Sagar po boji vítězem Velké jarní ceny

Vítězem 97. Velké jarní ceny Pražské plynárenské (Listed, 1600 m, 550 tis. Kč), prvního dílu Klasické trojkoruny, se podle očekávání stal top-favorit (1,3:1) Sagar s britským žokejem Jackem Mitchellem, ale cestu za zápisem do historie mu řádně znesnadnil především Forrest Gump (ž. Convertino, tr. Tůma, Stáj Charvátová, 7:1), který mu podlehl až po tuhém boji o krátkou hlavu, a blízko finišoval i třetí v cíli Mon Cheri (ž. Chaloupka, tr. Urbánek, stáj Lokotrans, 7,5:1).

Po strhujícím duelu Sagar časem 1:37,37 o dvě setiny sekundy vylepšil předloňský novodobý rekord Velké jarní ceny. Žokej Mitchell dosáhl svého prvního vítězství v ČR, trenér Dalibor Török zapsal své čtvrté klasické prvenství, premiérové na pražské dráze, a majitel DS Pegas Jiří Trávníček získal ve Velké jarní ceně po šestnácti letech získal druhý triumf. Sagar tak udržel tuzemskou neporazitelnost, v ČR absolvoval čtyři z dosavadních pěti vystoupení.

V dalším programu dne si po dvou výhrách zapsali žokej Radek Koplík, žokejka Vendula Korečková a trenérka Helena Vocásková.

Původní zpráva

Tradičně v polovině května vrcholí úvodní část dostihové sezóny prvním dílem Klasické trojkoruny: letos se v 97. Velké jarní ceně Pražské plynárenské (Listed, 1600 m, 550 tis. Kč) představí jedenáct tříletých hřebců. Atraktivní položkou bude už druhý dostih dne, v němž se po zdravotní odmlce na dráhu vrací vítěz předloňského Českého derby. Celkem se poběží osm dostihů s 73 koňmi a 20 jezdci.

FAVORITEM SAGAR, PROTI NĚMU DESET SOUPEŘŮ

Na rozdíl od minulé neděle, kdy dámská klasika neměla jasnou favoritku, tentokrát je největší kandidát na zisk triumfu jasný. Vítěz říjnové Ceny zimního favorita a šampión loňských dvouletých Sagar (2,3:1) před třemi týdny s jistotou opanoval pří-pravný Memoriál profesora Michala a prokázal připravenost ucházet se o trůn nejlepšího tříletého mílaře. Jeho trenér Dalibor Török vloni získal svá první tři klasická vítězství, nicméně na první pražské zatím stále čeká. (Polyanta vyhrála Oaks v Karlo-vých Varech a Bratislavě a Black Canyon zvítězil v Rakouském derby.) Dosavadní Sagarův stálý žokej Petr Foret je po zranění z Francie v rekonvalescenci, a tak DS Pegas opět využije anglického rodáka Jacka Mitchella, který tu vloni dovedl Noble Cliffse ke druhému místu a před týdnem Carmellu ke třetí příčce v Jarní ceně klisen.

Sázkovou druhou šancí je Mon Cheri (4,5:1), nová posila stáje Lokotrans, obhajující loňský úspěch Sir Suna. Za ním následují stříbrní z Ceny zimního favorita Forrest Gump (5,5:1), z Gerschova memoriálu Let Fire (6,5:1) a z Memoriálu profesora Michala Black Bard (8,5:1).

Střed sázkové nabídky tvoří zdejší novic s dobrými formami z Francie Penseur (9:1), pátý z Gerschova memoriálu Korfu (11:1) a nevyzpytatelný, zatím pouze jednou ve Francii otestovaný Pan Darcy (12:1), nejvyšší kurzy pak mají Motorsport (14:1), Golden Alighieri (17:1) a Orpheus (21:1).

 

VÍTĚZ DERBY GONTCHAR SE VRACÍ NA DRÁHU

Už ve druhém bodu nedělního programu se po roce a půl pauzy publiku předvede vítěz Českého derby 2016 Gontchar, kterého trenér Arslangirej Šavujev při comebacku svěří suverénovi aktuálního jezdeckého žebříčku Davidu Liškovi.

Dostihy předznamenají olympiádu

Legendy Velké pardubické se sešly na Pardubickém závodišti

101. CPIPG ČESKÉ DERBY

Dostihy předznamenají olympiádu

Legendy Velké pardubické se sešly na Pardubickém závodišti

101. CPIPG ČESKÉ DERBY

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.