Články

Parkurové hvězdy se představí v Hamburku. Za Prague Lions bude závodit i Kellnerová

Přední světoví jezdci míří po pátém kole parkurové série Global Champions na další mítink do Hamburku. Tým Prague Lions opět reprezentují Anna Kellnerová, Niels Bruynseels a Pieter Devos.

Vychází červnové číslo časopisu Jezdectví 2022

Vychází červnové číslo časopisu Jezdectví! Přinášíme v něm rozhovor s vítězkou z Miami Katrin Eckermann, dále v něm najdete mnoho informací ze světa sportu - GC Mexico City, GC Madrid, 148. Kentucky Derby, CDI Olomouc, CAI V Kladrubech. Ve veterinárním článku se podíváme na hyperlipémii a také na klouby, aneb proč je důležité, aby se koně hýbali?

Den starokladrubského koně 2022

V sobotu 28. května 2022 se v Národním hřebčíně Kladruby nad Labem uskuteční tradiční Den starokladrubského koně. Bohatě komponovaný program je v letošním roce zároveň oslavou 30. výročí založení Národního hřebčína Kladruby nad Labem, který byl v roce 1992 vyčleněn z tehdejších státních plemenářských podniků. K tomu je již 20 let hřebčín v Kladrubech nad Labem spolu s kmenovým stádem starokladrubských běloušů národní kulturní památkou.

Premiéra CSIO Bratislava je úspěchem pro slovenské jezdce i pořadatele

Počas štyroch pretekárskych dní medzinárodných parkúrových pretekov CSIO3* Bratislava sa uskutočnilo 19 súťaží a v takmer v žiadnej z nich nechýbali medzi najlepšími športovcami slovenskí reprezentanti. Areálom na Tyršovom nábreží počas podujatia prešlo približne 25-tisíc ľudí.

Prague Lions vyhráli GCL v Saint Tropez. Dařilo se i Anně Kellnerové

Skvělý den prožili v sobotu 21. května jezdci Prague Lions. V pátém kole, které se uskutečnilo na Azurovém pobřeží u Saint Tropez, se jim podařilo zvítězit. Premiéra v Grand Prix skončila pro Annu Kellnerovou dvacátým místem. Soutěž ovládla Švédka Baryard-Johnsson.

Po Poháru národů vyhrála Hinnersová v Bratislavě i kvalifikaci do GP

Sophii Hinnersovej sa na Danube Equestrian Festivalu darí. V piatok vyhrala s nemeckým tímom Longines EEF Pohár národov a v sobotu zapísala v sedle valacha Cepano Baloubet individuálny triumf v kvalifikácii na nedeľňajšiu Grand Prix. Uspel aj Ján Cigan.

Pohár národů v Bratislavě vyhrálo Německo

Prvým zo športových vrcholov Danube Equestrian Festivalu na Tyršovom nábreží v Bratislave bol piatkový Longines EEF Pohár národov, ktorého sa zúčastnilo celkovo jedenásť tímov. Víťazstvo si vybojovali reprezentanti Nemecka, domáci Slováci skončili na deviatom mieste.

Parkur na břehu Dunaje, slovenským jezdcům se v Bratislavě daří

Na Tyršovom nábreží v Bratislave sa od štvrtka konajú medzinárodné parkúrové preteky Danube Equestrian Festival, ktorého súčasťou je aj prestížny Pohár národov. Ten sa uskutoční v piatok popoludní. Prvý deň sa darilo slovenským jazdcom.

Global Champions pokračuje na Azurovém pobřeží. V sestavě Prague Lions nechybí ani Kellnerová

Team Prague Lions budou na pátém kole Global Champions League reprezentovat Niels Bruynseels, Pieter Devos a Anna Kellnerová. To se uskuteční na Azurovém pobřeží u Saint Tropez. Na Francouzskou riviéru míří i celá řada dalších jezdeckých hvězd.

Josef Váňa chystá do první kvalifikace její poslední dva vítěze

V sobotu se na Pardubickém závodišti rozběhne čtyřdílný seriál kvalifikačních dostihů na Velkou pardubickou. Vrcholem druhého pardubického mítinku je totiž Cena města Pardubic – I. kvalifikace na 132. Velkou pardubickou se Slavia pojišťovnou a asi nikoho nepřekvapí, že mezi hlavní adepty na vítězství patří svěřenci Josefa Váni. Ten do dostihu chystá dvojici vítězů Velké pardubické, kteří jsou rovněž posledními dvěma vítězi úvodního kvalifikačního dostihu.

1 2 3 4 ... 1300

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.