Český skokový pohár uctil osobnosti

Dvacet ročníků Českého skokového poháru, to jsou hodiny a hodiny skvělých sportovních výkonů a mnoho zajímavých příběhů. Zároveň se za dvaceti lety skrývá až neuvěřitelné množství práce výjimečných a obětavých lidí, kteří se sešli u tohoto jedinečného projektu a pomohli ho pozdvihnout na dnešní úroveň. První finále v podobě Super Grand Prix udělalo sportovní tečku za letošním ročníkem a celými dvaceti lety poháru, pořadatelé ale velmi sympatickým gestem nezapomněli poděkovat i spolupracovníkům celého seriálu.

Pro tyto výjimečné osobnosti byly připraveny památeční plakety za osobní přínos vzniku a rozvoji ČSP. Ocenění aktéři je převzali před nastoupenou dvacítkou účastníků Super Grand Prix a především před plnými ochozy Martinického kolbiště. Důstojný slavnostní akt předání tak provázel zasloužený potlesk. Není divu, seznam oceněných osobností je v podstatě seznamem nejdůležitějších osob, jejichž práce má lví podíl na vývoji skokového jezdectví v posledních letech.

Ocenění byli zakladatelé Českého skokového poháru a pořadatelé jednotlivých Velkých cen: 

Václav Drbal pořadatel Velké ceny Kolína a zakládající člen ČSP

Stanislav Polák pořadatel Velké ceny Strakonic

Jiří Čermák pořadatel Velké ceny Jemčiny

Jaroslav Martinec pořadatel Velké ceny Prahy (Trojský ostrov) a Velké ceny Všemil

Vladimír Hruška      pořadatel Velké ceny Opavy a zakládající člen ČSP

Pavel Hudeček        pořadatel Velké cen Ostravy a zakládající člen ČSP

Robert Smékal            pořadatel Velké ceny Brna a zakládající člen ČSP

Olga Havrlantová           pořadatelka Velké ceny Frenštátu a zakládající členka ČSP

Zuzana Procházková a  Sylva Boušková pořadatelky Velké ceny Ústí nad Labem               

a in memoriam Jan Stroner pořadatel Velké ceny Plzně a zakládající člen ČSP

Hrdými držiteli plakety jsou také Zdeněk Goščík, Richard Novák a Klára Damborská, kteří se podíleli na zrodu Českého poháru, otec myšlenky a prezident asociace Jiří Skřivan a hnací motor posledních ročníků poháru Aleš Suchánek. Oceněn byl i Dalibor Prokop, který byl od prvních dní neodmyslitelnou součástí poháru a staral se o výsledky a osobitý DJ Ludvík Jandourek, který zanechal v paměti českých diváků nesmazatelný otisk. 

Zástupci Českého skokového poháru nezapomněli ocenit ani představitele českých médií, které seriál dlouhodobě podporují či podporovali. Oceněni byli Cyril Neumann ze zpravodaje Jezdec, Josef Malinovský ze serveru Jezdci.cz a Equitv, Zdena Motyginová ze serveru ikun.cz, Linda Weidenhofferová z Jezdectví a Miroslav Langr a Michal Dimitrov z České televize.  

Toto poděkování připomnělo práci oceněných osob za uplynulých 20 let. Vzhledem k probíhajícímu závěru jezdecké sezóny se bohužel nepodařilo v Martinicích zorganizovat setkání veškerých oceněných osobností, těm, kteří do Martinic dorazit nemohli, budou plakety předány při jiných slavnostních příležitostech.  České skokový pohár tak udělal důstojnou tečku za prvními dvaceti ročníky seriálu a již nyní začaly přípravy na 21. ročník, který bude zajisté počátkem dalšího výjimečného desetiletí naší domácí parkurové extraligy.   

Výsledky a žebříčky všech soutěží, veškeré informace a záznam streamu finálových soutěží naleznete webu Českého skokového poháru www.ceskyskokovypohar.cz

Kalendář Českého skokového poháru pro rok 2022

Valkenswaard vs. Šanghaj. Série Global Champions League 2021 vrcholí

Kalendář Českého skokového poháru pro rok 2022

Valkenswaard vs. Šanghaj. Série Global Champions League 2021 vrcholí

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.