Světové jezdecké hry 2018 - Tryon: O překvapení se postarala Simone Blum

Od 11. do 23. září probíhá v americkém Tryonu, v Internation Equestrian Center, jedna z největších sportovních akcí - Světové jezdecké hry. Ve středu odstartovaly soutěže drezury, reiningu a vytrvalosti.

Oficiální webové stránky | Startky a výsledky

Seznam jezdců: skokydrezuravšestrannostparadrezuravytrvalostspřeženíreiningvoltiž - ženyvoltiž - muživoltiž - pas de Deuxvoltiž - družstva

 


Čeští reprezentanti:

Parkurové skákání: Ondřej Zvára (Quimero M), Emma Augier de Moussac (Diva)

Spřežení: Jiří Nesvačil junior

Paradrezura: Anastasja Vištalová (Dominique)

Voltiž: Jan Hablovič, Kateřina Kocurová a tým ve složení Kateřina Kocurová, Vanessa Krištofová, Nela Stříbná, Tereza Czyžová, Lucie Kubíková, Ema Žurková, Kateřina Reslerová, Elizabeth Reslerová

 

 

 


Neděle 23 září

Skoky

Ve dvoukolové finálové soutěži kralovaly Simone Blum s Alicí (GER, 0+1), když jezdkyně udržela nervy na uzdě a v prvním kole nechybovala a ve druhém jen mírně překročila čas. Bohužel Max Kühner se na druhé pozici neudržel a dvakrát chyboval, na stříbro dosáhl Martin  Fuchs a Clooney (0+2) a pro bronz dojel druhý Švýcar Steve Guerdat s temperamentní Biancou (0+0).  Po prvním kole vedoucí Steve bohužel jednou chyboval ve druhém a třetím kole.    

 

Spřežení

Přes veškerou snahu domácího jezdce Chestera Webera si třetí vítězství v řadě na Světových jezdeckých hrách zajistil australský vozataj Boyd Exell. Chester Weber obsadil druhé místo, třetí pak dokončil Edouard Simonet. Český reprezentant Jiří Nesvačil ml. dokončil na 18. místě.
Týmy: 1. USA, 2. Nizozemsko, 3. Belgie, 4. Francie, 5. Německo
 

 

Sobota 22. září

Paradrezura:
Freestyle Grade IV - 1. Sanne Voets a Demantur N.O.P. 79,645% (NED), 2. Rodolpho Riskalla a Don Henrico 77,780% (BRA)
Freestyle Grade V - 1. Sophie Wells a C Fatal Attraction 80,755% (GBR), 2. Frank Hosmar a Alphaville N.O.P. 79,155% (NED), 3. Tomoko Nakamura a Djazz F 73,540% (JPN)
Freestyle Grade I - 1. Sara Morganti a Royal Delight 78,867% (ITA), 2. Rihards Snikus a King Of The Dance 76,113% (LAT), 3. Roxanne Trunnel a Dolton 75,487% (USA)

Voltiž:
ženy volná sestava - 1. Sarah Kay 8,880 bodu (GER), 2. Janika Derks 8,810 bodu (GER), 3. Lisa Wild 8,746 bodu (AUT); celkově: 1. Kristina Boe (GER), 2. Janika Derks (GER), 3. Lisa Wild (AUT)
muži volná sestava - 1. Lambert Leclezio 9,262 bodu (FRA), 2. Jannik Heiland 8,974 bodu (GER), 3. Thomas Brüsewitz 8,868 (GER); celkově: 1. Lambert Leclezio (FRA), 2. Jannik Heiland (GER), 3. Thomas Brüsewitz (GER)

Spřežení:
po maratonu - 1. Boyd Exell 153,61 tr. b. (AUS), 2. Chester Weber 160,61 tr. b. (USA), 3. Edouard Simonet 171,32 tr. b. (BEL), ... 18. J. Nesvačil ml. 210,49 tr. b. (CZE)

 

Pátek 21. září

Skoky:
po 2. kole - 1. Simone Blum a DSP Alice 2,47+0+0 (GER), 2. Max Kühner a Chardonnay 2,97+0+0 (AUT), 3. Martin Fuchs a Clooney 0,68+4+0 (SUI)... 42. Emma Augier de Moussac a Diva 10,19+5+4 tr. b. (CZE); Týmy: 1. USA, 2. Švédsko, 3. Německo

Paradrezura:
Team Test Grade III - 1. Natasha Baker a Mount St John Diva Dannebrog 74,118% (GBR), 2. Rixt van der Horst a Findsley 73,559% (NED), 3. Rebecca Hart a El Corona Texel 72,676% (USA), 
Team Test Grade I - 1. Sara Morganti a Royal Delight 75,571% (ITA), 2. Elke Philipp a Fuerst Sinclair 74,357% (GER), 3. Line Munk Madsen a Hoennerups Beebob 73,179% (DEN)

Spřežení:
výsledky po drezuře - 1. Boyd Exell 31,68 tr. b. (AUS), 2. Chester Weber 35,10 tr. b. (USA), 3. Ijsbrand Chardon 41,06 tr. b. (NED)... 18. Jiří Nesvačil ml. 62,95% (CZE)

 

Čtvrtek 20. září

Skoky:

po 1. kole - 1. Lorenzo de Luca a Irenice Horta 1,19+0 tr. b. (ITA), 2. McLain Ward a Clinta 1,08+1 tr. b. (USA), 3. Peder Fredricson a H&M Christian K 2,16+0 tr. b. (SWE),... 56. Emma Augier de Moussac a Diva 10,19+5 tr. b. (CZE), 119. O. Zvára a Quimero M 13,80+RT (CZE); Týmy: 1. Švýcarsko, 2. USA, 3. Německo


Paradrezura:
Team Test Grade V - 1. Sophie Wells a C Fatal Attraction 77,233% (GBR), 2. Frank Hosmar a Alphaville N.O.P. 73,488% (NED), 3. Regine Mispelkamp a Look at me Now 72,791% (GER)
Team Test Grade II - 1. Stinna Tange Kaastrup a Horsebo Smarties 74,848% (DEN), 2. Nicole den Dulk a Wallace N.O.P. 72,939% (NED), 3. Lee Pearson a Styletta 71,606% (GBR)
Team Test Grade IV - 1. Sanne Voets a Demantur N.O.P. 76,550% (NED), 2. Rodolpho Riskalla a Don Henrico 74,650% (BRA), 3. Manon Clayes a San Dior 2 73,150% (BEL)
Týmy: 1. Francie, 2. Nizozemsko, 3. Japonsko

 

Voltiž:
Non-Nations Teams Squad freestyle - 1. Brazílie, 2. Argentina, 3. Rusko
Ženy technická sestava - 1. Janika Derks 8,077 bodu (GER), 2. Kristina Boe 7,986 bodu (GER), 3. Sarah Kay 7,979 bodu (GER)
Muži technická sestava - 1. Lambert Leclezio 8,443 bodu (FRA), 2. Juan Martin Clavijo 8,166 (COL), 3. Jannis Drewell 8,116 bodu (GER)
Dvojice freestyle - 1. L. Lupacchini/S. Stopazzini 8,997 bodu (ITA), 2. J. Lindner/L. Wacha 8,888 bodu (AUT), 3. T. S. Bresh/T. Jacobs 8,708 bodu (GER)

 

Středa 19. září

Včera musela být uspána klisna Box Qutie švédské jezdkyně Anny Freskgard. Po dokončení krosu začala kulhat a tak byla převezen do Tryon Equine Hospital. Tam bylo zjištěno zranění měkkých tkání a byla zahájena léčba. Bohužel stav se včera zhoršil kvůli potížím oběhového systému a tak se majitelé rozhodli nechat koně uspat. Box Qutie závodila na mezinárodních závodech od roku 2013. V dubnu ve Strzegomi na závodech CIC3* dvojice vyhrála.

skoky: 1. Steve Guerdat a Bianca 76,33 sekundy (SUI), 2. Pedro Veniss a Quabri de l'Isle 76,68 sekundy (BRA), 3. Rowan Willis a Blue Movie 76,95 sekundy (AUS),... 100. E. de Moussac a Diva 96,71 sekundy 1 chyba (CZE), 112. O. Zvára a Quimero M 103,94 2 chyby (CZE)

paradrezura:
Individual Test Grade III - 1. Rixt van der Horst a Findsley (NED), 2. Natasha Baker a Mount St John Diva Dannebrog (GBR), 3. Rebecca Hart a El Corona Texel (USA)
Individual Test Grade I - 1. Sara Morganti a Royal Delight (ITA), 2. Laurentia Yen-Yi Tan a Fuerst Sherlock (SGP), 3. Elke Phillipp a Fuerst Sinclair (GER),... 14. Anastasja Vištalová a Dominique (CZE), 

 

voltiž:
ženy freestyle - 1. Sheena Bendixen (DEN) 8,539 bodu, 2. Janika Derks (GER) 8,415 bodu, 3. Sarah Kay 8,169 bodu
muži freestyle - 1. Thomas Brüswitz (GER) 8,987 bodu, 2. Jannis Drewell (GER) 8,921 bodu, 3. Lambert Leclezio (FRA) 8,832 bodu
dvojice freestyle - 1. J. Lindner/L. Wacha (AUT) 9,138 bodu, 2. L. Lupacchini/S. Stopazzini 9,057 bodu (ITA), 3. J.Derks/J. Kay 9,056 bodu (GER)
družstva - 1. Německo 26,502 bodu, 2. Švýcarsko 25,833 bodu, 3. Rakousko 25,371 bodu,... 9. Česká republika 19,155 bodů

 

Úterý 18. září

Paradrezura: 
Individual Test Grade IV - 1. Sanne Voets a Demantur N.O.P. (NED), 2. Rodolpho Riskalla a Don Henrico (BRA), 3. Susanne Jensby Sunesen a CSK's Que Faire (DEN)
Individual Test Grade III - 1. Stinna Tange Kaastrup a Horsebo Smarties (DEN), 2. Pepo Puch a Sailor's Blue (AUT), 3. Nicole den Dulk a Wallace N.O.P. (NED)
Individual Test Grade V - 1. Sophie Wells a C Fatal Attraction (GBR), 2. Frank Hosmar Alphaville N.O.P. (NED), 3. Regine Mispelkamp a Look At Me Now (GER)

 

Voltiž:
Družstva: 1. Team SUI Luetisburg (SUI), 2. Team Norka des VV Koeln-Duenwald (GER), 3. Team RC Wildegg (AUT)... 7. Team JK Voltiz Albertovec (CZE)
Ženy: 1. Katharina Luschin (AUT), 2. Kristina Boe (GER), 3. Daniela Fritz (AUT), ... 28. Kateřina Kocurová (CZE)
Muži: 1. Thomas Brüswitz (GER), 2. Jannik Heiland (GER), 3. Lambert Leclezio (FRA),... 18. Jan Hablovič (CZE)

Pondělí 17. září

Všestrannost celkové výsledky: 1. Rosalind Canter a Allstar B (GBR), 2. Padraig McCarthy a Mr Chunky (IRL), 3. Ingrid Klimke a SAP Hale Bob OLD (GER). Pořadí týmů: 1. Velká Británie, 2. Irsko, 3. Francie, 4. Japonsko, 5. Německo

 

Sobota 15. září

Kvůli špatné předpovědi počasí, která slibuje na neděli silný déšť, byly nedělní soutěže přesunuty na pondělí. Drezurní soutěž Freestyle byla nakonec zrušena kvůli složité logistice, kdy by se nestihlo vše připravit včas.

 

Všestrannost po krose: 1. Ingrid Klimke a SAP Hale Bob OLD 23,3 tr. b. (GER), 2. Rosalind Canter a Allstar B 24,6 tr. b. (GBR), 3. Sarah Ennis a Horseware Stellor Rebound 26,3 tr. b. (IRL). Týmy: 1. Velká Británie, 2. Irsko, 3. Francie

Reining jednotlivci: 1. Bernard Fonck a What a Wave (BEL), 2. Daniel Huss a Ms Dreamy (USA), 3. Cate McCutcheon a Custom Made Gun (USA)

 

Pátek 14. září

Po středeční soutěži vytrvalosti muselo být 53 koní ošetřeno na klinice kvůli dehydrataci, dva další koně pak utrpěli koliku. Bohužel jeden kůň musel být uspán, protože mu selhali játra. Prezident FEI Ingmar de Vos se nechal slyšet, že středeční chaotický start bude prošetřen.

Drezura Grand Prix Special: 1. Isabell Werth a Bella Rose 86,246% (GER), 2. Laura Graves a Verdades 81,717% (USA), 3. Charlotte Dujardin a Mount St John Freestyle 81,489% (GBR)

Všestrannost po drezuře: 1. Julia Krajewski a Chipmunk FRH (GER) 19,9 tr. b., 2. Ingrid Klimke a SAP Hale Bob OLD (GER) 23,3 tr. b., 3. Rosalind Canter a Allstar B (GBR) 24,6 tr. b., týmy: 1. Německo, 2. Velká Británie, 3. USA

 

Čtvrtek 13. září

Majitelé 12letého hřebce EFS Top Contender, se kterým měl závodit Michael Duffy, se rozhodli svého koně odhlásit ze Světových jezdeckých her kvůli hrozbě hurikánu Florence. "Bohužel musíme oznámit, že se náš kůň nezúčastní soutěží na Světových jezdeckých hrách. Nejsme připraveni poslat našeho koně přes půl světa do potenciálně katastrofického hurikánu."

Drezura Grand Prix: 1. I. Werth a Bella Rose (GER), 2. L. Graves a Verdades (USA), 3. S. Rothenberger a Cosmo (GER). Pořadí týmů: 1. Německo, 2. USA, 3. Velká Británie

Všestrannost po drezuře (1. část): 1. J. Krajewski a Chipmunk FRH (GER), 2. M. Boyd a Tsetserleg (USA), 3. P. French a Quarrycrest Echo (GER), 

Reining 2. kvalifikace jednotlivci: 1. M. Mühlstätter a Blo Gun (AUT), 2. P. Chioldo a Gun At The Gate (ITA), 2. A. Pesek a Uncle Sparky (FRA)

 

Středa 12. září

Hned úvodní den začal bezprecedentním rozhodnutím restartovat závody vytrvalosti kvůli chybě oficiálů, kteří soutěžící nasměrovali špatným směrem. Rozhodčí tak nakonec museli rozhodnout, že se závody na 160 km zkrátí na 120 km a první kolo se tak zneplatní. Rozhodnutí bylo vydáno 45 minut po startu, když poslední jezdec dokončil první kolo. První veterinární prohlídkou neprošlo 26 koní, což způsobilo po restartování další chaos, když se na časové tabuli objevili někteří vyloučení. Mnoho jednotlivců začalo také sepisovat petici, aby byl závod přesunut na jiné místo.

Kvůli vydatným dešťům byla nakonec soutěž vytrvalosti zrušena  

Drezurní výsledky po prvním dni: 1. Jessica von Bredow-Werndl a TSF Dalera BB 76,677% (GER), 2. Juliette Ramel a Buriel K.H. 75,248% (SWE), 3. Dorothee Schneider a Sammy Davis Jr. 75,062% (GER)

Reining: 1. Cade Mccutcheon a Custom Made Gun (USA), 2. Daniel L Huss a Ms Dreamy (USA), 3. Bernard Fonck a What a Wave (BEL), Týmy: 1. USA, 2. Belgie, 3. Německo

Publikováno: 23.9.2018 21:30:30
Kategorie: sport
Rubrika: ostatní
diskuze k článku
Aktuální číslo
Obsah čísla 11/2018