Články Zajímavosti

Osobnosti jezdeckého sportu: Pippa Funnell

Vychází květnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Dnes vychází květnové číslo časopisu Jezdectví. Najdete v něm nejen velký rozhovor s Carlem Hesterem, ale také 5 kroků pro zdravý návrat na pastvu nebo pokračování oblíbeného seriálu Hřebčí linie v evropském chovu.

Vakcíny proti herpesviru koní je díky českému výrobci Bioveta a.s. na trhu dostatek

Začátkem letošního roku se na řadě míst po celém světě včetně České republiky objevilo závažné infekční onemocnění koní, rhinopneumonie, vyvolané herpesvirem EHV–1. Bioveta, a.s. se zavázala dodat dostatečné množství dávek vakcín proti EHV-1, aby pomohla ochránit koně před touto nebezpečnou nákazou.

Vychází dubnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Vychází dubnové číslo časopisu Jezdectví. Najdete v něm například rozhovor s Ingrid Klimke, dále články o tom, co je potřeba vědět o dopingu koně s sportovce nebo článek o hipoturismu a hipostezkách.

TOTILAS – příběh drezurního šampiona

SVS kvůli rhinopneumonii koní zpřísňuje podmínky pro svody koní: aktualizace

Na základě proběhlé diskuse s chovateli a jezdeckými organizacemi byla nově doplněna možnost účasti koní vyšetřených na přítomnost koňského herpesviru metodou PCR ze vzorku výtěru z nosu s negativním výsledkem jako variantní podmínka k vakcinaci a platné imunitě proti EHV.

Phar Lap, příběh šampiona...

Protitankové jehlany i betonové panely. V rezervaci divokých koní ochranáři odklízeli zbytky po armádě

Úklidu různých pozůstatků po sovětské armádě se dnes věnovali ochránci přírody v rezervaci divokých koní a dalších velkých kopytníků v bývalém vojenském prostoru Milovice. Z pastvin odklidili a nechali odvézt protitankové jehlany nebo betonové panely. Ty byly původně skryté v husté vegetaci. Velcí kopytníci ji ale po několika letech pastvy potlačili, takže betonové zbytky byly dobře viditelné.

Vychází březnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Dnes vychází březnové číslo Jezdectví. Co se v něm dočtete?

Proč je pro koně prospěšné PLAVÁNÍ?

1 2 3 4 ... 210

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.