Mistrovství Evropy 2017 - Göteborg: Před akcí

V termínu od 21. do 27. srpna 2017 se uskuteční mistrovství Evropy ve skocích, drezuře, spřežení a paradrezuře. Hostitelským městem bude tentokrát švédský Göteborg. Uvnitř článku vše o nominacích a programu.

Oficiální webové stránky

VŠE O ME NAJDETE

V ŘÍJNOVÉM JEZDECTVÍ!

Z GOTEBORGU AKTUÁLNĚ ČLÁNEK ZDE, VIDEA NA NAŠEM FB 

v číslech

300 jezdců ze 30 zemí
590 koní
100 vystavovatelů v Hedden Aréně
1400 dobrovolníků
kapacita pro 27 000 diváků na hlavním Ullevi stadionu
400 novinářů

 

PŘIHLÁŠENÉ JEZDCE NAJDETE V SEZNAMECH POD ČLÁNKEM - DREZURA, ČTYŘSPŘEŽÍ, PARADREZURA, SKOKY

v televizi

Přímé přenosy a záznamy z mistrovství Evropy odvysílá televizní stanice Eurosport. Kompletní program najdete v samostatném článku.

 

 

A CO ČESKÁ EKIPA?

V sobotu 19. 8. je veterinární přejímka koní paradrezury, Anastasja Vištalová a Dominique vyjíždí s týmem již ve čtvrtek. V sobotu vyjedou koně Ondřeje Zváry a Kamila Papouška, ten pak dorazí v neděli spolu s majitelem koní a vedoucím ekipy Markétou Šveňkovou letadlem, Zuzana Zelinková jede rovnou z Německa, kde trénovala, v neděli dorazí i Emma. V pondělí je veterinární přejímka skokových koní. 

 

Aktualizace 21. 8.
Paradrezura Anastasja Vištalová a Dominique 65,143 %, což znamená 13. místo (16 startujících)
Skoky Čeští koně prošli veterinární přejímkou. Večer je čeká trénink na hlavním stadionu za umělého osvětlení. Bohužel veterinou neprošel Viking Brita Michaela Whitakera.
Drezura: Britská ekipa jede ve třech, pro zranění nebyl předveden k veterině kůň jezdce Garetha Hughese Don Carissimo,

Aktualizace 17. 8.: Požádali jsme manažerku Czech Equestrian Teamu Karinu Divišovou o vyjádření, proč se jezdci CET mistrovství Evropy neúčastní:

"Jezdci Czech Equestrian Team se v letošním roce Mistrovství Evropy neúčastní. Ačkoliv Aleš Opatrný byl původně na soupisce reprezentačního týmu pro Göteborg, musel se z účasti omluvit, nebot VDL Fakír si v jednom z kol GCL v Estorilu po ztrátě podkovy pohmoždil kopyto a dostal tréninkovou pauzu. Ačkoliv se jednalo pouze o lehkou indispozici a Fakír již od minulého týdne opět pracuje pod sedlem, Mistrovství Evropy v Göteborgu již nestihne.
Anna Kellnerová, která věkově patří ještě do kategorie mladých jezdců, se v letošním roce naplno věnuje účasti v Global Champions League, kde sbírá cenné zkušenosti na nejvyšší úrovni. Z toho důvodu se neúčastnila Poháru národů v Sopotu a Linzi, kde se rozhodovalo o složení týmu a o účasti na Mistrovství Evropy, také s ohledem na své závazky v rámci GCL, ani nepřemýšlela. Anna tento týden přijala pozvání na CSI5* v St. Moritz, kam bere své nejlepší koně. Českému národnímu týmu na ME přejeme hodně štěstí."

 

Aktualizace 16. 8. Z rodinných důvodů bohužel neodjede Jiří Nesvačil sen. (úmrtí v rodině) a tím pádem nemá ČR družstvo pro soutěž čtyřspřeží.

Z nizozemského drezurního družstva jsou Hans Peter Minderhoud a Johnson kvůli zranění koně škrtnuti, na jejich místo se posunuje Emmelie Scholtens a  Apache.

Aktualizace 9. 8. Mistrovství Evropy se nakonec nezúčastní Aleš Opatrný.

Britská jezdecká federace provedla neobvyklé rozhodnutí. Na ME v Göteborgu budou Velkou Británii reprezentovat pouze dva jednotlivci Michael a William Whitakerovi. Žádný tým Británie nesestaví. "Naši trenéři se rozhodli poslat na ME pouze dva jednotlivce a zaměřit náš tým na soutěže Poháru národů a následně Světové jezdecké hry 2018.

 

Belgická jezdecká federace oznámila svůj tým pro ME. Reprezentovat Belgii budou:

Niels Bruynseels a Cas de Liberte

Pieter Devos a Espoir

Olivier Philippaerts a H&M Legend of Love

Gregory Wathelet a Coree

Jerome Guery a Grand Cru van de Rozenberg.

 

Francii budou reprezentovat:

Mathieu Billot a Shiva d’Amaury

Roger-Yves Bost a Sangria du Coty

Marc Dilasser a Cliffton*Belesbat,

Penelope Leprevost a Vagabond de la Pomme

Kevin Staut a Reveur de Hurtebise HDC

 

Italský tým

Emilio Bicocchi a Sassicaia Ares

Lorenzo De Luca a Armitages Boy,

Luca Marziani a Tokyo du Soleil,

Paolo Paini a Ottava Meraviglia di Ca’ San Giorgio

Alberto Zorzi a Cornetto K nebo Fair Light van’t Heike.

 

 

Aktualizace 2. 8. Koho nominovali Němci?

 

Soubory ke stažení

Zemřel Karel Matýska

Havárie kočáru taženého koněm

Nabídka práce v Decathlonu

Zemřel Karel Matýska

Havárie kočáru taženého koněm

Nabídka práce v Decathlonu