Prague Lions jdou do finále Super Cupu GCL. Rozhodla jedna sekunda

Finále Super Cupu Global Champions League, kterým vyvrcholila galashow světového parkuru Prague Playoffs v libeňské O2 areně, bylo napínavé až do úplného závěru. Nakonec o vítězném týmu rozhodly pouhé tři sekundy. 

Tým Prague Lions nastupoval do nedělní dvoukolové soutěže GCL s výškou překážek do 165 centimetrů jako první, jelikož jednotlivé startovní pozice určovalo umístění v pátečním semifinále. Za domácí družstvo otevíral celé klání Belgičan Niels Bruynseels se čtrnáctiletým valachem Delux van T & L a zapisoval pouze čtyři trestné body za jednu chybu. Fernando Martinez Sommer udělal změnu v sestavě koní a v neděli osedlal jedenáctiletého valacha High Five. Do cíle s ním napoprvé dovezl osm bodů. Pieter Devos pak na šestnáctileté klisně Mom´s Toupie de la Roque přidal další čtyři body a dohromady jich tak lvi měli šestnáct, což stačilo na průběžné páté místo. 

Druhé kolo pražskému celku vyšlo o něco lépe, když Bruynseels i Devos předvedli bezchybné jízdy. Připočítávalo se jen dvanáct bodů Martinez Sommera. V konečných součtech skončili Prague Lions čtvrtí před St. Tropez Pirates a Madrid in Motion. S dvaceti body se dostali na třetí pódiovou příčku Paris Panthers.
 
Hlavní boj o vítězství v Super Cupu však svedli Valkenswaard United s Riesenbeck International. Obě družstva si z první části soutěže nesla zatížení pouhými čtyřmi body. Jezdci Valkenswaardu Marcus Ehning s hřebcem Stargoldem a Gilles Thomas na klisně Luna van het Dennehof šli čistě. Jejich kolega John Whitaker ve dvojici s valachem Equine America Unick du France obdržel čtyři body, a tak už museli jen čekat, zda přidají nějakou chybu i soupeři.
  
Eoin McMahon s klisnou Milou pro Riesenbeck zajistil druhou nulu, ovšem Christian Kukuk se na valachovi Checker 47 neubránil jednomu shození. Philipp Weishaupt na valachovi Zineday tak byl pod obrovským tlakem, neboť si nemohl dovolit žádné zaváhání. Navíc musel jet svižně, aby součet všech tří časů byl menší, než 213,94 sekundy. To se mu nakonec povedlo, týmový čas byl 210,36 a Weishaupt tak mohl hned v kolbišti začít slavit vítězství před více jak deseti tisícovkami parkurových fanoušků. 
 
Celkem Prague Playoffs v libeňské O2 areně navštívilo 39.212 diváků, což je nový rekord pro celou sérii Global Champions. Všichni zúčastnění nešetřili superlativy na adresu pořadatelů a vyslovili přání, aby se jednou tento vrchol sezony do Prahy vrátil. Příští rok se však zcela jistě přesune do saudskoarabského Rijádu.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.