Berlin Eagles vyhráli GCL v Londýně. Prague Lions stále mezi top týmy

Skvělé výkony předváděli při sobotním kole Global Champions League v Londýně členové týmu Prague Lions. Oproti pátku si polepšili o tři příčky na sedmé místo a v celkovém hodnocení seriálu zůstávají mezi nejlepší čtveřicí. Vyhráli Berlin Eagles, jenž se dotahují na vedoucí Stockholm Hearts.

Oba členové Prague Lions po páteční části Global Champions League v Londýně vystřídali své koně a předvedli v sobotu bezchybné jízdy. Pieter Devos tentokrát startoval s patnáctiletou klisnou Mom´s Toupie de la Roque a Niels Bruynseels se představil v sedle třináctiletého valacha Delux van T & L. 

Z průběžného desátého místa si nakonec polepšili na sedmé a v tabulce ligy družstev jsou po jedenácti kolech se 180 body na čtvrté příčce, která by po skončení základní části stále znamenala přímý postup do semifinále Super Cupu GCL. Ten se odehraje od 17. do 20. listopadu v pražské O2 areně.

Pět celků mělo po první části londýnské Global Champions League na bodovém kontě nulu. Udržet si jí dokázal jen jeden. Paris Panthers chybovali dokonce dvakrát a propadli se na šesté místo za Valkenswaard United. Tento tým měl na svém kontě jeden bod a následně přidal čtyři za jednu shozenou překážku. 

Na dalších třech místech se seřadila družstva s celkovými čtyřmi body. Jen kvůli pomalejším časům zůstali Miami Celtics, bronz brali zástupci New York Empire a stříbro Shanghai Swans. Jediní, kdo ani jednou nezaváhali, byli Berlin Eagles zastoupeni Christianem Kukukem s desetiletým hřebcem Mumbai a Philippem Weishauptem na dvanáctiletém valachovi Coby. 

I přes zisk 30 bodů zůstávají Berlin Eagles druzí, ale na Stockholm Hearts se výrazně dotahují. Nyní mají 207 bodů, tedy o sedm méně, než vedoucí tým. Před Pražské lvy se dostaly Šanghajské labutě, na jejichž kontě je 182 bodů. Pátí Valkenswaard United a šestí Madrid in Motion mají shodně 173 bodů. 

Již za týden však může být vše jinak, neboť série Global Champions nyní bude pokračovat v rychlém sledu. Nejbližší závod startuje ve Valkenswaardu, na který naváže Řím. O zbývající dvě várky bodů budou se jezdci utkají v New Yorku a v Rijádu. Tam se uzavře základní část série před vyvrcholením galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v O2 areně.

Pieter Devos vyhrál Grand Prix LGCT a už se těší do Prahy

Super Grand Prix Longines Global Champions Tour má už jedenáctého účastníka. Vítězstvím v Londýně si zajistil místo ve vrcholné soutěži této prestižní parkurové túry, jež se uskuteční za tři měsíce v libeňské O2 areně, člen Prague Lions Pieter Devos.

Jedenáctým kolem parkurové série Longines Global Champions Tour byla Grand Prix v Londýně. Z pětatřiceti účastníků soutěže s výškou překážek do 160 centimetrů se bezchybnou jízdou probojovalo do rozeskakování šest. 

Jako první na start zkráceného kurzu nastoupila Australanka Edwina Tops-Alexander v sedle dvanáctiletého valacha Fellow Castlefield, ale jednou chybovala. Druhou rozeskakující se ženou byla Ellen Whitaker z Velké Británie, kterou domácí fanoušci přivítali bouřlivým potleskem. Na desetileté klisně EQuine America Spacecake zopakovala i napodruhé čistou jízdu a ujala se vedení s časem 39,78 sekundy.

O pozici lídra jí hned záhy připravil Belgičan Pieter Devos, jenž v týmové Global Champions League startuje za Pražské lvy. Se zkušenou patnáctiletou klisnou Mom´s Toupie de la Roque projel cílem v čase 36,92 a dostal tak zbývající trojici jezdců pod tlak. Nizozemec Jur Vrieling, jehož si čeští fanoušci taktéž pamatují ještě jako loňského člena Prague Lions, na překážkách ani napodruhé nechyboval. Jeho čas s valachem Comme-Laude W byl ale pomalejší téměř o dvě vteřiny.  

Svižnější tempo zvolil další belgický jezdec Olivier Philippaerts na desetiletém H&M Mirovi. I v jeho podání viděli diváci další precizní výkon, ale od nejlepšího času jej dělilo 28 setin. Poslední na startovní listině byl domácí favorit Scott Brash. Již v základní části soutěže ukázal s třináctiletým valachem Hello Mr President, že umí být hodně rychlý a v podobném duchu se odvíjela i jeho druhá jízda. Jenže pak přišla chyba, a to byl konec nadějí za zlatou vstupenku do listopadové Super Grand Prix v Praze. Získal ji tak Pieter Devos a zařadil se po boku Ludgera Beerbauma, Katrin Eckermann, Denise Lynche, Sanne Thijssen, Malin Baryard-Johnsson, Chistiana Ahlmanna, Daniela Deussera, Henrika von Eckermana, Marlona Módola Zanotelliho a Max Kühnera.

Žebříček Longines Global Champions Tour 2022 po jedenácti kolech vede s 216 Christian Ahlmann, ale výrazně se mu přiblížil druhý Pieter Devos se 198 body. Třetí příčka patří Benovi Maherovi, jemuž se tentokrát na domácí půdě nepodařilo do Grand Prix kvalifikovat, a tudíž nebodoval. Kompletní pořadí a další podrobnosti jsou na stránkách www.gcglobalchampions.com. Seriál pokračuje již v následujícím týdnu dvanáctým mítinkem v nizozemském Valkenswaardu. Následovat bude na začátku září Řím, dále pak New York a poslední body se budou rozdělovat v druhé půlce října v Rijádu.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.