Don VHP Z koněm roku 2017 v Belgii

Během závodů v Mechelenu byl korunován belgickým Koněm roku 2017 13letý hřebec Don VHP Z (Diamant de Semilly x Voltaire) společně s jeho jezdcem Harrie Smoldersem a ošetřovatelem Alexem Tyler-Morrisem. O vítězství rozhodli čtenáři belgického Landbouwleven.

Don VHP Z měl vynikající sezonu. Mezi jednotlivci vyhrál na mistrovství Evropy stříbrnou medaili, dokončil na druhém místě CSI5* LGCT Grand Prix v Hamburgu, na třetím v LGCT Grand Prix v Paříži. Čtvrté místo obsadil na Rilex Grand Prix v Ženevě a dvakrát dokončil bezchybně dvoukolové soutěže Poháru národů v Rotterdamu a Hickstead. Bezchybně také překonal obě kola finále Poháru národů v Barceloně.