První hříbě narozené v roce 2020 v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem

Prvním narozeným hříbětem v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem v letošním roce je klisnička Regencia – 32. Narodila se v úterý 11. 2. 2020 v hřebčíně Slatiňany. Její matka je desetiletá klisna 519 ROCIANA a otcem je hřebec Siglavi Pakra Montilla XI.

Regencia je třetím hříbětem plemenné klisny Rociany (narozeny celkem 3 klisny), v případě jejího otce se jedná již o 32. potomka (narozeno má 21 hřebců a 11 klisen).

Regencia se narodila 11. 2. 2020 po první hodině ranní a ten samý den večer se narodilo první hříbě i v hřebčíně v Kladrubech nad Labem a to další klisnička Esita-76 z klisny 351 Estrita po Rudolfo Curiosa V. V tomto případě se jedná o první hříbě narozené v památce zapsané na Seznamu světového dědictví UNESCO a to v Krajině pro chov a výcvik ceremoniálních kočárových koní v Kladrubech nad Labem.

Porody proběhly bez komplikací, hříbata se mají čile k světu. V hřebčíně Slatiňany očekáváme v letošním roce celkem 40 hříbat, stejný počet hříbat očekáváme také v hřebčíně v Kladrubech nad Labem.

V současné době probíhá akce „Jarní prázdniny v Národním hřebčíně“, kdy je hřebčín po dobu prázdnin v Pardubickém kraji otevřen pro veřejnost.

FOTOGALERIE

WBFSH: Světové žebříčky plemeníků 2020

Pessoa Auction: Aukce koní legendárního jezdce

KMK 2020 zahajuje dle plánu

WBFSH: Světové žebříčky plemeníků 2020

Pessoa Auction: Aukce koní legendárního jezdce

KMK 2020 zahajuje dle plánu

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.