Další vítězný Hruška

Travnaté kolbiště Jezdeckého klubu Baník Ostrava hostilo Velkou cenu Ostravy, která zúčastněným jezdcům přinesla bonusové body. Navzdory vrtochům zářijového počasí se pořadatelům podařilo zajistit bezpečnou trať, na které diváci viděli napínavou podívanou. Vítězem předposledního kvalifikačního kola Českého skokového poháru se stejně jako v Litomyšli stal jezdec jménem Hruška, tentokrát ale Jiří. V sedle klisny Reiky dokázal jako jediný absolvovat základní kolo i finále bez trestných bodů a kvalifikoval se tím do martinické finálové Super Grand Prix.

Na start se postavili zkušení jezdci, pro které travnatý povrch nebyl výzvou a odměnou jim byly již zmíněné bonusové body – dle pravidel Českého skokového poháru každý jezdec umístěný v soutěži na travnatém povrchu na prvních dvanácti místech připíše pěkných 5 dobů navíc. Což v žebříčku mohlo a také přineslo poměrně výrazné změny, jež budou zásadní pro kvalifikaci do finálové Super Grand Prix, kam kromě vítězů jednotlivých kol postupují i dosud nekvalifikovaní jezdci s nejvyšším počtem bodů. 

První kolo Velké ceny dokázal bez chyby překonat jako jedinný jezdec Jiří Hruška s klisnou Reiky. S vyšším finálovým parkurem si jezdci poradili skvěle, touha po bodech byla znát a k vidění bylo hned pět bezchybných jízd. Tím bylo vše velmi napínavé, průběžné pořadí se měnilo prakticky po každém jezdci a Jiří Hruška, který startoval jako poslední, se tak dostával pod větší a větší tlak, neboť věděl, že jediná chyba by ho mohla stát vítězství. Své nervy i klisnu ale udržel na uzdě jako profesionál a dokázal bezchybnou jízdu zopakovat. „Věděl jsem, že budu muset pospíchat, pokud bych chtěl vyhrát i s jednou chybou. Ani nevím, jestli jsem Martinův čas překonal, ale rozhodně jsem se neloudal,“ shrnul svou jízdu v cíli jezdec. „Nejtěžším skokem byla pro mne dvojka, jednobarevné bariéry moje klisna nemá ráda, když jsem jí skočil, tak jsem věděl, že by to mohlo vyjít. Ještě včera jsem závodil v Šamoríně, dnes jsem sem jel s tím, že bych chtěl vyrát a zajistit si start v martinickém finále a podařilo se.“ Doplnil s úsměvem. Rychlostí ho ve finále překonal loňský vítěz Marek Henšel s Censorem, ten si však z prvního kola nesl penalizaci za dvě chyby a musel se tak nakonec spokojit s třetím místem. Druhé místo vybojoval Martin Šoupal v sedle klisny Cornechacca.  

Ostravské klání bylo předposlední kvalifikační kolo letošního Českého skokového poháru, do finálové Super Grand Prix se mohou jezdci kvalifikovat ještě z poslední Velké ceny Martinic, která proběhne doslova na poslední chvíli, v pátek 30. září, tedy těsně před letošním finále. Veškeré informace, výsledky i průběžné pořadí jednotlivých žebříčků naleznete na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz.

Do Ostravy pro bonus

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.