Hnědák Del Sole s žokejem Andrésem v pátek ovládl Velkou cenu Itálie

V říjnu končil sezonu na pardubickém závodišti vítězstvím, když triumfoval v Závěrečné steeplechase. A hned na startu nové sezony na své vítězství navázal. Sedmiletý hnědák Del Sole vyhrál Cenu Dostihového klubu – Velkou cenu Itálie, která byla hlavním dostihem prvního letošního mítinku v Pardubicích.

Vloni svěřenec trenéra Josefa Váni zvítězil s žokejem Josefem Bartošem. Tentokrát zraněného překážkového šampiona zastoupil v sedle žokej Dušan Andrés.

„Del Sole je moc dobrý kůň. Pokud ho budou poslouchat nohy a bude zdravý, samozřejmě může vyhrát ještě další dostihy, protože tentokrát porazil kvalitní společnost,“ pronesl jeho trenér Josef Váňa.Sedmiletý hnědák Del Sole s žokejem Dušanem Andrésem míří za vítězství v hlavním dostihu prvního letošního mítinku v Pardubicích.

Jeho svěřenci nesmírně svědčí pardubická dráha. Po roční přestávce zaviněné zraněním se na ni vloni vrátil ve velkém stylu. Z pěti startů vybojoval tři vítězství. Mimo jiné i v říjnové Závěrečné steeplechase, hlavním dostihu při posledním mítinku v minulém roce. A letos při první příležitosti přidal další triumf.

„Del Sole měl v roce 2006 takový úraz, že jsme ho chtěli utratit. Naštěstí jsme to neudělali. Poslali jsme ho na pastviny, rok na něm jezdily děti. A teď nám to koník vrací,“ pronesl trenér Váňa.

Reprezentant stáje Javor šel na start Velké ceny Itálie, steeplechase cross country 1. kategorie na 4500 metrů o 120 tisíc korun,  jako favorit číslo jedna. Ve vyrovnaném startovním poli se držel stále v popředí, ovšem o tempo se starali jiní. Na špici se nejčastěji držel Derby Sharp s žokejem Jiřím Kouskem. A v čele zamířil i na travnatý ovál po výběhu z oranice. Ovšem hned po další překážce ho ve vedení vystřídal Del Sole. V oblouku před cílovou rovinou si už vytvořil značný náskok. V závěrečných stovkách metrů si ho s přehledem kontroloval.

Del Sole vyhrál jistě o dvě a tři čtvrtě délky před mocně finišujícím Lakregem s Martinem Liškou. Třetí skončil German Malt s žokejem Markem Stromským. Derby Sharp, jenž odvodil velkou část dostihu, doběhl pátý.

„Teď ho necháme chvilku odpočinout. Pak zkusíme kvalifikaci. Pokud ji zvládne a bude na podzim zdravý, budeme uvažovat o startu ve Velké pardubické. Ale není to podmínka,“ naznačil Váňa další plány s vítězným koněm.

Druhý člen vítězné dvojice, žokej Dušan Andrés, byl nejvýraznější postavou mezi jezdci při zahajovacím mítinku v Pardubicích. Kromě triumfu v hlavním dostihu si připsal ještě další dvě prvenství v rámcovém programu.

Dostihová sezona na pardubickém závodišti pokračuje hned o dalším víkendu. V sobotu 16. května se zde od 13.00 hodin koná mítink nazvaný Ruský den.

Cena Dostihového klubu - Velká cena Itálie, 4. ročník Memoriálu Carla Biffiho v Pardubicích (steeplechase cross country na 4500 m o 120 000 korun): 1. Del Sole (ž. Andrés, trenér Váňa 2, stáj Javor), 2. Lakreg (Liška), 3. German Malt (ž. Stromský), 4. Baccarat (Šimůnek), 5. Derby Sharp (ž. Kousek). Výrok: jistě 2 3/4 – krk – 3 – 4 3/4. Čas vítěze: 6:05,94 min.

Rámcové dostihy Italského dne: I. Rabbit Mont Jeu (ž. Andrés) - Latibela - Le Vent. II. Shaakey (Sloup) - Kasim - Age of Luck. III. Jung (Mátl) - Florestano – Karlsbad. IV. Verdand (ž. Kousek) - Kelv – Soreppo. V. Caland (ž. Faltejsek) - Aljaška – Datiffo. VI. Imbir (Novák) - Life Is Life – Maádid. VIII. Czogori (Mátl) - Sešlost - Irish Queen. IX. Miraino (ž. Andrés) - Oleandro - Budapest.

 

Závěrečný dostihový mítink byl velkým dnem Jana Faltejska

Pardubice uzavírají sezónu, vrací se Player a Kaiserwalzer

Talent vítězem 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Závěrečný dostihový mítink byl velkým dnem Jana Faltejska

Pardubice uzavírají sezónu, vrací se Player a Kaiserwalzer

Talent vítězem 131. Velké pardubické se Slavia pojišťovnou

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.