Springsteen zamíří do Prahy. Risk jí vynesl účast v Super Grand Prix

Jednou z hvězd Prague Playoffs bude Američanka Jessica Springsteen. Olympijská medailistka z Tokia si účast v Super Grand Prix zajistila triumfem v Londýně, kde zariskovala v rozeskakování.

Americká jezdkyně Jessica Springsteen, která má doma týmové stříbro z posledních olympijských her, je další jezdkyní, která míří do pražské O2 areny. Nastoupí do dvoukolové Super Grand Prix určené pro vítěze jednotlivých Velkých cen Longines Global Champions Tour.

Američanka si své místo ve startovní listině zajistila díky triumfu v Londýně, kde startovala s belgickým hřebcem Don Juanem van de Donkhoeve. „Jsem moc šťastná, docela jsem riskovala a vyplatilo se mi to. Jsem nadšená a upřímně také trochu v šoku. Je to moje první pětihvězdová Grand Prix s Donem, tudíž jsem moc vděčná. Opravdu hodně to pro mě znamená,“ uvedla po vítězství jezdkyně. V pražském vrcholu LGCT se představí podruhé v kariéře. Super Grand Prix absolvovala již v roce 2019, kdy dojela osmnáctá.

V týmové sérii Global Champions League reprezentuje Jessica Sprignsteen družstvo Riyadh Blue, za něž nastoupila v sezoně dvakrát – v Riesenbecku a v Londýně, kde se s kolegy umístila jedenáctá a osmá.

Kvalifikovanými účastníky Super Grand Prix LGCT 2023 jsou Philipp Weishaupt, Katrin Eckermann, David Will, Edwina Tops-Alexandra, Julien Epaillard, Maikel van der Vleuten, Henrik von Eckermann, Christian Ahlmann, Harrie Smolders, Bertram Allen, Max Kühner, Jessica Springsteen, Sanne Thijssen, Peder Fredricson, Andreas Schou a Christian Kukuk.

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se koná v libeňské O2 areně od čtvrtka 16. do neděle 19. listopadu. Kromě zmíněné sobotní Super Grand Prix LGCT bude mezi hlavní body programu patřit Super Cup GCL. Do pátečního semifinále týmové soutěže mají zajištěn přímý postup ze základní části seriálu nejlepší čtyři celky z celkových šestnácti. 

Dvanáct zbývajících musí nejprve projít sítem čtvrtečního čtvrtfinále, což se bude týkat vedle jiných celků i družstva Prague Lions, jehož manažerkou je Anna Kellnerová. Pražští lvi tak budou potřebovat co nejsilnější podporu domácích fanoušků, aby bylo možné jim držet palce nejenom během úvodního dne. Do nedělního finále se z páteční části probojuje už jen šest týmů a stejný počet jich z klání vypadne. 

Součástí akce je také jedinečná jezdecká show, v níž diváci uvidí poprvé v České republice netradiční disciplínu Horseboarding, kdy jezdec v sedle koně za sebou táhne skateboardistu na off-roadovém skateboardu. Velkou dávku adrenalinu nabídne i vystoupení skupiny Cali Voltige, která na koních předvádí akrobatické kousky označované jako džigitovka. 

Spojení akrobacie, tance a jízdy na koni představí v Praze Dajana Pfeifer. Přítomnému publiku ukáže také bezmeznou důvěru, kterou si může člověk s koněm vybudovat. Chybět letos nebudou v O2 areně opět vozatajové. Se svými čtyřspřežími se utkají při překážkové jízdě. V rámci artistické show pod taktovkou Michala Cabana návštěvníky jistě nadchnou vedle mnohých účinkujících i velké svítící loutky Dundu. Děti si ve fanzóně budou moci vyzkoušet mimo jiného přeskákat miniaturní parkur s překážkami Longines Global Champions Tour.

GC Prague Playoffs se letos uskuteční již popáté. Podrobnosti o programu najdou zájemci na webu www.pragueplayoffs.com, kde je také odkaz na on-line prodej vstupenek.Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.