Český skokový pohár: Vše se rozhodne v Martinicích

Letošní jubilejní 20. ročník Českého skokového poháru je bezesporu vrcholem domácí jezdecké sezóny. A poslední šanci kvalifikovat se do velkolepého nedělního finále mají jezdci v pátek při Velké ceně Martinic. Není proto divu, že na startovní listině jsou samá známá jména.

Deset jezdců, kteří dokázali zvítězit v některém z kvalifikačních kol, má start v nedělní Super Grand Prix jistý. O poslední místa se bude bojovat právě v páteční Velké ceně Martinic. S jistotou postoupí vítěz, startovní dvacítku pak doplní devět jezdců s největším počtem bodů v žebříčku. V posledním kvalifikačním kole bude navíc přičteno každému bodujícímu k výsledku 5 bonusových bodů. Dá se tedy předpokládat, že jezdci na parkurech belgického stavitele Marca Debaere pojedou na plno a diváci budou moci v Martinicích sledovat opravdu napínavou soutěž.

Ve Velké ceně budou na startu chybět naši nejlepší juniorští a mladí jezdci, kteří v posledních kolech Českého skokového poháru velmi intenzivně proháněli zkušené závodníky, neboť se budou účastnit finále juniorského poháru národů v nizozemském Kronenbergu. Na startovní listině je přesto nevídaný počet známých jmen v čele s olympioniky Alešem Opatrným a Kamilem Papouškem, Mistryní republiky v kategorii žen Lucií Strnadlovou a úřadujícího mistra ČR Jana Štětiny.

Celý závodní maraton začíná již ve středu, na programu je během pěti dní celkem 22 soutěží. O body do žebříčků svých soutěží budou bojovat i jezdci v seriálech soutěží Amateur Tour, Czech Junior Cup a U25. Kompletní seznam účastníků výjimečné Super Grand Prix s fantastickou dotací 250 000 Kč bude zveřejněn v sobotu 25.9. Sledujte bedlivě webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz , který přinese i live stream nejdůležitějších soutěží.

Kalendář Českého skokového poháru pro rok 2022

Valkenswaard vs. Šanghaj. Série Global Champions League 2021 vrcholí

Kalendář Českého skokového poháru pro rok 2022

Valkenswaard vs. Šanghaj. Série Global Champions League 2021 vrcholí

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.