Články Zajímavosti Reportáže

Účast starokladrubských koní na oslavách 95. výročí vzniku Hradní stráže

Letošní začátek měsíce prosince se nesl ve znamení oslav 95. výročí vzniku Hradní stráže. Zahájení těchto oslav se zúčastnili také koně z NH Kladruby nad Labem.

Lednové soustředění s J. Kinclem v Děpoltovicích

O víkendu 20.-22. 1. proběhlo v Pegasu Děpoltovice skokové soustředění s J. Kinclem ml. Zúčastnilo se 18 jezdců a 26 koní od čtyřletých po starší matadory. Trenér se zaměřil zejména na sed jezdce, přiježdění, vedení koně a gymnastické řady.

Céline Willms vedla soustředění v Losiné

Ve dnech 14. a 15. listopadu se v Losiné uskutečnilo drezurní soustředění se Céline Willms. Hostitelem byli manželé Ticovi, kteří v malé vesničce na okraji Plzně svými silami budují nový areál s rodinou atmosférou.

Fotoreport: Mezinárodní setkání jízdních policií

Poslední srpnovou sobotu se již po čtrnácté uskutečnilo Mezinárodní setkání jízdních policií v Komenského sadech v Slezské Ostravě. Sešli se nejen oddíly z Prahy, z Pardubic, z Brna, ze Zlína či z Ostravy, ale přijeli i policisté z Polska a z Itálie se svými koňskými svěřenci. Na programu byly tři disciplíny – cross parkur, zrcadlové skákání a hlavní soutěž - speciální policejní parkur, který zejména prověřil důvěru koně v jezdce a jejich dovednosti, kterým čelí ve výkonu služby. Fotoreportáž přináší Monika Balcárková.

Ruedi Keller – ikona evropských koňských záchranářů

Česká Koňská záchranka (Horse Emergency) završí v tomto měsíci 1. rok svého působení. Informace a zprávy z naší činnosti byly průběžně uveřejňovány na webu Jezdectví.cz. „Nikdy jsme se netajili tím, že inspiraci hledáme u zahraničních kolegů, kteří mají na rozdíl od nás mnohaleté zkušenosti a jsou nám tedy po všech stránkách vzorem. Kromě zaběhnutých záchranných týmů v Anglii a v Itálii jsou nám nejblíže kolegové ve Švýcarsku. Jejich Záchranná služba velkých zvířat GTRD funguje již 15 let. A právě zakladatele a tvůrčí mozek GTRD jsem měl možnost navštívit během pracovní cesty po Švýcarsku,“ uvedl Pavel Čechovský, který pro vás připravil zajímavou reportáž...

Předvánoční návštěva v Rolince 2009

Dnešní článek bych mohl začít přesně jako před rokem: „Cesta na sever Čech je pro mě již natolik spojená s Rolinkou, že jsme nemohli nevyužít příležitosti a při návratu z lyžařského víkendu jsme se zajeli podívat do pár desítek kilometrů vzdálených Křižan, kde se tento koňský ‚domov důchodců‘ nachází, abychom se na vlastní oči přesvědčili, jak se koním před Vánocemi daří...“ Současný stav bych asi mohl shrnout do jedné věty – téměř nic se nezměnilo! V některých případech by to byla snad i potěšující odpověď, ale tentokrát je její význam opačný...

Autogramiáda s Anjou Beran

Dnes, ve středu 28. 10. se v obchodním domě Equiservis v Komořanech kromě dalších bodů svátečního programu konala autogramiáda autorky knihy "S respektem!" - nově vydané také v češtině nakladatelstvím Brázda. Anja Beran se v ní snaží vysvětlit citlivé a zároveň účinné metody při výcviku koní, které se uplatňují nejen při klasické drezuře.

Voda dorazila i do moravských stájí

Asi každý sleduje kritickou situaci na Moravě, kam dorazily povodně v plné síle. Bohužel se nevyhnuly ani moravským stájím - naše zprávy hovoří o domovu úřadujícího mistra republiky Stanislava Hošáka mladšího, Životicích, Školním zemědělském podniku Žilina v Novém Jičíně a Jana Kubrického v Kuníně. Jak tam situace vypadá?

Konference a výstava fotografií Věry Markové v Hipologickém muzeu

V sobotu 25. 4. se v Hipologickém muzeum ve Slatiňanech konala malá hipologická konference a ve stejný den byla zahájená výstava fotografií Věry Markové. Chovatelsky i historicky velice zajímavé příspěvky přednesli pánové Ing. Karel Regner, Ing. František Petřík a Otto Dlabola.

Kuře nezvládlo fjorda aneb velikonoční jízda ve Věřicích

Jak jste prožili letošní Velikonoce? S pomlázkou v ruce nebo - jako jezdci z Jezdecké stáje Věřice - na koni? Je dobře, že veselá nálada a nevšední nápady ještě úplně nevymizely...