Dostihový svět: Justify ukončil kariéru jako neporazitelný

Letošní 13. hrdina americké Trojkoruny Justify už se na dráze při dostizích neobjeví. Rozhodnutí, které oznámil jeho trenér Bob Baffert znamená, že Justify opouští dráhu jako neporažený kůň, jehož celá kariéra se odehrála v první polovině roku 2018.

Justify vyhrál Kentucky Derby jako první kůň od roku 1882, který jako dvouletý nestartoval, a Preakness Stakes si zapsal na konto v nejhustší mlze, jakou kdy druhý dostih Trojkoruny zažil. Reprezentant společenství majitelů WinStar Farm, China Horse Club, Head of Plains Partners LLC, a Starlight Racing dostihovou kariéru ukončil poté, co mu začátkem července v přípravě začala natékat noha, a trenér Baffert se s majiteli dohodl, že přeléčení zranění by koni neumožnilo řádně absolvovat přípravu pro podzimní dostihy.

 

O kariéře hřebce jménem Justify, který se 99 let po prvním hrdinovi americké dostihové Trojkoruny Siru Bartonovi stal teprve třináctým plnokrevníkem, jemuž se podařilo získat vítězství ve všech třech trojkorunových testech se více dočtete také v srpnovém čísle časopisu Jezdectví.

Dostihy předznamenají olympiádu

Legendy Velké pardubické se sešly na Pardubickém závodišti

101. CPIPG ČESKÉ DERBY

Dostihy předznamenají olympiádu

Legendy Velké pardubické se sešly na Pardubickém závodišti

101. CPIPG ČESKÉ DERBY

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.