Články Zajímavosti

Nejvyšší ocenění pro Zoo Praha. WAZA vyznamenala její dlouholetý přínos v záchraně koní Převalského

Zoo Praha je od dnešního dne držitelem nejvyššího ocenění Světové asociace zoologických zahrad a akvárií WAZA Conservation Award. Získala jej za projekt Návrat divokých koní a za dlouholetý přínos k záchraně koně Převalského. Historicky jde teprve o šesté udělení tohoto světově největšího vyznamenání pro zoologické zahrady.

Vychází říjnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Vychází říjnové číslo časopisu Jezdectví. Najdete v něm třeba rozhovor se členy olympijského švédského národního týmu, dále mnoho informací ze sportovního světa nebo také o nejčastějších příčinách kulhání u parkurových koní. Nechybí ani speciál 131. Velká pardubická!

Veřejnost to znovu dokázala. Lidé pohybem pomohli vybrat peníze na opravu a vybudování napajedel pro divoké koně

Milovická rezervace divokých koní a dalších velkých kopytníků znovu ukázala, jak výraznou podporu má u veřejnosti. Stačilo necelých sedm dní, a lidé prostřednictvím aplikace Pomáhej pohybem vybrali potřebných 150 tisíc korun na nová napajedla a opravu těch současných.

Rozhovor: malířka Bibiana Kreneková: Mojím snom je sa kreslením naplno živiť

 Bibiana Kreneková je mladá umělkyně pocházející ze Slovenska. Její životní vášní jsou, stejně jako pro mnohé z nás, právě koně.

Vychází zářijové číslo časopisu Jezdectví 2021

Vychází zářijové číslo časopisu Jezdectví! Najdete v něm exkluzivní rozhovor s Julií Krajewski, první ženou, která se stala zlatou vítězkou ve všestrannosti jednotlivců. Ohlédneme se také za sportovním děním u nás a ve světě nebo se také dozvíte, jak odchovat dostihového šampiona.

Vychází srpnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Vychází srpnové číslo časopisu Jezdectví! Dočtete se v něm mnoho olympijských zajímavostí, ohlédneme se za sportovním děním nejen u nás, ale také v zahraničí. Najdete zde také článek o léčivých bylinách pro koně či vzpomínku na Martina Šabatu.

Vychází červencové číslo časopisu Jezdectví 2021

V červencovém čísle časopisu Jezdectví se dočtete bližší informace o našich olympijských reprezentantech, o Velké ceně Prahy, která proběhla v rámci ČSP, o bezpečné přepravě koní či o tom, co dělat, když se rozhodnete odstoupit od smlouvy o koupi koně.

Vychází červnové číslo časopisu Jezdectví 2021

Vychází červnové číslo našeho časopisu Jezdectví! Najdete v něm například rozhovor s biatlonovou vítězkou mistrovství světa Markétou Davidovou, která je i nadšenou jezdkyní. Tématem čísla jsou chystané změny Taxisova příkopu. Nechybí ani informace ze sportovního prostředí Global Champions nebo Českého skokového poháru.

Hřebec divokých koní odjel z Kozmických ptačích luk do Přírodního parku Solling-Vogler v Německu

Několik let byl Northcroft Firestarter hlavním harémovým hřebcem ve stádě divokých koní v milovické rezervaci velkých kopytníků. Od roku 2019 pak pomáhal s výchovou skupiny mladých hřebečků v rezervaci Kozmické ptačí louky na Opavsku. Dne 12.5. dopoledne odtamtud odjel do Přírodního parku Solling-Vogler v Německu.

1 2 3 4 ... 211

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.