Česká senzace. Opatrný projel cílem a O2 arena se otřásla v základech

Aleš Opatrný připravil českým fanouškům parkurového skákání při galashow světového parkuru GC Prague Playoffs v libeňské O2 areně další nezapomenutelný zážitek. Po čtvrtečním vítězství v zahajovací soutěži CSI5* přidal v sobotu druhé místo.

V sobotu odpoledne předcházela Super Grand Prix Longines Global Champions Tour v libeňské O2 areně hlavní rámcová soutěž kategorie CSI5*, při níž bezchybné dvojice postupovali do rozeskakování na zkráceném parkuru. 

 Českou republiku reprezentovaly čtyři dvojice, ale jen jedna dokázala překonat všechny překážky s výškou 150 centimetrů bez penalizace. Tvořil ji Aleš Opatrný s jedenáctiletým valachem Forewerem. Opakovala se tak situace z loňského ročníku GC Prague Playoffs. Tento pár nejprve vyhrál čtvrteční zahajovací klání a následně uspěl i v závěrečné části této náročné túry. V roce 2021 však v rozeskakování chyboval. Všichni tak doufali, že letos to dopadne ještě o něco lépe. 

 Základní kolo překonalo s nulou na bodovém kontě hned osmnáct účastníků, což bylo nezvykle mnoho. Bylo tak jasné, že uspějí opravdu jen ti nejlepší a pomyslná laťka se bude posouvat výš a výš. Česká dvojice byla devátá v pořadí, tedy přesně v polovině vrcholu soutěže. Šest jejich soupeřů zopakovalo čistou jízdu a nejlepší čas měl v daný okamžik měl hodnotu 32,27. Zapsal si ho Němec Hans-Dieter Dreher na hřebci Cous Cous. 

 Opatrnému se však podařilo něco neskutečného. Perfektně zkracoval obraty, a kde šlo ubrat nějaký cvalový skok, tak to přesně udělal. Když najížděl na poslední překážku, diváci v ochozech začali doslova šílet. V momentě, kdy ji překonal, O2 arena se doslova otřásala v základech.  

Jenže následovalo ještě dalších devět jezdců a ti rozhodně se svými koňmi nehodlali českému jezdci nechat cokoliv zadarmo. Navíc se v mnoha případech jednalo o držitele těch nejzvučnějších jmen v parkurovém světě. Hned po Opatrném vešel do kolbiště Brazilec Marlon Modolo Zanotelli na klisně Like A Diamond van het Schaeck, s níž triumfoval právě v této soutěži přesně před rokem. A také jemu se povedlo zopakovat historii. Dokázal rozeskakováním prolétnout v čase 31,11 vteřiny, což znamenalo zhruba o šest desetin méně, než zaznamenal český reprezentant.

Nikdo další tento výsledek již nevylepšil, a tak Aleš Opatrný s Forewerem skončil druhý. Při slavnostním vyhlášení si přesto poslechl ještě jeden aplaus, který výrazně podráždil ušní bubínky.

Stuttgart German Masters – dvě vítězství pro Philippa Weishaupta

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.