Sanne Thijssen o postupu do Prahy: Je skoro nepopsatelné, jak se cítím

Jediný start ve Velké ceně na okruhu Global Champions v celé sezoně vynesl pětadvacetileté jezdkyni Sanne Thijssen účast v Super Grand Prix, která bude jedním z vrcholů GC Prague Playoffs. Nizozemská reprezentantka se v ní představí již podruhé.

Fanoušci, kteří navštíví listopadovou galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně, se mohou těšit na mladou jezdkyni Sanne Thijssen. Nastoupí totiž do Super Grand Prix, což je prestižní soutěž určená pro vítěze jednotlivých Velkých cen série Longines Global Champions Tour. 

Pětadvacetileté reprezentantce Nizozemska stačil k postupu jediný start v Grand Prix LGCT v celé sezoně. Bylo to na domácí půdě ve Valkenswaardu. V rozeskakování se utkala s devíti soupeři, přičemž dva – Henrik von Eckermann s klisnou Glamour Girl a Peder Fredricson na valachovi Catch me Not S – projeli zkráceným parkurem o něco rychleji. Oba však zaznamenali jednu chybu. Celkem pět dvojic zopakovalo čistou jízdu a Sanne Thijssen s jejím koňským svěřencem měla mezi nimi nejlepší čas.

Řekla jsem své ošetřovatelce, že to tady chci vyhrát. Jenže ty šance, že vše klapne, jsou vždy tak malé. Ale ono to vyšlo! Je skoro nepopsatelné, jak se cítím. Můj kůň skákal neuvěřitelně, on je jak z jiné planety,“ řekla na adresu holštýnského hřebce Con Quidama jezdkyně po triumfu.

Není to poprvé, co vybojovala vstupenku do Super Grand Prix. Účastnila se jí i v minulém roce, kdy obsadila třinácté místo, a to právě se zmíněným hřebcem Con Quidam RB, kterému je letos už sedmnáct let. Přesto je stále ve výborné kondici.

Kvalifikovanými účastníky do Super Grand Prix LGCT 2023 jsou Philipp Weishaupt, Katrin Eckermann, David Will, Edwina Tops-Alexandra, Julien Epaillard, Maikel van der Vleuten, Henrik von Eckermann, Christian Ahlmann, Harrie Smolders, Bertram Allen, Max Kühner, Jessica Springsteen, Sanne Thijssen, Peder Fredricson, Andreas Schou a Christian Kukuk.

Galashow světového parkuru Global Champions Prague Playoffs se koná v O2 areně od čtvrtka 16. do neděle 19. listopadu. Kromě zmíněné sobotní Super Grand Prix LGCT bude mezi hlavní body programu patřit Super Cup GCL. Do pátečního semifinále týmové soutěže mají zajištěn přímý postup ze základní části seriálu nejlepší čtyři celky z celkových šestnácti. 

Dvanáct zbývajících musí nejprve projít sítem čtvrtečního čtvrtfinále, což se bude týkat vedle jiných celků i družstva Prague Lions, jehož manažerkou je Anna Kellnerová. Pražští lvi tak budou potřebovat co nejsilnější podporu domácích fanoušků, aby bylo možné jim držet palce nejenom během úvodního dne. Do nedělního finále se z páteční části probojuje už jen šest týmů a stejný počet jich z klání vypadne. 

Součástí akce je také jedinečná jezdecká show, v níž diváci uvidí poprvé v České republice netradiční disciplínu Horseboarding, kdy jezdec v sedle koně za sebou táhne skateboardistu na off-roadovém skateboardu. Velkou dávku adrenalinu nabídne i vystoupení skupiny Cali Voltige, která na koních předvádí akrobatické kousky označované jako džigitovka. 

Spojení akrobacie, tance a jízdy na koni představí v Praze Dajana Pfeifer. Přítomnému publiku ukáže také bezmeznou důvěru, kterou si může člověk s koněm vybudovat. Chybět letos nebudou v O2 areně opět vozatajové. Se svými čtyřspřežími se utkají při překážkové jízdě. V rámci artistické show pod taktovkou Michala Cabana návštěvníky jistě nadchnou vedle mnohých účinkujících i velké svítící loutky Dundu. Děti si ve fanzóně budou moci vyzkoušet mimo jiného přeskákat miniaturní parkur s překážkami Longines Global Champions Tour.

GC Prague Playoffs se letos uskuteční již popáté. Podrobnosti o programu najdou zájemci na webu www.pragueplayoffs.com, kde je také odkaz na on-line prodej vstupenek.Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.