Dostihy předznamenají olympiádu

V sobotu 17. července se od 14 hodin v Chuchle Areně Praha uskuteční letní dostihový den, který divákům nabídne devět dostihů, jejichž vrcholem bude Cena tříletých klisen (I. kat., 2200 m, 150 tis. Kč).

Tři týdny před klasickým Oaks, jež se uskuteční 8. srpna v Karlových Varech, otestuje devět uchazeček svou připravenost. Hvězdou sestavy je vítězka Jarní ceny klisen Solemeena, reprezentující stáj svého chovatele Martina Bláhy, v jejím sedle bude, stejně jako při všech dosavadních vystoupeních, žokej Petr Foret. Hlavní soupeřkou by pro ni měla být poprvé v ČR představovaná Dakota, další odchovankyně svého majitele (tím je v jejím případě Jiří Trávníček) v tomto dostihu, která startovala zatím dvakrát ve Francii, při dubnovém lyonském debutu obsadila čtvrté místo, o měsíc později ve Štrasburku skončila sedmá.

První významný test čeká také na zástupce nejmladšího ročníku, do Simsonovy ceny (II. kat., 1200 m, 100 tis. Kč) míří jedenáct aktérů včetně Nouran a Red Corala, kteří poutavě vyhráli své červnové debuty. Dalšími šesti body scénáře budou početně obsazené a atraktivní souboje slibující handicapy a devátou položkou sobotní nabídky je Cena Svazu chovatelů plnokrevníka a majitelů dostihových koní – první dostih letošní série pro tříleté a starší koně českého chovu, která rovněž přilákala nejvyšší možný počet šestnácti startujících.

Doprovodný program, pro děti i dospělé, se ve spolupráci s Českým olympijským výborem ponese plně v duchu blížících se Olympijských her v Tokiu. Ve spolupráci s partnerem Koh-i-noor Hardtmuth si děti mohou vybarvit čtyřmetrovou omalovánku na téma olympijských hodnot, kterou poskytl Mezinárodní olympijský výbor. Další hravé aktivity zahrnují např. vystřihovánky maskotů Tokia 2020, vymalovánky Edy a Oly, kreslení vlastního portrétu v japonském manga stylu, kvíz olympijských sportů a českých nadějí v Tokiu a další. Na místě potkáte i maskota Olympijských her Miraitowa.

Při plánování cesty na sobotní dostihy věnujte pozornost aktuálním dopravním omezením ve Velké Chuchli.

Adam Čmiel o hattricku i oslavě v „mekáči“

Vítězem III. kvalifikace je Player

Do třetí kvalifikace míří obhájce Lombargini i švédský host

Trojice koní prodloužila vítěznou sérii

Adam Čmiel o hattricku i oslavě v „mekáči“

Vítězem III. kvalifikace je Player

Do třetí kvalifikace míří obhájce Lombargini i švédský host

Trojice koní prodloužila vítěznou sérii

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.