Články Zajímavosti

Vychází červencové číslo časopisu Jezdectví 2021

V červencovém čísle časopisu Jezdectví se dočtete bližší informace o našich olympijských reprezentantech, o Velké ceně Prahy, která proběhla v rámci ČSP, o bezpečné přepravě koní či o tom, co dělat, když se rozhodnete odstoupit od smlouvy o koupi koně.

Vychází červnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Vychází červnové číslo našeho časopisu Jezdectví! Najdete v něm například rozhovor s biatlonovou vítězkou mistrovství světa Markétou Davidovou, která je i nadšenou jezdkyní. Tématem čísla jsou chystané změny Taxisova příkopu. Nechybí ani informace ze sportovního prostředí Global Champions nebo Českého skokového poháru.

Hřebec divokých koní odjel z Kozmických ptačích luk do Přírodního parku Solling-Vogler v Německu

Několik let byl Northcroft Firestarter hlavním harémovým hřebcem ve stádě divokých koní v milovické rezervaci velkých kopytníků. Od roku 2019 pak pomáhal s výchovou skupiny mladých hřebečků v rezervaci Kozmické ptačí louky na Opavsku. Dne 12.5. dopoledne odtamtud odjel do Přírodního parku Solling-Vogler v Německu.

Osobnosti jezdeckého sportu: Pippa Funnell

Vychází květnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Dnes vychází květnové číslo časopisu Jezdectví. Najdete v něm nejen velký rozhovor s Carlem Hesterem, ale také 5 kroků pro zdravý návrat na pastvu nebo pokračování oblíbeného seriálu Hřebčí linie v evropském chovu.

Vakcíny proti herpesviru koní je díky českému výrobci Bioveta a.s. na trhu dostatek

Začátkem letošního roku se na řadě míst po celém světě včetně České republiky objevilo závažné infekční onemocnění koní, rhinopneumonie, vyvolané herpesvirem EHV–1. Bioveta, a.s. se zavázala dodat dostatečné množství dávek vakcín proti EHV-1, aby pomohla ochránit koně před touto nebezpečnou nákazou.

Vychází dubnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Vychází dubnové číslo časopisu Jezdectví. Najdete v něm například rozhovor s Ingrid Klimke, dále články o tom, co je potřeba vědět o dopingu koně s sportovce nebo článek o hipoturismu a hipostezkách.

TOTILAS – příběh drezurního šampiona

SVS kvůli rhinopneumonii koní zpřísňuje podmínky pro svody koní: aktualizace

Na základě proběhlé diskuse s chovateli a jezdeckými organizacemi byla nově doplněna možnost účasti koní vyšetřených na přítomnost koňského herpesviru metodou PCR ze vzorku výtěru z nosu s negativním výsledkem jako variantní podmínka k vakcinaci a platné imunitě proti EHV.

Phar Lap, příběh šampiona...

1 2 3 4 ... 210

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.