Anna Kellnerová: V O2 areně odstartuji s Harrym. Těším se na fanoušky

Přesně za týden startuje v pražské O2 areně pátý ročník Global Champions Prague Playoffs. Představí se při něm i Anna Kellnerová, nikoliv však s klisnou Catch Me If You Can, ale s valachem Hurricane D.D. Jezdkyně prozradila i plán týmu Prague Lions.

V konečném pořadí základní části parkurové série Global Champions League skončili Prague Lions na pěkném šestém místě. Jak ovšem uvedla manažerka týmu Anna Kellnerová, ambice byly větší a všichni doufali, že stejně jako v loňském roce dokážou vybojovat přímý postup do semifinále Super Cupu při GC Playoffs v libeňské O2 areně.

Tento rok pro nás nebyl tak dobrý, jako ten předešlý, kdy jsme skončili na třetí pozici. Tehdy kluci třikrát vyhráli a byli částečně neporazitelní. Tuto sezonu jsme začali dobře. V Miami jsme skončili druzí, ale při dalších kolech vždy přišla nějaká chyba, nebo nám delší součet časů nedovolil být na stupních vítězů. Ale při finále v Rijádu se týmu podařilo opět být na bedně a všichni jsme z toho měli velkou radost. Do Prague Playoffs tak jdeme ještě víc motivovaní,“ prozradila manažerka Pražských lvů Anna Kellnerová. 

K tomu, aby družstvo nemuselo projít ve čtvrtek čtvrtfinálovým sítem, by muselo skončit v celkovém bodování nejhůře čtvrté. K tomu je ovšem potřeba se mezi top celky umisťovat během patnáctidílné série častěji. „Konkurence byla jako vždy velká. Letos navíc členové Riesenbeck International podávali neuvěřitelné výkony a podařilo se jim hned šestkrát zvítězit. Snažili jsme se také závody plánovat tak, abychom měli možnost bojovat o pozice na podiu, ale v týmu máme již pár starších koní, které musíme více šetřit a nelze s nimi startovat v obou dvou kolech po sobě. Proto jsme museli nasazovat i mladší svěřence, ale to s sebou přináší častější chyby. I já jsem musela Catchie více šetřit, ale všechny starty na Global Champions jsem si hodně užívala. A to i díky tomu, že mě trénuje Niels Bruynseels. Pomáhá mi a mám pocit, že jsem se jezdecky uklidnila,“ pochvaluje si česká reprezentantka.

Při rámcových soutěžích seriálu Global Champions se letos Anna také nově objevovala s jedenáctiletým holandským teplokrevníkem Hurricane D.D., kterému říká Harry. „Pořídili jsme ho na začátku tohoto roku a naším cílem je se společně dostat do týmových soutěží, aby mohl doplňovat Catchie. Ale jelikož také ještě neměl tolik zkušeností a trvalo nám déle se sehrát, tak jsem toho za Prague Lions nemohla tolik odskákat,“ říká Kellnerová. Zároveň však dodává, že její kolegové vše zvládali obdivuhodně. 

Novým členem Prague Lions se stal od sezony 2023 Mexičan Fernando Martinez Sommer. „Je to opravdu týmový hráč. Dvakrát za sezonu se nám stalo, že vypadl jezdec dva dny před závody a potřebovala jsem tam někoho dostat. V obou případech byl Fernando pohotový, okamžitě změnil svůj plán a byl schopen tým podpořit. Moc si toho vážím, že nás takto podržel a celkově mám radost, že se mohu na kluky takto spolehnout,“ spokojeně konstatuje šéfka Pražských lvů. 

Již za pár dní bude Fernando Martinez Sommer členem domácího celku v O2 areně. „Sestavu pro Prague Playoffs jsme komunikovali už dlouho dopředu. Bylo to i proto, že je Fernando členem mexického týmu a byl nominován na Panamerické hry. Vše jsme proto museli naplánovat. Vedle něj budou za Prague Lion startovat Niels Bruynseels a Pieter Devos. Já se v týmových soutěžích bohužel neukážu, ale budu tam jako jednotlivec startovat každý den před hlavní soutěží v kategorii CSI5*. Za tým budou bojovat kluci. Já tam budu s nimi, budu jim držet palce a snažit se jim pomáhat,“ odtajnila Anna Kellnerová podrobnosti o sestavě pro nadcházející vrchol parkurové sezony.

Jediným koněm, kterého si bere do O2 areny, je již zmíněný valach Hurricane D.D. „Startovali jsme před nedávnem na dvou halových závodech v belgickém Lieru a ve francouzském Saint-Lô. Musím říct, že se moc snaží, je to velký bojovník a doufám, že se nám v Praze bude dařit. S Catch Me se tam letos nepředstavíme, jelikož prodělala hodně vážnou koliku a musela být delší dobu na klinice. Nakonec to dobře dopadlo, ale když se to stalo, tak jsme měli velký strach. Vypadalo to dost vážně. Poté, co se vrátila domů, následovala dlouhá rekonvalescence. Nebylo tudíž reálné, aby se zpět do kondice dostala již na listopadové závody. Proto jsme se rozhodli jí dát delší čas na odpočinek a připravit ji na sezonu 2024. Nejdůležitější je to neuspěchat, dbát na to, aby byla pořádně osvalená a měla dobrý kondiční základ. Začneme na menších závodech a až bude opravdu silná, pokročíme do těch větších. Věřím, že v příštím roce budeme opět moc tým Prague Lions podpořit,“ uvedla Anna Kellnerová a tím také nastínila dlouhodobější plány.

Již delší dobu je totiž známá informace, že v roce 2024 parkurová série Global Champions do Prahy nezavítá a velkolepé GC Playoffs se uskutečni v jiné zemi. To však neznamená automaticky konec Prague Lions. „Budeme pokračovat i příští rok. Pracujeme základově na stejné sestavě, ale budou tam i nějaké malé změny. Doufám, že na další sezonu budeme ještě silnější.“ 

Teď však již veškerá pozornost Anny Kellnerové i všech dalších jezdců směřuje k pátému ročníku galashow světového parkuru, který pravděpodobně zaznamená rekordní počet prodaných vstupenek. „Prodej vstupenek je letos mimořádný, ale snad se ta čísla ještě posunou a uvidíme se s co nejvíce lidmi. Publikum, které každoročně do O2 areny zavítá, dodává neuvěřitelnou podporu. Nefandí jen nám, ale všem týmům a všem jezdcům i koním. To mi připadá oproti jiným závodům zcela unikátní a moc si toho vážím. Těším se, že 
vytvoříme opět situace, kdy se s lidmi budeme moci potkat a vrátit jim touto formou zpět to, co oni nám dávají tím, že nás přijdou podpořit,“ avizuje připravovanou autogramiádu, jejíž termín bude v nejbližších dnech oznámen prostřednictvím oficiálního webu a sociálních sítí. „S kluky už se už nemůžeme dočkat,“ dodává Anna Kellnerová.

 

Galashow světového parkuru se koná v libeňské O2 areně od čtvrtka 16. do neděle 19. listopadu. Mezi hlavní body programu se řadí sobotní Super Grand Prix LGCT, ale také Super Cup GCL, který startuje již ve čtvrtek. Do pátečního semifinále týmové soutěže mají zajištěn přímý postup ze základní části seriálu nejlepší čtyři celky z celkových šestnácti. 
 
Dvanáct zbývajících musí nejprve projít sítem čtvrtečního čtvrtfinále, což se bude týkat vedle jiných celků i družstva Prague Lions. Pražští lvi tak budou potřebovat co nejsilnější podporu domácích fanoušků, aby bylo možné jim držet palce nejenom během úvodního dne. Do nedělního finále se páteční části probojuje už jen šest týmů a stejný počet jich z klání vypadne.
 
Součástí akce je také jedinečná jezdecká show, v níž diváci uvidí poprvé v České republice netradiční disciplínu Horseboarding, kdy jezdec v sedle koně za sebou táhne skateboardistu na off-roadovém skateboardu. Velkou dávku adrenalinu nabídne i vystoupení skupiny Cali Voltige, která na koních předvádí akrobatické kousky označované jako džigitovka. Spojení akrobacie, tance a jízdy na koni představí v Praze Dajana Pfeifer. Přítomnému publiku ukáže také bezmeznou důvěru, kterou si může člověk s koněm vybudovat. Chybět letos nebudou v O2 areně opět vozatajové. Se svými čtyřspřežími se utkají při překážkové jízdě. 
 
V rámci artistické show pod taktovkou Michala Cabana návštěvníky jistě nadchnou vedle mnohých účinkujících i velké svítící loutky Dundu. Děti si ve fanzóně budou moci vyzkoušet mimo jiného přeskákat miniaturní parkur s překážkami Longines Global Champions Tour. Podrobnosti o programu najdou zájemci na webu www.pragueplayoffs.com, kde je také odkaz na on-line prodej vstupenek.Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.