Články Sport

Parkurová Global Champions 2023 bude mít zcela nový víkendový formát

S rokem 2023 přijde do parkurové série Global Champions velká programová změna. Obě kola týmové soutěže GCL se pojedou v jeden den. Do Grand Prix LGCT se vždy kvalifikuje 40 nejlepších jezdců, tedy zpravidla o pět více než doposud.

Global Champions 2023 bude mít šestnáct etap. Tou poslední bude Praha

Jen necelé dva týdny po zakončení parkurové Global Champions 2022 jsou známé termíny a místa konání dalšího ročníku. Ten nabídne jednu zbrusu novou destinaci v Německu. Seriál opět zavítá na Střední východ, do Ameriky, Asie i do samého srdce Evropy.

Super Cup GCL v O2 areně vyhrál tým mladíků. Prague Lions jsou šestí

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně zakončilo již počtvrté finále týmového Air Bank Super Cup, do něhož se poprvé kvalifikovali i Pražští lvi. Z vítězství se nakonec radovali mladíci z Miami Celtics.

Napočtvrté to dokázal. Daniel Deusser vyhrál v Praze Super Grand Prix

Německý reprezentant Daniel Deusser je jediným jezdcem, kterému se podařilo kvalifikovat do všech čtyř Super Grand Prix, které od roku 2018 uzavírají sezonu Longines Global Champions Tour. Vyhrát se mu podařilo až letos.

Česká senzace. Opatrný projel cílem a O2 arena se otřásla v základech

Aleš Opatrný připravil českým fanouškům parkurového skákání při galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně další nezapomenutelný zážitek. Po čtvrtečním vítězství v zahajovací soutěži CSI5* přidal v sobotu druhé místo.

Prague Playoffs opět nemohlo začít lépe. Opatrný vyhrál úvodní soutěž

Lepší začátek Global Champions Prague Playoffs v libeňské O2 areně si čeští fanoušci parkurového skákání nemohli přát. V zahajovací soutěži kategorie CSI5* s překážkami do 145 centimetrů vyhrál stejně jako před rokem Aleš Opatrný v sedle Forewera.

Stuttgart German Masters – dvě vítězství pro Philippa Weishaupta

Anna Kellnerová: Do O2 areny se těším nejvíc na naše fanoušky a sport

Přesně za týden v pražské O2 areně odstartuje už počtvrté galashow světového parkuru GC Prague Playoffs. Zájem o vstupenky je velký a dost možná bude překonána zatím nejvyšší návštěvnost z roku 2019. „Mám z toho velkou radost,“ říká Anna Kellnerová.

Kateřina Benediktová nedala soupeřům šanci a je vítězkou Ceny města Pardubic

Podzimními závody všestrannosti byla v Pardubicích uzavřena také jezdecká sezóna. Na dostihovém závodišti se od pátku do neděle soupeřilo o vítězství v sedmi různě obtížných soutěžích. Vítězkou té nejobtížnější se stala Kateřina Benediktová s Laidalem. Své soupeře nechala daleko za sebou.

Lucie Strnadlová: Těším se, až vstoupím branou do kotle v O2 areně

Vyhrát dvakrát po sobě mistrovský titul je samo o sobě veliký úspěch. Pro parkurovou jezdkyni Lucii Strnadlovou to navíc znamená možnost se po roce opět zúčastnit prestižních závodů Prague Playoffs. „V O2 areně je to nezapomenutelný zážitek,“ uvedla.

1 2 3 4 ... 545

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.