Přijďte si užít zážitkový den v píseckém hřebčinci!

Ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se Zemským hřebčincem v Písku Vás zve na Den otevřených dveří v Zemském hřebčinci, který se uskuteční v Písku v Jihočeském kraji v sobotu 31. srpna 2019 od 10:00 do 16:00 hod. Během akce se návštěvníkům otevře areál hřebčince, který v posledních letech procházel rekonstrukcí tribuny pro diváky, a došlo k výstavbě objektu pro rozhodčí. Díky dotaci z evropských fondů byl celý areál zabezpečen kamerovým systémem a došlo k jeho digitalizaci pomocí 3D scanneru. 

V průběhu celého dne si budete moci prohlédnout stáje a expozici věnovanou historii hřebčince. Zjistíte tak například to, že slavný kůň Ardo, který byl předlohou pro sochu koně svatého Václava na Václavském náměstí v Praze, pocházel právě z Písku. Ale za jeho sochou nemusíte cestovat až do Prahy, má ji totiž i na nádvoří hřebčince.

Den otevřených dveří je součástí Chovatelského dne, který se v píseckém hřebčinci pravidelně pořádá, takže se můžete těšit na velmi bohatý program, který ocení nejen milovníci koní. Dojde k představení jízdní policie, předvedení hřebců na ruce i pod sedlem, nebo divácky velmi atraktivní soutěž Jump and drive, kdy dochází ke spojení parkuru a spřežení. Program doplní vystoupení písecké kapely Kvintet.

Po celý den se budete moci zapojit do aktivit a soutěží o ceny. Děti si budou moci užít zábavu na skákací nafukovací farmě či při malování na obličej, a bude pro ně připraven program Sladovny Písek, v jejímž stanu si budou moci vyzkoušet tvorbu animovaného filmu. V rámci fotokoutku si pak můžete pořídit fotografii na památku. Čeká Vás tak nabitý program, který ocení všechny věkové kategorie.

Akce je zdarma a bez nutnosti předchozí registrace. Parkování na místě zajištěno.

Více informací najdete v přiložené pozvánce, na webu www.dotaceeu.cz/dod nebo na facebookové události ZDE.

 

Soubory ke stažení

Letošní ročník výstavy Koně v akci lákal především rodiny s dětmi

Koně na Žofíně 2020 - zrušení akce

Galavečer Koně na Žofíně 2020 se nekoná

Galavečer Zlaté podkovy

Letošní ročník výstavy Koně v akci lákal především rodiny s dětmi

Koně na Žofíně 2020 - zrušení akce

Galavečer Koně na Žofíně 2020 se nekoná

Galavečer Zlaté podkovy