Pohár národů 2018 - Šamorín: Pohár národů pro Švýcarsko

Ve dnech 26. - 29. dubna se ve slovenském Šamoríně uskuteční první pětihvězdové závody na Slovensku - Longines FEI Jumping Nations Cup. V seriálu Poháru národů 1. divize bude Šamorín čtvrtou zastávkou a zúčastní se ho týmy domácího Slovenska, Itálie, Španělska, Belgie, Švýcarska, Německa, Švédska a Irska. Kromě soutěže CSIO5* proběhnou také soutěže CSI2* a CSIYH1*.

Tisková zpráva | Startky a výsledky

Rozhovor s ředitelem závodů Denisem Monticolem najdete zde.

 

Grand Prix - záznam

 

Výsledky

čtvrtek:

CSI2*

130 cm - 1. V. Humplíková a Buena Utopia, 21. A. Kellnerová a Colando

6letí - 1. M. Noskovičová a Castelano, 9. Z. Zelinková a Ekatharina 1 tr. b., 
7letí - 1. H. Hetzel a Cristella S, 19. Z. Zelinková a Calira T 14 tr. b.

125 cm - 1. I. Šulek a Wavo Lampard

145 cm - 1. Francesca Arioldi a Loro Piana Sellia du Bessin. 6. J. Hruška a Orida M,    

 

CSI5* 

140 cm - 1. M. Baryard. Johnsson a haM Second Chance, 14. O. Zvára a Cardiff D. H., 43. B. Chudyba a Lester, 62. Z. Zelinková a Kleiner Lord, 80. Z. Zelinková a Larima

150 cm - 1. S. Guerdat a Corbinian, 10. R. Šillo a Durant, 18. O. Zvára a Cento Lano, 27. Z. Zelinková a Caleri II,  

 

PÁTEK

CSI2*

135 cm 7letí - 1. P. Estermann a Trendsetter, 14. Z. Zelinková a Calira T 

125 cm 6letí - čistě M. Noskovičová a Castelano, N. Czernik a NC Verso Red Wine, M. Berkes a Perthy Jackson, Z. Zelinková a Ekatharina...

115 cm - 1. K. Brhlová a Illusion

125 cm - 1. I. Šulek a Lafibolus

135 cm - 1. P. Sellon a Kendy belle, 6. V. Humplíková a Buena Utopia 

145 cm - 1. F. Ciriesi a Alina, 7. J. Hruška a Orida M, 

 

CSI5* 

145 cm LR - 1. Abdel Said - Beauminka, 4. B. Chudyba a Lester, 22. O. Zvára a Cardiff D. H., 58. Z. Zelinková a Larima, 50. R. Šilo a Dr. Max Thinh Twice Z

160 cm GP - 1. P. Weishaupt a Asathir, 20. Z. Zelinková a Caleri II 4 tr. b., 21. B. Chudyba a Zapria 4 tr. b., 36. O. Zvára a Cento Lano 8 tr. b., 

 

SOBOTA

CSI2*

130 cm - 1. B. Horvath a PM Quintera, 5. V. Humplíková a Buena Utopia, 8. A. Kellnerová a Colando, 

125 cm - 1. I. Šulek a Lafibolus

115 cm - 1. K. Brhlová a Illusion

145 cm - 1. M. F. Bologni a Quidich de la Chavee, 7. M. Noskovičová a Castelan, 28. J. Hruška a Orida M 5 tr. b., 

6letí - 1. N. Czernik a NC Verso Red Wine, 5. Z. Zelinková a Ekatharina, 

7letí - 1. S. Holmén a Crusader Ice, 16. Z. Zelinková a Calira T 12 tr. b., 

135/140 cm - 1. J. Cigan a Arcan, 8. A. Kellnerová a Classic

 

CSI5*

145 cm - W. Vermeir a Gentiane De La Pomme, 36. Z. Zelinková a Kleiner Lord 16 8 tr. b., 

150 cm - S. Guerdat a Corbinian, 39. Z. Zelinková a Larima 16 tr. b.

 

NEDĚLE

CSI2*

140/145 cm - 1. B. Horvath a PM Chaccera, 120 cm - 1. H. Kovacs a Tambourino, 130 cm - G. Schmaus a Gangster de Longchamps, 2. M. Žák a Full Swing BH, 7. A: Kellnerová a Colando

135/140 cm - 1. I. Hammerström a Captain Sparrow, 2. A. Kellnerová a Silverstone G, 

 

CSI5*

145/150 cm - 1. P. Adorno a Fer ZG, 57. Z. Zelinková a Kleiner Lord 16, 32. O. Zvára a Cardiff Dwerse Hagen Z

V soutěži Poháru národů zvítězil tým Švýcarska s celkem 9 trestnými body. Druhé místo obsadilo Irsko se 13 trestnými body, třetí pak Belgie se ziskem 16 trestných bodů. Průběžné pořadí Poháru národů divize 1 najdete zde.

 

 

 


Statistiky

500 koní z 18 zemí světa, 250 tisíc euro prize money, 2500 pytlů hoblin pro koně, 1000 balíků sena, 300 kokard, 50 trofejí, 3000 ks mrkve a 2000 ks jablek pro koně

 

 


 

 

Kompletní seznam přihlášených jezdců

 

Německý tým

- Philipp Wieshaupt

- Janne Friederike Mayer-Zimmerman

- Simone Blum

- Laura Klaphake

- Holger Hetzel

 

Švédský tým

- Henrik von Eckermann

- Evelina Tovek

- Malin Baryard-Johnsson

- Irma Karlsson

- Spephanie Holmén

 

Brazilský tým

- Luis Francisco De Azevedo

- Luiz Felipe Filho de Azevedo

- Karina Johanpeter

- Yuri Mansur

- Cassio Rivetti

 

Španělský tým

- Sergio Alvarez Moya

- Eduardo Alvarez Aznar

- Manuel Saro Fernandez

- Diego Bilbao Perez

- Pilar Lucrecia Cordon

 

Švýcarský tým

- Steve Guerdat a Hannah

- Martin Fuchs a Chaplin

- Werner Muff a Daimler

- Paul Estermann a Lord Pepsi

- Janika Sprunger a Bacardi

 

Italský tým:

- Piergiorgio Bucci a Driadria

- Bruno Chimirri a Tower Mouche

- Luca Marziani a Tokyo du Soleil

- Paolo Paini a Ottava Meraviglia di Ca'San Giorgio

- Alberto Zorzi a Danique

 

Belgický tým:

- Pieter Devos

- Nicola Philippaerts

- Christophe Vanderhasselt

- Jos Verlooy

- Wilm Vermeir

 

Irský tým:

– Mark McAuley & Utchan de Belheme

– Shane Breen & Ipswich van de Wolfsakker

– Michael Duffy & EFS Top Contender

– Paul O’Shea & Skara Glen’s Machu Picchu

– Shane Sweetnam & Indra Van De Oude Heihoef

Publikováno: 29.4.2018 21:45:00
Kategorie: sport
Rubrika: skoky
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 6/2018