Další zastávkou Českého skokového poháru je Olomouc

Český skokový pohár se přesouvá na Moravu, kde v prostorách špičkového jezdeckého areálu Equine Sport Center proběhne čtvrté kvalifikační kolo letošního ročníku. Na programu čtyřdenního klání je celkem 17 soutěží, které vyvrcholí soutěží stupně T* - Velkou cenou banky Creditas. Na startovní listině je 34 dvojic včetně všech tří letošních vítězů.

Equine Sport Centre je moderní jezdecký areál blízko centra města Olomouce, ve čtvrti Lazce. Závodiště hostí řadu významných jezdeckých akcí, v červnu se zde uskutečnil mezinárodní mítink Světové poháru CSI**W, po Skokovém poháru bude hostit letošní Mistrovství republiky v parkurovém skákání seniorů a U25. Velká cena Olomouce je součástí Českého skokového poháru od roku 2015, Olomouc byl již dvakrát dějištěm velkého finále, a to v letech 2015 a 2016. V obou případech se z triumfu v soutěži se střídáním koní radoval Rudolf Doležal. Prozatím poslední Velkou cenu v roce 2020 vyhrála Sára Vingrálková.

V nedělní Velké ceně banky Creditas se na start postaví nejen všichni tři letošní vítězové Velkých cen, tedy Štěpánka Zavoralová, Natálie Ulčová a Petr Dohnal, ale hned 8 nejvýše umístěných jezdců letošního žebříčku. A spolu s nimi i Rudolf Doležal, který v Olomouci již dvakrát dokázal zvítězit ve finále Českého skokového poháru. „Do Olomouce se moc těším, je to jeden z největších a nejlepších areálů u nás“, uvedl Rudolf Doležal. „Velkou cenu půjdou s valachem Falou a beru to i jako přípravu na nadcházející Mistrovství ČR.“ A co říká na jezdec dosavadní vývoj Českého skokového poháru? „Já jsem z výsledků nadšený. Krásně dokazují, že v našem krásném sportu není nic dáno předem, trpělivá příprava se vyplácí a šanci zvítězit má opravdu každý. Nic není nemožné. A já bych samozřejmě rád vyhrál“, dodává s úsměvem.  

Autorem parkurů všech soutěží bude Robert Smékal, přihlášeno je přes 850 startů. Veškeré dění již mohou sledovat diváci přímo na místě, nad to ale Český skokový pohár umožní i sledování z pohodlí domova prostřednictvím streamu na webu poháru www.ceskyskokovypohar.cz Záznam z Velké ceny Olomouce bude možné následující středu sledovat i na ČTsport.

Buďte vždy v obraze s magazínem Jezdectvi.cz.
Přihlašte se k odběru našeho newsletteru a získejte tak nejrychlejší přístup k zásadním novinkám a akcím.

Z odběru je kdykoliv možné se odhlásit.