Články Zajímavosti

Vychází červnové číslo časopisu Jezdectví 2022

Vychází červnové číslo časopisu Jezdectví! Přinášíme v něm rozhovor s vítězkou z Miami Katrin Eckermann, dále v něm najdete mnoho informací ze světa sportu - GC Mexico City, GC Madrid, 148. Kentucky Derby, CDI Olomouc, CAI V Kladrubech. Ve veterinárním článku se podíváme na hyperlipémii a také na klouby, aneb proč je důležité, aby se koně hýbali?

Vychází květnové číslo časopisu Jezdectví 2022

Vychází květnové číslo časopisu Jezdectví. Najdete v něm třeba rozhovor s královnou opratí Mareike Harm nebo nejmladším českým žokejem Davidem Liškou. Obrazem se podíváme do Lipska na Světový pohár, na Global Champions Miami a starokladrubské koně na Equitaně. Dále se v novém čísle věnujeme také moderním technologiím, právní otázce co dělat, když majitelé neplatí za ustájení nebo otázce, jak uspět v jezdeckém sportu.

Vychází dubnové číslo časopisu Jezdectví 2022

V dubnovém časopisu najdete rozhovor se dvěma jezdeckými legendami - Josefem Váňou a Ludgerem Beerbaumem. Dále na vás čeká pokračování seriálu Tréninky s olympioniky. V rubrice chovu se budeme věnovat výběru hřebce a přiblížíme si i průběh samotného připuštění. Vynechat byste neměli ani poslední stránku, tam totiž najdete informace k tomu, jak získat slevový kód na nadcházející Equitanu, která bude probíhat od 7. do 13. dubna 2022 v Německu.

Vychází únorové číslo časopisu Jezdectví 2022

Vychází únorové číslo časopisu Jezdectví! Tentokrát na vás čeká například trénink s olympionikem Miloslav Příhoda. Tématu zimní přípravy koní se pak věnujeme s olympijským parkurovým jezdcem Ondřej Zvára. Dále se můžete těšit na rozhovor s paradrezurním jezdcem Vladimírem Votřelem, který žije doslova naplno. No a v neposlední řadě jsme se v únorovém čísle zaměřili i nejžhavější témata, na která je v posledních týdnech upírána velká pozornost. Přiblížíme vám kauzu Beerbaum a prožijeme den s pražskými fiakry.

Vychází lednové číslo časopisu Jezdectví 2022

Vychází lednové číslo časopisu Jezdectví! Přečíst si v něm můžete rozhovor s dvojčaty Nicolou a Olivierem Philippaertsovými, ohlédneme se za závody Sweden International Horse Show. Dozvíte se více také o horseballu, kolice nebo léčivých bylinách pro koně.

Na Rudolfův pohár či Den starokladrubského koně. Národní hřebčín zveřejnil kalendář akcí pro rok 2022.

Národní hřebčín Kladruby nad Labem má pro své příznivce připravenou řadu tematických akcí. Mezi tři hlavní vrcholy sezony patří Rudolfův pohár – mezinárodní závody spřežení, Den starokladrubského koně a Kladruby naruby - zábavné rodinné odpoledne.

Zimní království starokladrubských koní 2021

Národní hřebčín Kladruby nad Labem zve všechny své příznivce na tradiční vánoční návštěvu starokladrubských koní ve dnech 26. a 27. prosince 2021 do Kladrub nad Labem a do Slatiňan. V obou hřebčínech mohou návštěvníci zavítat do stájí a dozvědět se zajímavosti o chovu, historii a využití starokladrubských koní.

Divocí koně dnes osídlili mokřadní louky u Nýřan v Plzeňském kraji

Již desátá rezervace velkých kopytníků začala dnes fungovat v České republice. Divoké koně vypustili ochránci přírody ve spolupráci s Plzeňským krajem na mokřadní louky u Nýřan na Plzeňsku. V Plzeňském kraji jde o třetí rezervaci velkých kopytníků, tedy nejvyšší počet mezi všemi kraji v České republice. „V Plzeňském kraji se v současné době nachází téměř třetina tuzemských rezervací velkých kopytníků,“ konstatoval Dalibor Dostál, ředitel ochranářské organizace Česká krajina.

1 2 3 4 ... 212

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.