FEI World Cup Driving - 3. kolo Stuttgart

O třetím listopadovém víkendu proběhlo 3. kolo světového halového poháru spřežení. Šest jezdců čtyřspřeží bojovalo o další body do průběžného pořadí. Tentokrát v německém Stuttgartu při Stuttgart German Masters.

Boyd Exell prozatím nedává svým soupeřům šanci. Zvítězil jak v Lyonu, tak i v Maastrichtu a nyní i ve Stuttgartu.

Kurz pocházel z pera Gábora Finthy z Maďarska, který nachystal pěknou, ale velmi technickou trať, kde na jezdce čekaly dvě maratonové překážky, dřevěný mostek, ulička a divácky velmi atraktivní průjezd vodou. Hlavním rozhodčím byl Mark Wentein z Belgie, dále ve sboru rozhodčích působil Jan – Erik Pälsson (SWE) a Daniel Würgler (SUI). Pozn. autora: Oba zmínění rozhodčí byli dříve velmi dobrými jezdci čtyřspřeží, kteří se účastnili jak MS4, tak i WEG.

Na foto Chester Weber při průjezdu vodou v Schleyer hale ve Stuttgartu. Spolupráce s Ijsbrandem Chardonem mu přináší ovace, obsadil celkové 2. místo.

• József Dobrovitz (HUN) vyloučen

Mareike Harm zažívá skvělý vstup do poháru. V Maastrichtu díky divoké kartě Brama Chardona brala body do poháru za 3. místo. Ve Stuttgartu vybojovala pěkné 3. místo. Protože startovala na divokou kartu, nebrala tak další body do poháru, ale odvezla si domů finanční dotaci ve výši 3.000 EUR.

• Glenn Geerts (BEL) 157,47

Na foto Glenn Geerts při průjezdu uličkou. Ze Stuttgartu odjížděl mírně zklamáný, protože v celkovém hodnocení obsadil poslední 6. místo.