Dostihový den českých lídrů - British Racing Green Day: Sagar potvrdil kvality

Vítězem Velké ceny Vodafone & českých lídrů (29. Memoriál prof. Václava Michala, I. k., 1400 m, 135 tis. Kč, 3l. hř.+ val.) se podle předpokladů stal favorizovaný hnědák SAGAR (1,7:1), šampión loňských dvouletých hřebců, který stylem start-cíl dosáhl třetího triumfu v řadě a stal se favoritem klasické Velké jarní ceny, která se ve Velké Chuchli uskuteční 13. května. Reprezentant DS Pegas dominoval jistě o dvě a tři čtvrtiny délky, jeho žokej Petr Foret se zapsal do listiny vítězů Michalova memoriálu již počtvrté, a zařadil se tak mezi nejúspěnější jezdce historie této zkoušky.

Rámcový program nejlépe vyšel trojnásobnému a úřadujícímu žokeji-šampiónovi Jaromíru Šafářovi, jenž dosáhl 44. kariérního double, když vyhrál i druhý nejvýznamnější dostih dne, Cenu RIGIPS (13. Memoriál Jaroslava Maška, II. k., 1400 m, 100 tis. Kč, 4+) v sedle čtyřleté ryzky stáje DAR Benidiction.

 

 

Původní tisková zpráva

 

Třetím letošním i dubnovým dostihovým dnem na závodišti v Praze-Velké Chuchli bude v neděli 22. dubna tradiční British Racing GREEN Day, jehož program vyvrcholí Velkou cenou Vodafone & českých lídrů (Memoriál profesora Václava Michala, 1400 m), neboli hlavní přípravnou zkouškou pro klasickou Velkou jarní cenu. Velmi dobré obsazení i letos má Cena RIGIPS (Memoriál Jaroslava Maška, 1400 m), celkem se poběží osm dostihů, v nichž se představí 74 koní a 24 jezdců.

FAVORITEM JUNIORSKÝ ŠAMPIÓN SAGAR

S kurzem 1,6:1 je mezi šesticí aktérů Velké ceny Vodafone & českých lídrů jasným favoritem nositel slavného českého dostihového jména SAGAR (jeho jmenovec v letech 1981 až 1983 třikrát vyhrál Velkou pardubickou). Hnědák irského chovu, hájící barvy DS Pegas, vloni debutoval čtvrtým místem v Lyonu, pak lehce o tři délky vyhrál pražskou třetí kategorii a v říjnu, stejným stylem, opanoval i nejvýznamnější tuzemský dostih pro dvouleté koně, mosteckou Cenu zimního favorita. Za tyto výsledky byl vyhlášen Nejlepším dvouletým hřebcem roku 2017.

Jeho hlavním vyzyvatelem bude premiant Pražského zimního favorita Black Bard, avšak solidní výkonnost předváděl i držitel bratislavské Ceny Muscatita Quintero a sledovaný bude také místní novic Alfazive, jenž dosud startoval pouze na francouzských drahách. Zbylá dvojice Taell a Pampalini by případným medailovým umístěním výrazně předčila prognózy.

 

ATRAKTIVNÍ CENA RIGIPS

Samotnému vrcholu odpoledne předchází stejně dlouhá, a jako každý rok velice kvalitně obeslaná, Cena RIGIPS pro starší ročníky. Podle sázkových kurzů se očekává boj o vítězství především od kvarteta aktérů: Sign of the Zodiac a Mayda skončili třetí a čtvrtá v Gomba handicapu, Facts and Figures jistě vyhrál handicap druhé kategorie a Benidiction sice letos ještě nestartovala, ale vloni dokázala vyhrát hned pět dostihů.

Dostihy předznamenají olympiádu

Legendy Velké pardubické se sešly na Pardubickém závodišti

101. CPIPG ČESKÉ DERBY

Dostihy předznamenají olympiádu

Legendy Velké pardubické se sešly na Pardubickém závodišti

101. CPIPG ČESKÉ DERBY

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.