Články Sport

Prague Lions vyhráli GCL v New Yorku. Před posledním kolem jsou třetí

Tým Pražských lvů má nakročeno k nejlepšímu výsledku v Global Champions League za dobu jeho existence. Jeho členové v New Yorku již potřetí za letošní sezonu zvítězili a posunuli se v průběžném pořadí na třetí místo.

Do Prahy určitě přivezu Dominatora, uvedl lídr LGCT Christian Ahlmann

Němec Christian Ahlmann je momentálně lídr žebříčku světové parkurové série Longines Global Champions Tour. Letos si při ní připsal již dvě vítězství, a bude tak pochopitelně i jedním z favoritů pro Super Grand Prix v Praze.

New York hostí parkurovou Global Champions. Maher útočí na třetí titul

Sérii Global Champions čeká jedna z posledních letošních zastávek před listopadovou galashow světového parkuru Prague Playoffs v libeňské O2 areně. Od 23. do 25. září se koná čtrnácté kolo v New Yorku, kde půjde opravdu o hodně. Za Prague Lions budou startovat Pieter Devos, Niels Bruynseels a Anna Kellnerová.

Další vítězný Hruška

Travnaté kolbiště Jezdeckého klubu Baník Ostrava hostilo Velkou cenu Ostravy, která zúčastněným jezdcům přinesla bonusové body. Navzdory vrtochům zářijového počasí se pořadatelům podařilo zajistit bezpečnou trať, na které diváci viděli napínavou podívanou. Vítězem předposledního kvalifikačního kola Českého skokového poháru se stejně jako v Litomyšli stal jezdec jménem Hruška, tentokrát ale Jiří. V sedle klisny Reiky dokázal jako jediný absolvovat základní kolo i finále bez trestných bodů a kvalifikoval se tím do martinické finálové Super Grand Prix.

Do Ostravy pro bonus

Předposlední kvalifikační kolo Českého skokového poháru bude hostit Jezdecký klub Baník Ostrava. Ostravské travnaté bojiště láká jezdce bonusovými body do žebříčku – za umístění na travnatém povrchu, který klade na jezdce i koně specifické požadavky, lze získat bonus pěti bodů. Ten může hrát významnou roli, neboť do martinického finálového Super Grand Prix postupují vítězové předešlých kvalifikačních kol a hrstka jezdců s nejvyšším počtem bodů.

Velká cena dešti navzdory

Kvalifikační kolo Českého skokového poháru v Suché u Litomyšle bylo plné překvapení. Velkou cenu Litomyšle málem spláchl déšť. Pořadatelé se však nedali, stavitel upravil kurz a vítězem se stal Zdeněk Hruška v sedle osmiletého hřebce jménem Giovany.

Obhájí Svobodová v Litomyšli?

Letošní ročník Českého skokového poháru se nezadržitelně blíží do svého finiše. V září nás čekají hned tři Velké ceny za sebou a pak napjatě očekávané Super Grand Prix, které od loňského roku po 19 letech nahradilo finále se střídáním koní. Jisté místo na startovní listině této prestižní akce mají vítězové jednotlivých kvalifikačních kol, které doplní jezdci s nejvyšším počtem bodů z žebříčku celého seriálu. A právě o tyto body se bude bojovat v neděli ve Velké ceně Litomyšle.

Čeští jezdci v O2 areně. Během Prague Playoffs jich bude opět celá řada

Ačkoliv program listopadové galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs je především ve znamení Super Cupu GCL a Super Grand Prix LGCT, do O2 areny se tradičně těší i celá řada českých jezdců. Pět jich dostalo takzvanou divokou kartu.

Opora týmu Prague Lions. Pieter Devos nastoupí do Super GP už podruhé

Belgičan Pieter Devos se ve světovém žebříčku FEI pohybuje okolo třicátého místa, ale v letošní parkurové sérii Global Champions patří k absolutní špičce. Je oporou týmu Prague Lions a svoji účast v Super Grand Prix si zajistil vítězstvím v Londýně.

Pouhé dvě sekundy od medaile. Prague Lions byli při GCL v Římě čtvrtí

V Římě při parkurové Global Champions League rozhodovaly sekundy nejen o výsledcích třináctého kola této série, ale také o pozici lídra v průběžném pořadí. Prague Lions skončili čtvrtí a stejné místo si nadále drží v týmovém žebříčku.

1 2 3 4 ... 543

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.