Články Sport

Edwina Tops-Alexander vyhrála v Madridu a opět půjde Super Grand Prix

Historicky první vítězka pražské Super Grand Prix Longines Global Champions Tour Edwina Tops-Alexander v neděli ovládla čtvrté kolo letošního ročníku této parkurové série a bude tak moci opět startovat při podzimním vrcholu celé sezony v Praze.

Prague Lions skončili v Madridu jedenáctí. Triumfovali Paris Panthers

Nejlepší výkon při čtvrtém kole parkurové Global Champions League podal tým Paris Pantehrs, který se zároveň ujal vedení v průběžném pořadí seriálu. Prague Lions reprezentovali belgičtí jezdci Pieter Devos a Niels Bruynseels.

Souboj ryzáků ovládl ten starší, Lodgian Whistle opět zazářil

Desetiletý Lodgian Whistle se vrátil na Pardubické závodiště tak, jak ho dostihová veřejnost zná z minulých let. Aktivně a zepředu. Trenér Josef Váňa st. s ním v minulých letech trochu experimentoval a ordinoval mu krátké dostihové sprinty. Teď se ryzák českého chovu prosadil na distanci 4550 metrů a zvítězil v Ceně města Pardubic - Úvodní cross country Koroka.

David Will bude třetím účastníkem letošní Super Grand Prix v O2 areně

Letošní parkurová série Longines Global Champions Tour má za sebou tři kola a ve všech třech se radovali z vítězství němečtí reprezentanti. V Grand Prix Mexico City zvítězil David Will na valachovi My Prins van Dorperheide.

Prague Lions skončili v Mexico City devátí. Kellnerová byla bezchybná

Deváté místo obsadili Prague Lions v třetím kole Global Champions League, jež proběhlo v Mexico City. Mohli přitom být opět druzí, podobně jako na Miami Beach, pokud by za tým jela Anna Kellnerová. Ta startovala jen v rámci kvalifikace do Grand Prix.

Světová špička na startu Rudolfova poháru v Kladrubech nad Labem

Přes devadesát spřežení z patnácti zemí světa porovná své síly na mezinárodních závodech spřežení Rudolfův pohár, které pořádá Národní hřebčín Kladruby nad Labem ve dnech 20. – 23. 4. 2023.

Katrin Eckermann podruhé vyhrála LGCT v Miami. Opět tak bude i v Praze

Německá jezdkyně Katrin Eckermann stejně jako v loňském roce dokázala vyhrát Longines Global Champions Tour na Miami Beach. Kromě sto tisíc eur vyhrála i takzvanou zlatou jízdenku do listopadové Super Grand Prix v Praze.

Kellnerová s Devosem skončili při GCL v Miami druzí. Triumf byl blízko

Jen dvě sekundy scházely k tomu, aby Anna Kellnerová zopakovala po pěti letech triumf při Global Champions League na Miami Beach. S týmovým kolegou Pietrem Devosem nakonec vybojovali pro Prague Lions druhé místo a v seriálovém žebříčku si polepšili.

Plemeník Firestone zůstává v České republice

Po výjimečné tříleté sportovní kariéře v sedle s Johanou Vášáryovou mění třináctiletý hřebec KWPN Firestone majitele. Díky rodině Appeltových bude tento špičkový holandský hřebec od března do konce června k dispozici na připouštění v jezdecké stáji Hapax a od léta se začne připravovat na své další pokračování v drezurním sportu se svým novým jezdcem za Zámecký hřebčín Lojovice v prostředí DS Pelikán.

Do pražské Super Grand Prix se v Dauhá kvalifikoval Philipp Weishaupt

V letošní první Grand Prix parkurové série Longines Global Champions Tour se v Dauhá díky vítězství kvalifikoval do vrcholné soutěže sezony, kterou bude již popáté hostit pražská O2 arena, Němec Philipp Weishaupt. Anna Kellnerová dvakrát chybovala.

1 2 3 4 ... 547

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.