Zemská schůze SCHČT - Čechy: Další vyjádření

Ve středu 20. 4. se konala česká územní schůze SCHČT ve Zduchovicích. Předseda schůzi předčasně ukončil, jak se později ukázalo neprávem. Ta tedy pokračovala dál, neboť přítomen byl nadpoloviční počet delegátů. / Zápis schůze / Článek Ing. Krulicha / Vyjádření předsednictva / Vyjádření 16 zvolených delegátů / Vyjádření Jaroslava Štětiny / Přidány 2 právní rozbory / Přidána žaloba bývalého předsednictva na SCHČT / Přidán návrh na předběžné opatření / Přidán názor JUDr. Čeněk Šrubař / Přidána odpověď bývalého předsednictva Dr. Šrubařovi / Přidán dopis O čem se moc nemluví aneb urvi, co můžeš - Václava Boušková / 15. 9. Přidáno další vyjádření žalobců bývalého předsednictva a vyjádření nového předsednictva / 19. 9. Přidána diskuse. 

VALNÁ HROMADA SCHČT SE KONALA 29. ČERVNA V HUMPOLCI

ČLÁNEK O VALNÉ HROMADĚ ZDE

 

19. 9. Přidány ohlasy z FB, odkaz na článek na webu byl uveden slovy: Bývalé předsednictvo SCHČT, jemuž skončil mandát 12. 4. 2016, žaluje Svaz chovatelů českého teplokrevníka, neuznává dubnovou českou zemskou schůzi, neuznává červnovou konferenci, neuznává nově zvolené předsednictvo a nechce tím pádem předat veškerou agendu novým funkcionářům - jak situace pokračuje?

Komentáře
Stanislav Trnka Stanislav Trnka a o co těm hajzlům jde ???? o koryta ???  To se mi líbí · Odpovědět · Zpráva · 15 září v 16:02   Martin Blazek Martin Blazek Celé mi to přijde jako fraška ze špatného filmu a je mi z toho opravdu smutno..  :-/  To se mi líbí · Odpovědět · Zpráva · 15 září v 22:09   Pavlína Ptýrov Pavlína Ptýrov Opravdu jen nedůstojná fraška ... Skupina několika členů podává žalobu na svaz - tedy všechny ostatní členy včetně sebe sama ... To se mi líbí · Odpovědět · Zpráva · 17 září v 7:52 Jezdectví Napište odpověď...
Adéla Vítková Adéla Vítková Politikaření a házení špíny už nadělalo opravdu hodně škody. Konsensus, fair play a slušné jednání. Zjevně ovšem všichni nevědí, co to znamená. Stoupenci EQUISERVIS KONZULENT, s.r.o., kteří stojí v pozadí, řídí a rozhodují, zodpovědnost "šikovně" a "hlavně nenápadně" přenášejí na druhé (neboť kdo je statutárním orgánem SCHČT - předsednictvo; nikoli RPK - takže "já nic, já muzikant"), kteří jim ty "dobré úmysly" snad i věří??? Ale hlavně dělají, co se po nich chce. Vidina korýtka je holt pro mnohé silnou motivací. A co je cílem? Členskou základnu co nejvíce rozhádat, vytvořit chaos, protože v chaosu se dá utopit a zamést pod koberec kdeco. A navrch - jako obvykle - se můžeme "těšit" na další objektivní zpravodajství "k věci" v příštím čísle Jezdectví. Většina už teď ví, co si tam přečte. Bulvár pro jezdce, chovatele a milovníky koní. Chtělo by to nápoj pravdy. A pak nápoj lásky, aby se všichni rozhádaní navzájem usmířili. Anebo možná výplach mozků, to je reálnější:-) To se mi líbí · Odpovědět · Zpráva · 16 září v 2:27 Redakce: Zajímavá vás, jak vznikla společnost Equiservis Konzulent s.r.o., kdo ji vlastní a kdo je jejím zaměstnancem, čím se zabývá a kolik stojí její služby? Rozhovor s jedním z majitelů Lubošem Kozákem najdete v zářijovém Jezdectví!

 

15. 9. Přidáno vyjádření žalobců (= bývalého předsednictva) a vyjádření nového předsednictva k výzvě soudu. Je vyjádření žalobců pravdivé? Opravdu Dr. Vítů odstoupil z důvodu, že ho úkoloval Equiservis? (tedy podle obchodního rejstříku společnost Stanislava Hakra a nikoliv společnost Equiservis Konzulent s.r.o.). Také o tom si přečtete v říjnovém Jezdectví.

29. 6. Přidán dopis Václavy Bouškové O čem se moc nemluví aneb urvi, co můžeš.

15. 6. Přidána odpověď bývalého předsednictva JUDr. Čeňku Šrubařovi. 

14. 6. Názor a vlastní poznatky k situaci ve SCHČT – dopis JUDr. Čeňka Šrubaře členům SCHČT

10. 6. Přidána žaloba bývalého předsednictva SCHČT na Svaz chovatelů českého teplokrevníka. Přidán také návrh na předběžné opatření bývalého předsednictva SCHČT.

13. 5. 16:30 HOD: Přidán druhý právní rozbor JUDr. O. Veselého, najdete ho zde.

5. 5. 10:30 HOD: Přidán právní rozbor advokátní kanceláře JUDr. O. Veselý, který si vyžádali zvolení delegáti z územní schůze pro Čechy prostřednictvím Ing. Petry Hurtíkové. Najdete ho zde.

3. 5. 10:45 HOD: K vyjádření delegátů se připojil Ing. Jaroslav Malý Celkem jich je již 21.

27. 4. 8:45 HOD: Do redakce zaslal vyjádření delegát přítomný na české územní schůzi Jaroslav Štětina. Najdete ho tady.

25. 4. 8:45 HOD: K vyjádření delgátů se připojuje i F. Svoboda.

25. 4. 0:50 HOD: K vyjádření delegátů se přidávají další tři - V. Bohdaský, R. Zolman a MVDr. Z. Vítů.

22. 4. 23:50 HOD: Přidáno vyjádření 16 zvolených delegátů

22. 4. 10:00 HOD: Vložen zápis z jednání územní členské schůze SCHČT pro Čechy

 

21. 4. 23:55 HOD: Vyjádření předsednictva najdete zde.

 

21. 4. 19 HOD: Pod článek přidán článek Ing. L. Krulicha zde.

 

20. 4. 21 HOD:

Zpráva z územní schůze:

Územní členskou schůzi zahájil předseda předsednictva. Následně delegátka pí. Hanušová vznesla připomínku, že v jednání této schůze mohou dle stanov hlasovat jen delegáti zvolení na oblastních členských schůzích, nikoliv delegáti s mandátem vzniklým na základě vlastnictví nejméně 10 plemenných klisen či hřebců zapsaných aktuálně v PK ČT. Toto předseda předsednictva rozporoval. Rozpoutala se diskuse na toto téma. K jednotnému stanovisku však plénum nedošlo. Nato předseda územní členskou schůzi rozpustil a opustil jednací sál. Spolu s ním odešla i část přítomných. Zbývající přítomní se rozhodli pokračovat v jednání územní členské schůze podle programu uvedeného na pozvánce.

Na místě zůstalo 29 z volených delegátů (48), takže schůze byla usnášeníschopná.

Zapisovatel: Ing. Kreidlová

Ověřovatelé zápisu: Mgr. Svobodová, Bártová

 

Kandidáti české územní schůze

na prezidenta MVDr. Vítů

na členy předsednictva Chýle, Hrnčíř, Ing. Malý

na 9. člena předsednictva Ing. Kreidlová

členy Rady plemenné knihy Kozák, Ing. Šíma, Ing. Vondrouš

do kontrolní a revizní komise Bohdaský, JUDr. Staněk, Ing. Jelínek

do smírčí komise Ing. Šímová, Cepková, Ing. Straka


18 HOD: Účastníci se nejdříve nemohli shodnout, zda tzv. "automatičtí delegáti" mohou hlasovat na územní schůzi, či až na celostátní konferenci. Zatímco předsednictvo trvá na tom, že tito delegáti mohou na územní schůzi hlasovat, Stanovy hovoří jasně: Řádní členové s 10 plemennými klisnami nebo hřebci zapsanými aktuálně v PK ČT mají právo se automaticky zúčastnit celostátní konference a disponují při hlasování vždy jedním hlasem.

Soubory ke stažení

Hřebčín Slatiňany přivítal na svět první letošní hříbě

V národním hřebčíně Kladruby nad Labem se narodilo první letošní hříbě

Přehlídka dvouletých hřebců a výběr do plemenitby PK CS

Hřebčín Slatiňany přivítal na svět první letošní hříbě

V národním hřebčíně Kladruby nad Labem se narodilo první letošní hříbě

Přehlídka dvouletých hřebců a výběr do plemenitby PK CS

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.