Aleš Opatrný v Kataru a Emirátech - mise bohužel nesplněna

Mistr republiky ve skákání pro rok 2015, vedoucí českého žebříčku Pavo Poháru Jezdectví a 133. ve světovém žebříčku Longines Ranking 2015 Aleš Opatrný se v prosinci přesunul na závody do Kataru a Spojených arabských emirátů. V těchto zemích trávil se svými koňmi Acovarem, Fakirem VDL a Apolem následující zimní měsíce. Cílem byl zisk takového počtu bodů, aby se v žebříčku skupiny C posunul na první místo a získal tak kvalifikaci na OH. Právě zveřejněný žebříček ho však řadí na druhé místo, o 34,5 bodu za vítězného tureckého jezdce Omara Karaevliho.

Výsledky z Kataru zde

DUBAJ výsledky zde

AL Ain výsledky zde

Al Rayyan výsledky zde

Al Shaqab (Katar) - březen výsledky zde

8. 3. 2016 Dnes byl zveřejněn závěrečný stav olympijského žebříčku FEI, najdete ho zde

Aleš Opatrný za tři měsíce strávené na Arabském poloostrově poskočil ve světovém žebříčku FEI o více než 30 příček mezi první stovku jezdců, ovšem i tak skvělé výkony včetně vítězství v GP Dubaj nebo sobotní sedmé místo v GP Doha na vedení v olympijském žebříčku nestačilo. Na OH v Riu tak česká skoková disciplína nebude mít reprezentanta. Krásně se však o snažení a kvalitách čerstvého jezdce roku 2015 vyjádřila Zuzana Zelinková na žofínském galavečeru, i komentátor televizního záznamu České televize Michal Dimitrov (podívat se můžete zde) ve chvíli, kdy se dozvěděli neoficiální výsledky.

Aleš Opatrný se vrací do České republiky, předpokládáme, že se objeví i na soustředění s Tjarkem Nagelem ve Všeticích a doufáme, že vám v časopisu budeme moci přinést rozhovor na téma arabského pobytu - určitě je co vyprávět!

AL SHAQAB (Katar)

5. 3. 160 cm - A. Opatrný a Acovaro v prvním kole bezchybný, v druhém 1 tr. b. za čas, celkově sedmé místo.

3. 3. 150 cm - A. Opatrný a VDL Fakir 0 tr. b.

2. 3. 145 cm dvě fáze - A. Opatrný a VDL Fakir 23. místo (1 chyba ve druhé fázi)

29. 2. Seznam přihlášených na CSI Al Shaqab zde

28. 2. 2016: Aleš Opatrný pokračuje na poslední závody na Arabském poloostrově - CSI5* v areálu Al Shaqab (Doha). Ty končí 5. 3., 6. 3. končí možnost získání kvalifikace na OH. Před těmito posledními závody je Aleš v postupovém žebříčku druhý. Postupuje pouze první.

AL RAYYAN (Doha, Katar)

27. 2. 155 cm na čas - A. Opatrný a VDL Fakir 7. místo, Grand Prix 160 cm dvě kola s rozeskakováním - A. Opatrný a Acovaro 13. místo 4+4 tr. b.

26. 2. 145 honební - A. Opatrný a VDL Fakir 8. místo (1 chyba). 155 cm - A. Opatrný a Acovaro 5. místo (8 tr. b. v rozeskakování).

25. 2. 18:50 HOD: 150 cm - A. Opatrný a Acovaro 4 tr. b.

AL AIN (Emiráty)

Aktualizace 20. 2. Ales je čtvrty v Grand Prix Al Ain s jedním trestným bodem ve druhém kole! Gratulace!

17. 2. 14:30 HOD: 150 cm - A. Opatrný a Acovaro 4 tr. b.. zvítězil Němec David Will a Mic Mac du Tillard.

Aktualizace 16. 2. Al Ain: Našeho jezdce ve dnech 17. - 20. 3. čekají důležité pětihvězdové závody v Al Ain.

6. 2. 17:25 HOD: V sobotu se v Al Ain účastnil Aleš Opatrný s VDL Fakir soutěže s rozeskakováním, kde po jedné chybě v základním kole obsadil 22. místo. Soutěže CSI3*-W Grand Prix se Aleš Opatrný účastnil s Acovarem, se kterým zaznamenal po jedné chybě 4 tr. b. Amer Karaevli s Dadjak ter Puttenen inkasoval osm trestných bodů po dvou chybách.

5. 2. 13:15 HOD: Aleš Opatrný se posunul ve světovém žebříčku na 102. pozici a v olympijském žebříčku naší skupiny je druhý o 19 bodů za Amerem Karaevlim.

4. 2. Al Ain: Dvoufázové skákání: VDL Fakir 0+4 tr. b., Acovaro 4+9 tr. b.

DUBAJ (Emiráty)

Aktualizace 30. 1. 14:10 HOD: Grand Prix vyhrál Aleš Opatrný a Acovaro a měl by se ujmout vedení v olympijském žebříčku!

Aktualizace 29. 1. 20:45 HOD: 145 cm kvalifikace na GP - A. Opatrný a Acovaro 12 tr. b.

SHARJAH (Emiráty)

Aktualizace 24. 1. 12:15 HOD: V sobotním Grand Prix v Sharjah se Aleš Opatrný s VDL Fakir umístil na třetím místě. Vyhrál Ramzy Hamad Al Duhami před Marion Hughes.

Aktualizace 15. 1. 8:15 HOD: Aleš Opatrný závodí v Sharjah. Ve čtvrteční soutěži do 145 cm obsadil s Acovarem 14. místo po jedno chybě na parkuru. Vyhrál turecký jezdec Omer Karaevli s Rabane de Sury.

Aktualizace 8. 1. 12:30 HOD: Dnes byl zveřejněn nový stav olympijského postupového žebříčku k datu 31. 12. 2015. V něm ztrácí Aleš Opatrný na Omera Karaevliho již jen 28,5 bodu! Celkové pořadí podle skupin zde.

Aleš Opatrný se v úterý přesunul s koňmi (koně v pondělí letecky) do Emirátů, do Dubaje. Koně nastoupili šestidenní karanténu, proto tento víkend nezávodí.

3. 1. 17:35 HOD: Grand Prix Al Rayyan - 5. m. Acovaro, 145 cm - 2. m. Fakir VDL.

3. 1. 11 HOD: Al Rayyan - Sobota - 145 cm 6. místo Acovaro 0 tr. b. Nedělní soutěž Světového poháru 145 - 160 cm je na programu od 18:00 hodin.

2. 1. 11 HOD: Al Rayyan - Pátek - 135 cm Fakir VDL 0 tr. b., 145 cm - 3. m. Apolo.

DOHA (Katar)

28. 12. 10:00 HOD:  Do článku jsme vložili videa z Dauhá.

Aktualizace 26. 12. 21:00 HOD: Grand Prix Doha - 11. m. Aleš Opatrný a Acovaro. Bohužel naše dvojice skončila po 3 chybách v rozeskakování "až" jedenáctá - pro někoho dobrý výsledek, ovšem Aleš spokojený není: "Dvě chyby mě dělily od lepšího umístění a kýženého počtu bodů - již jsem mohl být na čele olympijského žebříčku." Mise tedy trvá. Příští týden se náš jezdec zúčastní druhých závodů v Kataru a poté by měl odcestovat do SAE.

Fakir absolvoval soutěž na úrovni 145 cm bezchybně a obsadil opět páté místo.

25. 12. 15:10 HOD: Na Štědrý den si nadělil Aleš Opatrný páté místo v sedle Fakira ve 145 cm,  Apolo 150 čisté, v rozeskakovani jednu chybu a skončil devátý. Dnes večer jde Acovaro i Apolo kvalifikaci na velkou cenu. (Děkujeme, Aleši, za zprávy a držíme palce!)

20. 12. 2015:

V těchto dnech odjíždí reprezentanti Czech Equestrian Teamu do těchto zemí, kde probíhá mnoho mezinárodních závodů na vyšší úrovni. Právě body získané za umístění na těchto závodech jsou velmi cenné - započítávají se do tzv. olympijského žebříčku, na jehož základě je možné kvalifikovat se na olympijské hry 2016. Držíme palce, aby se plán zdařil!