Schou pojede Super Grand Prix. Nejlepší dánský skokan ji okusí poprvé

Nejlepší dánský parkurový jezdec Andreas Schou se poprvé v kariéře může těšit na účast v Super Grand Prix. Do soutěže, která je jedním z vrcholů Prague Playoffs, se kvalifikoval v Grand Prix Říma. Zajímavostí bylo, že nebyl sám, kdo z ní postoupil.

Andreas Schou má za sebou vydařenou sezonu v seriálu Global Champions. Nejlepší jezdec Dánska se dokázal poprvé ve své kariéře probojovat do Super Grand Prix, jež se pojede v O2 areně při listopadové galashow světového parkuru GC Prague Playoffs.

Soutěž je určená pro vítěze jednotlivých Velkých cen Longines Global Champions Tour, ale Schou se do ní kvalifikoval díky třetí příčce v Římě. Vítěz Henrik von Eckermann i druhý jezdec v pořadí David Will měli účast v pražském vrcholu jistou díky dřívějším výsledkům v sérii, a tak startovní pozice přešla automaticky dalšího jezdce v pořadí. To se však tentokrát týkalo hned dvou jezdců. 

Vedle Dána připadla kvalifikace i Pederovi Fredricsonovi, který se s ním díky stejnému výsledku včetně času dělil o tuto příčku. Schou přitom v sezoně dosáhl i lepšího umístění, ve Velké ceně Madridu o čtyři měsíce dříve totiž dojel druhý. V žebříčku LGCT je celkově jedenáctý s 205 body.

Velký kus práce odvedl také pro tým Istanbul Warriors v Global Champions League. Reprezentoval tento celek při sedmi mítincích. Istanbulští válečníci se dvakrát dostali na podium, když dojeli třetí v Cannes a v Římě. 

Kvalifikovanými účastníky do Super Grand Prix LGCT 2023 jsou Philipp Weishaupt, Katrin Eckermann, David Will, Edwina Tops-Alexandra, Julien Epaillard, Maikel van der Vleuten, Henrik von Eckermann, Christian Ahlmann, Harrie Smolders, Bertram Allen, Max Kühner, Jessica Springsteen, Sanne Thijssen, Peder Fredricson, Andreas Schou a Christian Kukuk.

 

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se koná v O2 areně od čtvrtka 16. do neděle 19. listopadu. Kromě zmíněné sobotní Super Grand Prix LGCT bude mezi hlavní body programu patřit Super Cup GCL. Do pátečního semifinále týmové soutěže mají zajištěn přímý postup ze základní části seriálu nejlepší čtyři celky z celkových šestnácti. 

Dvanáct zbývajících musí nejprve projít sítem čtvrtečního čtvrtfinále, což se bude týkat vedle jiných celků i družstva Prague Lions, jehož manažerkou je Anna Kellnerová. Pražští lvi tak budou potřebovat co nejsilnější podporu domácích fanoušků, aby bylo možné jim držet palce nejenom během úvodního dne. Do nedělního finále se z páteční části probojuje už jen šest týmů a stejný počet jich z klání vypadne. 

Součástí akce je také jedinečná jezdecká show, v níž diváci uvidí poprvé v České republice netradiční disciplínu Horseboarding, kdy jezdec v sedle koně za sebou táhne skateboardistu na off-roadovém skateboardu. Velkou dávku adrenalinu nabídne i vystoupení skupiny Cali Voltige, která na koních předvádí akrobatické kousky označované jako džigitovka. 

Spojení akrobacie, tance a jízdy na koni představí v Praze Dajana Pfeifer. Přítomnému publiku ukáže také bezmeznou důvěru, kterou si může člověk s koněm vybudovat. Chybět letos nebudou v O2 areně opět vozatajové. Se svými čtyřspřežími se utkají při překážkové jízdě. V rámci artistické show pod taktovkou Michala Cabana návštěvníky jistě nadchnou vedle mnohých účinkujících i velké svítící loutky Dundu. Děti si ve fanzóně budou moci vyzkoušet mimo jiného přeskákat miniaturní parkur s překážkami Longines Global Champions Tour.

GC Prague Playoffs se letos uskuteční již popáté. Podrobnosti o programu najdou zájemci na webu www.pragueplayoffs.com, kde je také odkaz na on-line prodej vstupenek.Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.