vstupuje do sezóny

Další pokračování pardubické sezóny má dvě části. Dostihům totiž bude patřit už páteční podvečer, během něhož se odběhne trojice rovin a stejný počet proutěnek. To hlavní každopádně přijde na řadu tradičně v sobotu, kdy nejenže pokračuje seriál kvalifikačních dostihů na Velkou pardubickou, ale rovněž se utká elita klasických steeplerů a specialistů na krátké krosy.

Dvoudenní červnový víkend v Pardubicích

Závěr měsíce června nabídne na Pardubickém závodišti nabitý program. V rámci dvoudenního mítinku je připraven rozmanitý program obsahující snad všechny typy dostihů. Vše začne v pátek 25. června rovinovými dostihy a dostihy přes proutěné překážky a vyvrcholí v sobotu 26. června klasickou steeplechase a druhou kvalifikací na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou.

V sobotu poprvé dostihy ve Velké Chuchli s diváky

Třetí pokračování dostihové sezóny 2021 v Chuchle Areně Praha bude zároveň letošním prvním, pro nějž se otevřou brány hlavního českého závodiště také veřejnosti.

Evropský pohár žokejů 2021: Propozice

Sedmý ročník Evropského poháru žokejů (EJC) se uskuteční v sobotu 25. září v Chuchle Areně Praha. Uzávěrka přihlášek na čtveřici hlavních dostihů je ve čtvrtek 27. května ve 12 hodin.

Vítězem úvodní kvalifikace je vítěz Velké pardubické 2017 No Time To Lose

Ve svých dvanácti letech je už veteránem, ovšem na pardubické dráze znovu ukázal své kvality. Řeč je o vítězi Velké pardubické z roku 2017 No Time To Lose, který krásným závěrem ovládl úvodní kvalifikaci na 131. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou. Na startovní listině se sešla téměř kompletní tuzemská špička. Všech 14 koní dostih dokončilo a zajistilo si právo startu v legendárním dostihu.

Talentovaný Evžen vyzve tři vítěze Velké pardubické

Letos už se sice na českých drahách odběhla šestice překážkových dostihů, které hostila Lysá nad Labem a Slušovice, ale převážně překážkový program přinese až sobotní dostihový den v Pardubicích.

1 2 3 4 ... 101

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.