Dubnové CSIO/Ch, J, Y Arezzo: Nedělní Velké ceny - 15., 18. a 12. místo

Ve dnech 17. - 20. 4. se konají při italské toskánské túře v Arezzu mezinárodní závody s oficiální soutěží družstev dětí, juniorů a mladých jezdců. Také Českou republiku budou reprezentovat družstva - v kategorii dětí a juniorů. Kdo v nich nastoupí? Aktualizace 20. 4. 14 HOD: V GP San Marino A. Opatrný a VDL Fakir 1x chybovali v I. kole (15. m.). V GP dětí se jako 18. umístila M. Rodová (Aurena, 4 tr. b. v I. kole). 19 HOD: V Grand Prix pro juniory (140 cm, 55 start.) skončila jako 12. A. Kellnerová a Carpe Diem af Pan.

Výsledky najdete zde.

On-line přenos zde.

19 HOD: V Grand Prix pro juniory (140 cm, 55 start.) skončila jako 12. A. Kellnerová a Carpe Diem af Pan. Po prvním kole měla 4 tr. b, postoupila do kola druhého a celkem jí zůstalo na kontě 12 tr. b. Se čtyřkou z prvního kola je na 18. místě Daniel Uleščenko a Moon Ray. Další Češka v GP byla Adéla Půlpánová s Duelem, se 13 tr. b. skončili na 43. místě.

Mezi mladými jezdci startovala v GP Ivana Hronová a Latina. Se 16 tr. b. v prvním kole (145 cm) skončily na 33. místě ze 35 dvojic.

Aktualiazce 20. 4. 14 HOD: V GP San Marino A. Opatrný a VDL Fakir 1x chybovali v I. kole (15. m.). V GP dětí se jako 18. umístila M. Rodová (Aurena, 4 tr. b. v I. kole). F. Stružinský dokončil s Lucky Lifestylem s 5 tr. b. a L. Kumarová s Giem s 9 tr. b.

V ranní soutěži na čas (130 cm) skončila jako 9. Natálie Roučková a Cohiba.

Aktualiazce 19. 4. 18:30 HOD: V juniorské soutěži (135 cm, 49 start.) zvítězila Anna Kellnerová s Atessou. Získali jsme také čtvrté místo v soutěži pro děti díky M. Rodové s Colmettou (125 cm, 56 start.) a páté místo mezi mladými jezdci díky Ivaně Hronové s desetiletou ryzkou Esione van T Woutland (135 cm, 12 start.). Ta se také umístila se svým druhým koněm, hnědkou Deviline Z jako sedmá ve 140 cm (36 start.).

Na úrovni 115 cm (děti) se umístili F. Stružinský a Calivado a L. Kumarová s Ramonou na 5. resp. 6. místě.

Šéftrenér naší ekipy A. Opatrný a Caramouche byli 14. ve 145 cm skákání.

V sobotní soutěži pro juniory (130/130 cm) skončil osmý D. Uleščenko (Al Macho) a devátá F. Kolowrat-Krakowská (Zuliantha Fortuna).
Daniel Uleščenko a Santa Silvia se v soutěži, kde zvítězila A. Kellnerová, také rozeskakovali, a skončili bez chyby na 9. místě.

18. 4. 22 HOD: Omlouváme se za chybu - stejný bodový zisk samozřejmě znamená stejnou příčku jako další družstvo se 16 trestnými body - česká ekipa se tedy dělí o druhou příčku s belgickým družstvem. Fotky z dekorování najdete např. na webu Kolowratteamu nebo Czech Equestrian Teamu. Výsledky zde.

18. 4. 17:40 HOD: Ve druhém kole na totožném parkuru (140 cm) nezatížilo naše družstvo své konto žádnou penalizací a skončilo třetí. Nepočítal se pouze výsledek A. Půlpánové (4 tr. b.). Belgie po druhém kole klesla na druhé místo, zvítězilo domácí chlapecké družstvo. Za naším družstvem skončilo Rakousko, Polsko a Portugalsko.

18. 4. 16 HOD: Družstvo juniorů po I. kole třetí (6 start.): A. Půlpánová (Queen C), F. Kolowrat-Krakowská (Calista-T) - 4 tr. b., A. Kellnerová (Kashmir) a T. Šalková  - Toro 8 tr. b., celkem 16.

18. 4. 14:40 HOD: Tříčlenné družstvo dětí dokončilo takto: M. Rodová - Aurena 0 tr. b., F. Stružinský - Lucky Lifestyle 9 tr. b., L. Kumarová - Ramona vyloučeny. Vyloučeno bylo také družstvo Rumunska, zvítězilo družstvo Belgie, druhé domácí italské, třetí německé, čtvrté polské a páté rakouské. Obtížnost prvního kola byla 125 cm, druhého (do něhož nastoupila družstva, která dokončila první) 130 cm.

18. 4. 14:30 HOD: A. Opatrný a Acovaro vybojovali ve 140 cm čistým parkurem třetí místo! V soutěži 130 cm se umístila na osmém místě A. Kellnerová a Atessa B L H.

17. 4. 20 HOD: Mladí jezdci skákali na úrovni 135 cm. Ivana Hronová skončila šestá (Essione van T Wountland), s druhým koněm šla za 8 tr. b., ranních 140 cm s Latinou dokončila za 14 tr. b.

Mezi juniory odstartoval také Daniel Uleščenko za Lotyšsko, s Moon Rayem dokončil bezchybně (135 cm) a sa Santa Silvií s chybou. Čistě šel 130 cm s Al Machem.

17. 4. 16:30 HOD: Děti mají za sebou 125 cm. Nejlépe (bez chyby obě fáze) ji absolvovala M. Rodová s Aurenou, s chybu ve druhé fázi dokončil F. Stružinsky a Lucky Lifestyle, s 19 tr. b. L. Kumarová a Ramona.

Také trenér našich jezdců Aleš Opatrný dnes startoval - s Caramouchem bezchybně v kvalifikaci na GP, s VDL Fakirem se 3 tr. b. Bezchybně dojel také s Acovarem, N. Roučková s Cohibou se 13 tr. b. v 1. fázi.

17. 4. 15:35 HOD: Také junioři mají za sebou soutěž CSIO na úrovni 135 cm. Bezchybně ji dokončily dvě dvojice - A. Kellnerová a Carpe Diem a F. Kolowrat-Krakowská s Calistou-T. S chybičkou dokončily tyto dvě jezdkyně v sedle koní Atessa resp. Vorieta a také A. Půlpánová s Queen C.

17. 4. 11 HOD: Děti mají za sebou první soutěž. Ta se jela na úrovni 115 cm (25 start.), bezchybně dojel F. Stružinský a Calivado (rozesk. 8 tr. b, 16. m.), s chybou M. Rodová a Colmetta a L. Kumarová s Giem.

Původní článek

Ve dnech 17. - 20. 4. bude vrcholit série skokových závodů v italském Arezzu, kde jsou  vypsány i poháry národů CSIO/Ch, J, YR a CSI**. Na startu soutěže družstev se představí několik českých ostřílených juniorů, ale svou premieru po dlouholeté odmlce (pozn. naposledy generace A. Půlpánové a T. Šalkové) zažijí v kolektivní soutěži i dvojice v kategorii children - dětí ve složení M. Rodová, L. Kumarová a F. Stružinský. Mezi mladými jezdci nastoupí Ivana Hronová.

V juniorském družstvu se tradičně představí T. Šalková, A. Kellnerová, F. Kolowrat-Krakowská s N. Grüntalovou.

Snahu obou družstev podpoří v roli šéftrenéra A. Opatrný, který od začátku roku mladé jezdce trenérsky podporuje, a taktéž za ČJF P. Švec jako šéf ekipy, který celou reprezentaci do CSIO povede.