Zámek Ohrada opět přivítá Národní myslivecké slavnosti

V sobotu 23. června od 9 do 17 hodin proběhne na loveckém zámku Ohrada 17. ročník Národních mysliveckých slavností, který společně pořádají Českomoravská myslivecká jednota a Národní zemědělské muzeum. Celodenní akce přináší pestrý program, ať už jde o ukázky práce se zvířaty, koňmi, dravci či psy, mysliveckou gastronomii, troubení či lovecké dovednosti. Vstup je letos mimořádně zdarma.

V malebném prostředí loveckého zámku Ohrada se v sobotu 23. června koná 17. ročník Národních mysliveckých slavností. Akce, která probíhá v zámeckých interiérech, na nádvoří i před zámkem, se každoročně těší velkému zájmu široké veřejnosti a milovníků myslivosti, lesa a přírody. Myslivecký obor zde bude představen v celé své rozmanitosti – návštěvníci se setkají se starými tradicemi i čerstvými novinkami. „Myslivost není pouze sběr trofejí. Je to především úzký vztah k přírodě, péče o zvěř a krajinu. Na mysliveckých slavnostech si každý návštěvník může najít, co ho potěší a zároveň poučí,“ říká ředitel Národního zemědělského muzea Ohrada Jiří Houdek.

Účastníci se mohou těšit na oblíbené Mistrovství republiky ve vábení jelenů, mysliveckou kynologii, ukázky výcviku sokolnických dravců, lovecké troubení, práci chladnokrevných koní a nově i exhibici psího spřežení a kočárového dvojspřeží. Zájemci mohou vyzkoušet řadu loveckých a lesnických dovedností jako například jízdu v koňském zápřahu, střelbu v laserové brokové střelnici, lukostřelbu nebo videostřelnici. V odpoledních hodinách bude zprostředkována exkurze do Staré obory, kde jsou k vidění mufloni, daňci i divoká prasata. Po celý den bude program doprovázet živá hudba.

Při prohlídce zámeckých expozic by si  návštěvníci neměli nechat ujít nově otevřenou výstavu Zubři a interaktivní zážitkovou výstavu Les pramenů – příběhy lesů, která nevšedním způsobem vypráví o významu lesnictví a lesníků či vorařské historii kraje. Za pozornost stojí i Hodovní sál loveckého zámku Ohrada, který má po téměř osmdesáti letech zpět svou původní výzdobu. Jsou jí obrazy štvanic, vzácná plátna vídeňského malíře Johanna Georga de Hamiltona. Velkoformátové obrazy se vrátily zpět alespoň prostřednictvím kopií zasazených v původních rámech.

Akce začíná v 9 hodin, předpokládaný konec bude v 17 hodin. Vstupné na akci je zdarma.

Národní myslivecké slavnosti 2018 pořádá Národní zemědělské muzeum a Českomoravská myslivecká jednota ve spolupráci s časopisem Myslivost. Záštitu nad akcí převzal ministr zemědělství Jiří Milek. Generálním partnerem jsou Lesy České republiky, hlavním mediálním partnerem akce je Česká televize. Národní myslivecké slavnosti se konají u příležitosti výročí 100 let založení Československé republiky.

 

 

Program:

9.00  Zahájení slavností

 

95. Výročí ČMMJ a časopisu Myslivost

zahájení výstavy J. Bézy

představení obrazů J. Hamiltona v Hodovním sále

 

10.00  Mistrovství ve vábení jiných druhů zvěře

11.30  Slavnostní myslivecký průvod

12.15  Předávání mysliveckých vyznamenání

13.00  Lovecká kynologie a ukázky práce psů

13.30  Vyhlášení soutěže Honitba roku

14.00  Soutěž v poznávání zvěřinových klobás

14.30  Koncert lovecké hudby

15.00  Mistrovství republiky ve vábení jelenů

 

V průběhu celého dne:

 

Prezentace trofejí zvěře jihočeských okresů

Soutěž chladnokrevných koní

Ukázky sokolnických dravců

Soutěže a hry pro děti

Lukostřelba a videostřelnice

Dřevosochání

Jízda v kočárech

Zvěřinové speciality

Prodej mysliveckých potřeb

Exkurze do Staré obory

Soutěž v odhadu bodové hodnoty jelení trofeje

Soutěž v poznávání zvěřinových klobás

Laserová broková střelnice

Rezervace divokých koní je otevřena veřejnosti i v době nouzového stavu

Letošní ročník výstavy Koně v akci lákal především rodiny s dětmi

Koně na Žofíně 2020 - zrušení akce

Galavečer Koně na Žofíně 2020 se nekoná

Rezervace divokých koní je otevřena veřejnosti i v době nouzového stavu

Letošní ročník výstavy Koně v akci lákal především rodiny s dětmi

Koně na Žofíně 2020 - zrušení akce

Galavečer Koně na Žofíně 2020 se nekoná

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.